GTA 6 wyznaczy nową jakość w branży gier? Prezes Take-Two pewny sukcesu

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
GTA 6 wyznaczy nową jakość w branży gier? Prezes Take-Two pewny sukcesu

Z niecierpliwością wyczekujemy aż oficjalnie zostanie potwierdzona premiera Grand Theft Auto VI. Trzeba przyznać, że premiera każdej kolejnej odsłony serii GTA to od lat jedno z najważniejszych wydarzeń w branży gier wideo. Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two, jest pewny, że i tym razem nie będzie inaczej. Co więcej, nowa odsłona serii ma wskazać nową jakość nie tylko w branży gier, ale ogólnie jeśli chodzi o popkulturę. Jak podaje strona PC Gamer, Zelnick wypowiedział się w ten sposób podczas ostatniej konferencji finansowej.

„Produkcja następnej odsłony serii Grand Theft Auto przebiega bardzo pomyślnie. Rockstar Games po raz kolejny zdeterminowane jest, aby podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, nie tylko dla samej serii, ale również dla naszej branży i ogólnie pojętej rozrywki. Dokładnie tak, jak miało to miejsce w przypadku ich każdej najważniejszej produkcji”.

Przy tym wszystkim zabrakło jednak nowych szczegółów odnośnie do GTA 6. Wciąż nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery, czy choćby nawet zwiastuna mającego wskazać, z czym faktycznie będziemy mieć do czynienia.

Najnowsze informacje o Grand Theft Auto VI znajdziesz tutaj:
Grand Theft Auto VI – wszystko, co już wiemy!

GTA 6 wyznacznikiem jakości dla całej branży

Mowa o wspięciu się na wyżyny przy okazji Grand Theft Auto 6 nie pojawia się po raz pierwszy. O czymś podobnym przedstawiciele Take-Two informowali już w lutym tego roku. Wraz z ostatnimi doniesieniami o lepszej kulturze pracy w studiu, najwyższą jakość będzie pewnie łatwiej osiągnąć. Wiemy też, że GTA 6 jest priorytetem dla deweloperów, na czym niestety ucierpiał sieciowy moduł Red Dead Redemption 2.

Wielkim oczekiwaniom nie ma co się dziwić. Każda następna gra Rockstar Games podnosiła poprzeczkę coraz wyżej. Prawdziwą rewolucją dla serii było Grand Theft Auto IV – na tyle dużą, że do dziś niewiele gier trzyma podobny poziom, jeśli chodzi o kreację i funkcjonowanie świata przedstawionego. 

Tyczy się to również samej serii, bo „piątka” pod kilkoma względami zrobiła krok do tyłu w odniesieniu do poprzednika (chociażby pod względem fizyki). Nadrobiła jednak w innych aspektach, takich jak liczba aktywności, w których możemy wziąć udział, oraz złożoność świata. Nawet jeśli nie możemy liczyć na to, że nowa odsłona będzie tak odważna jak poprzednie, trudno spodziewać się czegoś innego niż rewolucyjnie skonstruowanego świata i najwyższej jakości mechanik. Rockstar Games nie może sobie pozwolić na nic innego.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO