Cyberpunk 2077 – wszystkie zakończenia i epilogi

| autor: Mikołaj Ciesiński | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Cyberpunk 2077 – wszystkie zakończenia i epilogi

W tym poradniku znajdziesz wszystkie zakończenia Cyberpunka 2077. Zawiera on też wskazówki i przypomina momenty ważnych decyzji. Stąd dowiesz się również, jaki jest najlepszy finał cyberpunkowej produkcji studia CD Projekt RED oraz jakie nowości w tej kwestii przynosi dodatek pt. Widmo wolności.

Jakie zakończenie Cyberpunka 2077 jest najlepsze? Jak uniknąć najgorszego finału? Czy można uratować Rogue? Oto odpowiedzi na wszystkie pytania.

Uwaga: Spoilery! W dalszej części tego poradnika znajdziesz szczegółowe opisy zakończeń gry Cyberpunk 2077. Jeśli nie chcesz znać kluczowych momentów fabuły zanim sam je odkryjesz w grze, zalecamy opuszczenie tego artykułu. Chcemy, abyś cieszył się pełnią doświadczenia, jakie oferuje ta wspaniała produkcja, więc pamiętaj: dalsze czytanie na własną odpowiedzialność!

Spis treści:

Co wpływa na zakończenia Cyberpunka 2077?

W grze znajduje się kilka ważnych punktów fabularnych, które musisz odhaczyć, aby odblokować poszczególne zakończenia Cyberpunka 2077. Do najważniejszych z nich należą:

 • branie omega-blokerów albo pseudoendotryzyny;
 • wykonanie zadania pobocznego zleconego przez Rogue;
 • wykonanie zadania pobocznego zleconego przez Panam;
 • wybranie odpowiednich kwestii dialogowych w zadaniu Johnny’ego;
 • uratowanie Takemury;
 • wydanie Songbird Reedowi albo zostanie z nią do końca.

Powyższe punkty fabularne są kluczowe dla Cyberpunka 2077 i zakończenia, jakie otrzymamy.

Wszystkie zakończenia Cyberpunka 2077

Zakończenia Cyberpunka 2077 – mamy ich aż siedem.
Zakończenia Cyberpunka 2077 – mamy ich aż siedem.

W grze Cyberpunk 2077 znajduje się siedem zakończeń, z czego jedno jest najgorszym z możliwych. Najnowsze pojawiło się wraz z dodatkiem Phantom Liberty. Poniżej widnieje lista wszystkich finałów wraz z ogólnym opisem:

 • Gwiazda” – dla Cyberpunka 2077 to najlepsze zakończenie. W nim V szturmuje wieżę Arasaka z Aldecaldos, Saul ginie, a w epilogu bohater opuszcza Night City wraz z Panam i Nomadami.
 • Słońce” – finał, w którym V decyduje się na skorzystanie z pomocy Rogue i atak na wieżę Arasaka. Niestety, w trakcie ataku Rogue ginie, a w epilogu V zostaje królem Afterlife.
 • Diabeł” – negatywne zakończenie, w którym V korzysta z pomocy Hanako Arasaki i zostaje postawiony przed wyborem zgrania swojego umysłu na engram albo powrotu na Ziemię i śmierci.
 • Umiar” – alternatywny wariant „Gwiazdy”, „Słońca” i sekretnego zakończenia, w którym Johnny przejmuje kontrolę nad ciałem V.
 • Ukryte zakończenie – jeśli wybrane zostały odpowiednie opcje dialogowe podczas jednej ze scen z Johnnym, w Cyberpunku 2077 odblokowuje się sekretne zakończenie, w którym V decyduje się na misję samobójczą i podczas niej szturmuje Mikoshi w pojedynkę.
 • Najmniejszy opór” – najgorsze możliwe zakończenie. V poddaje się i popełnia samobójstwo, nie chcąc narażać bliskich osób i przyjaciół na śmierć. 
 • Wieża” – wyjątkowy finał wprowadzony w dodatku Phantom Libery. V przestaje być najemnikiem, zostaje wyleczony, ale nie zostaje w żaden sposób zapamiętany.

Zakończenie Panam – „Gwiazda”

Zakończenie to wymaga zaliczenia trzech zadań pobocznych związanych z Panam i Nomadami. Te zadania to: „Kto sieje wiatr”, „Nie mów Saulowi” oraz „Właściwy moment”.

Gdy je wykonasz, to kiedy Misty zostawi Cię na dachu, będziesz mógł zasugerować Johnny’emu skorzystanie z pomocy Panam i Nomadów. Jeśli wybierzesz tę opcję, dokonasz szturmu na siedzibę Arasaki wraz z Aldecaldos. W trakcie tej misji Saul zginie, aczkolwiek uda Ci się dotrzeć do Mikoshi.

Jeśli V pozostanie w swoim ciele, opuści Night City wraz z Aldecaldos i Panam.

Po każdym zakończeniu są napisy końcowe i wypowiedzi najistotniejszych postaci.
Po każdym zakończeniu są napisy końcowe i wypowiedzi najistotniejszych postaci.

Zakończenie Rogue – „Słońce”

Chcąc odblokować finał z Rogue, musisz wypełnić misje „Gdzie jest Johnny” oraz „W starym kinie”. Johnny przejmie kontrolę nad ciałem V i ruszy na spotkanie z Rogue, po czym zrekrutuje ją do szturmu na Arasakę.

Niezależnie od Twoich decyzji w tym zakończeniu Rogue zginie, a jeśli V pozostanie w swoim ciele, stanie się nowym właścicielem Afterlife i jednocześnie najznamienitszym najemnikiem w mieście.

Zakończenie Hanako Arasaki – „Diabeł”

Chcąc odblokować ten finał, wystarczy, że będziesz kontynuować zadania zlecane przez Takemurę. W pewnym momencie spotkasz się z Hanako Arasaką, która obieca Ci pomóc w zamian za uporanie się z Yorinobu.

Po szturmie na Arasaka Tower obudzisz się na stacji kosmicznej – przywita Cię Takemura (o ile przeżył) lub Hellman (jeśli Takemura zginął). Obydwaj dadzą Ci wybór – albo pozwolisz zgrać swoją świadomość na engram, albo wrócisz na Ziemię, by dożyć tam ostatnich dni.

Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać osiągnięcie za odblokowanie tego zakończenia, koniecznie musisz doprowadzić do sytuacji, w której Takemura przeżywa.

Zakończenie Johnny’ego – „Umiar”

Chcąc odblokować ten finał, zarówno w „Gwieździe”, „Słońcu”, jak i w sekretnym zakończeniu musisz wybrać opcję, w której Johnny przejmuje kontrolę nad V.

Johnny stał się częścią V… i może go zastąpić.
Johnny stał się częścią V… i może go zastąpić.

Jak odblokować sekretne zakończenie? 

Najważniejszą rzecz, o której musisz pamiętać, chcąc odblokować to zakończenie, stanowi wymóg posiadania bardzo pozytywnych relacji z Johnnym – na poziomie około 70–80%. W menu postaci jest to druga ikona reputacji.

Ponadto, prowadząc rozmowę w zadaniu „Gdzie jest Johnny?”, musisz wybrać odpowiednie kwestie dialogowe.

 • Nie, Johnny, to też spieprzyłeś.
 • Czego Ty ode mnie chcesz?
 • Okej. Ale to ostatnia druga szansa.

Po tym, gdy znajdziesz się na dachu, a Misty Cię opuści, abyś zastanowił się nad ostateczną decyzją, wstępnie wybierz skorzystanie z opcji Rogue, ale nie zatwierdzaj jej. Zamiast tego poczekaj od trzech do pięciu minut. W końcu Johnny zasugeruje, aby odejść w ogniu chwały i samemu zaatakować siedzibę Arasaki.

A może atak na Arasakę przeprowadzić solo? W Cyberpunku 2077 pozwala na to sekretne zakończenie.
A może atak na Arasakę przeprowadzić solo? W Cyberpunku 2077 pozwala na to sekretne zakończenie.

Uwaga! Po wybraniu tego zakończenia wyłączona zostaje opcja zapisu gry. Masz tylko jedną szansę na zaatakowanie Arasaki i jeśli Twoja postać zostanie pokonana, gra natychmiast się skończy, a V będzie traktowany tak, jakby popełnił samobójstwo.

Złe zakończenie

Chcąc odblokować ten finał, nie musisz nic robić. Po prostu wybierz opcję dialogową, która sugeruje, żeby zakończyć to tu i teraz. V popełni samobójstwo, a gra urwie się w tym momencie.

Cyberpunk 2077 ma zakończenie, w którym główny bohater się zabija i tym samym nie dochodzi do ataku na siedzibę Arasaki.
Cyberpunk 2077 ma zakończenie, w którym główny bohater się zabija i tym samym nie dochodzi do ataku na siedzibę Arasaki.

Zakończenie Reeda – „Wieża”

Chcąc odblokować to zakończenie, musisz przejść dodatek Phantom Liberty. Jeśli w momencie dobijania targu z Hansenem V opowie się po stronie Reeda i unieszkodliwi Songbird, będziesz miał do zagrania specjalną sekwencję fabularną, a po niej będzie czekać Cię finał, w którym V zostaje uleczony, ale nie może korzystać ze wszczepów – wraca do Night City, rozmawia z Viktorem oraz Misty, a następnie zaczyna życie jako zwykły, szary obywatel bez chwały, o której tak marzył.

W Night City nie ma szczęśliwych zakończeń.
W Night City nie ma szczęśliwych zakończeń.

Jeśli w odpowiednim momencie wybierzesz Songbird, V będzie musiał uciec i czekać kilka dni na wiadomość od niej. W końcu kobieta się odezwie, ale będzie w ciężkim stanie. Zaprowadzi bohatera do kosmoportu, gdzie okaże się, że cały czas kłamała i obiecane przez nią lekarstwo jest fałszem, gdyż tylko jedna osoba może zostać uzdrowiona na księżycu. W tym też momencie pojawi się Reed i zaproponuje V, aby oddał mu So Mi.

Jeśli się zgodzisz, gra przejdzie do sekwencji z zakończenia Reeda. Jeśli się nie zgodzisz – V zabije Reeda, puści wolno So Mi i będzie musiał znaleźć inny sposób na uratowanie swojego życia. 

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Student informatyki z Bydgoszczy. Pasjonat dark fantasy, gier bitewnych i dobrego kina. W wolnych chwilach rozwija swój warsztat liryczny i umiejętności malarskie.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO