Intel rozważa rezygnację ze swoich kart graficznych? Szef firmy zabrał głos

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Intel rozważa rezygnację ze swoich kart graficznych? Szef firmy zabrał głos

Chcący zadebiutować na rynku kart graficznych Intel, wciąż ma pod górkę. Kilka porażek sprawiło, że producent wypuści swoje karty po cichu, bez wielkiej pompy. Jednocześnie nie rezygnuje całkowicie z promowania swojego produktu, chwaląc się chociażby pozytywnymi wynikami testów wydajnościowych. Nie uchroniło to jednak przed plotkami, które pojawiły się jakiś czas temu i które wypływają ponownie.

Plotki głoszą, że karty graficzne Intel Arc mogą zostać anulowane.

Intel porzuca swoje karty graficzne?

Decyzja ta miała zapaść na samej górze, pośród zarządzających firmą. Czemu zatem wciąż pojawiają się materiały promocyjne? Według doniesień ma to miejsce, dlatego że dział marketingu funkcjonuje osobno. Poza tym mógł to być klasyczny przejaw „dobrej miny do złej gry”. Informacje mówiące o porzuceniu przez Intela swojej serii Arc pochodzą z kanału YouTube o nazwie Moore’s Law is Dead.

Youtuber w swoim materiale mówi o tym, że decyzję spowodowało to, jak nieudane są modele Alchemist. Do tego dochodzi również kwestia finansowa. Walka z tak silną konkurencją, jak AMD oraz Nvidia, byłaby bardzo kosztowna i raczej skazana na porażkę. Miałoby to oznaczać rezygnację z premiery Intel Arc w pozostałych, poza Chinami, częściach świata oraz porzucenie następnych generacji.

Intel stawia pierwsze kroki i może się jeszcze poprawić

Trzeba jednak podkreślić, że to pierwsze kroki, jakie na tym polu stawia Intel. Wszelkie zaistniałe problemy są bardzo szybko adresowane przez producenta. Poza tym wiele błędów wieku dziecięcego będzie można wyeliminować w następnych generacjach. Warto zwrócić również uwagę na to, że Intel współpracuje ze społecznością, wciąż zasięgając jej rad i sugestii. Widać tu duże poświęcenie i trudno sobie wyobrazić rezygnację.

Oddanie sprawie potwierdzają zresztą wpisy na Twitterze od przedstawiciela Intela. Raja Koduri w swoim poście stwierdził, że podobne plotki nie pomagają zespołowi w pracy i właściwie nie służą niczemu dobremu. Intel ma mieć plan, którego zamierza się trzymać. Wiceprezes Koduri zaznacza też, że mieli sporo problemów, ale sobie z nimi poradzili.

Propozycja Intela może się okazać atrakcyjnym rozwiązaniem dla graczy. Testy zapowiadają interesujący produkt, który może zaoferować wysoką wydajność przy stosunkowo niskiej cenie. Plotki i domysły mają jednak to do siebie, że są właśnie pogłoskami i mają niewielką wartość. Wszak na ich potwierdzenie lub zdementowanie i tak musimy poczekać.

Szukasz karty graficznej do gier? Przeczytaj:
Co wybrać? Nvidia czy AMD?
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO