Dark and Darker z dalszymi problemami, twórcy narazili się fanom gry

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Dark and Darker z dalszymi problemami, twórcy narazili się fanom gry

Dark and Darker nie ma niestety łatwego życia. Nietypowa gra studia Ironmace mierzy się ciągle z nowymi problemami. Twórcy zostali najpierw posądzeni o kradzież assetów przez byłego pracodawcę części pracowników, a następnie ich gra została usunięta ze Steama – i to po Steam Next Fest 2023, w trakcie którego wersja demonstracyjna ich gry cieszyła się dużą popularnością i uznaniem. To jednak nie koniec problemów.

Dark and Darker trafił do sprzedaży

Dark and Darker zniknęło ze Steama (i na ten moment wciąż nie jest tam dostępne), ale grę w ramach wczesnego dostępu można kupić w dwóch miejsach:

Kosztuje tam 35 dolarów (około 140 zł) w standardowej wersji lub 50 dolarów (około 200 zł) w edycji rozszerzonej o przepustkę sezonową, szybszy dostęp do gry i garść kosmetycznych dodatków.

Część graczy uważa, iż cena Dark and Darker jest zbyt wysoka, ale mimo wszystko produkcja niezależnego studia cieszy się dużą popularnością.

Twórcy Dark and Darker narażają się fanom

Jednocześnie na twórców spadła fala ostrej krytyki. Spora część graczy wyraziła na Reddicie swoje niezadowolenie wynikające z faktu, że niektóre z klas trzeba kupić, aby mieć do nich dostęp. Walutę potrzebną do zakupu można zdobyć w trakcie rozgrywki, ale proces ten jest bardzo mozolny i długotrwały. Fani uznali, że jeśli Ironmace planuje pozostawić ten system, to wypadałoby sprawić, aby wirtualna waluta zdobywana była szybciej. Problem byłby mniej dotkliwy gdyby dostęp do samej gry był darmowy, ale jak zaznaczone jest wyżej – gra swoje kosztuje.

Krytyka okazała się na tyle silna, że twórcy obiecali zwrócić pieniądze tym, którzy zakupili dodatkowe klasy. Zwrócili się także z prośbą o to, aby nie dokonywać tego rodzaju zakupów. Na tym etapie nie wiadomo jeszcze, jakie kroki poczynią twórcy w tej kontrowersyjnej sprawie, ale PC Gamer powołując się na swoje źródła, twierdzi, że deweloper rozważa poważne zmiany.

Dark and Darker – wymagania sprzętowe

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem Dark and Darker we wczesnym dostępie, rzućcie okiem na wymagania sprzętowe. Zamieściliśmy je poniżej.

Minimalne wymagania Dark and Darker:

  • System operacyjny: Windows 10 lub 11 (wersje 64-bitowe)
  • Procesor: 3,0 GHz Quad Core CPU
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 (3 GB RAM) lub Radeon RX 580 (4 GB RAM)
  • DirectX: wersja 11
  • Sieć: szerokopasmowe połączenie z Internetem
  • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania Dark and Darker:

  • System operacyjny: Windows 10 lub 11 (wersje 64-bitowe)
  • Procesor: 3,6 GHz Quad Core CPU
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce RTX lub Radeon RX5600
  • DirectX: wersja 11
  • Sieć: szerokopasmowe połączenie z Internetem
  • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni


Gameplay w Dark and Darker

Dark and Darker to w dużym skrócie tzw. dungeon crawler, gdzie lwią część zabawy stanowi przemierzanie lochów, zwiedzanie ich zakamarków, zdobywanie skarbów i likwidowanie przeciwników. Głównym celem jest natomiast wydobycie łupów, zanim zrobi to przeciwna drużyna graczy – podobnie jak w grze Hood: Outlaws & Legends. Śmierć wszystkich członków drużyny przed wydostaniem się oznacza utratę bogactw i przegraną.

Akcję w Dark and Darker obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej (FPP). Gracze do dyspozycji mają kilka podstawowych klas, które wzajemnie się uzupełniają. Do tego dochodzi bogaty arsenał broni i rozbudowany system walki, który nagradza refleks i zręczność. Jest też magia, która w odpowiednich rękach może drastycznie zmienić losy starcia.

Dark and Darker znajduje się obecnie w fazie wczesnego dostępu i nie ma jeszcze ustalonej daty oficjalnej premiery.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 - (9 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO