Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Dawid Podsiadło – gdzie go spotkać? Kogo gra?

| autor: Krzysztof Lewandowski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Dawid Podsiadło – gdzie go spotkać? Kogo gra?

Nie wiem, czy byliście na koncercie Dawida Podsiadło zorganizowanym w sierpniu bieżącego roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, ale zanim na dobre rozpoczęło się to wydarzenie, na ekranie pojawiła się informacja o współpracy muzyka ze studiem CD Projekt RED. Pierwsza myśl – sprawa dotyczy utworu mającego pojawić się w dodatku. Rozszerzenie Cyberpunk 2077: Widmo wolności przyniosło jednak większa niespodziankę – Dawid Podsiadło pojawia się w grze niczym Keanu Revees!

Jeśli zastanawiacie się, w którym zadaniu spotkacie wspomnianego artystę, to jesteście w dobrym miejscu. Tu właśnie odpowiadamy na to pytanie.

Spis treści:

Cyberpunk 2077: Widmo wolności – Dawid Podsiadło w zadaniu „W dobrą stronę”

W dodatku do Cyberpunka 2077 – Widmie Wolności, w angielskiej wersji Phantom Liberty – otrzymujemy dostęp do nowej dzielnicy, Dogtown. Twórcy zawarli tam nie tylko wydarzenia związane z główną fabułą, lecz także całkiem sporo zawartości pobocznej. Możemy m.in. wykonywać kontrakty zlecane przez fixera Mr. Handsa.

W dodatku Cyberpunk: Widmo wolności Dawid Podsiadło gra sąsiada Bree, która zgłosiła się do Mr. Handsa po pomoc. 
W dodatku Cyberpunk: Widmo wolności Dawid Podsiadło gra sąsiada Bree, która zgłosiła się do Mr. Handsa po pomoc. 

To w jednym z tego typu zleceń pojawia się Dawid Podsiadło we własnej osobie. Jego występ był skrzętnie ukrywany przez CD Projekt RED i został ogłoszony dopiero po premierze dodatku. Podsiadło w rozszerzeniu Cyberpunk 2077: Widmo wolności wciela się w jedną z postaci jako aktor dubbingowy. Jednocześnie użycza jej swojego wizerunku – tylko spójrzcie na powyższy screen, ten bohater wygląda totalnie jak nasz ulubiony artysta!

Zadanie nosi nazwę „W dobrą stronę”. To oczywiście nawiązanie do piosenki Podsiadło o tym samym tytule. W trakcie wykonywania rzeczonego questu będziecie musieli udać się do mieszkania Bree, która jest naszą zleceniodawczynią (Mr. Hands jako fixer pełni rolę pośrednika). Po opuszczeniu lokalu powinniście trafić na sąsiada kobiety, którym jest właśnie autor takich hitów jak „Małomiasteczkowy” (do którego też mamy tutaj odniesienie).

UWAGA: ciąg dalszy tekstu zawiera duże spoilery!

Dawid Podsiadło jako Dante w dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności 

Na późniejszym etapie zadania okazuje się, że rola sąsiada była tylko przykrywką dla niejakiego Dantego Caruso, agenta specjalnego Militechu. To tej organizacji chciała zaszkodzić Bree, dlatego staniemy przed wyborem, czy pozostać wiernym zleceniodawczyni, czy obrać stronę postaci granej przez Dawida Podsiadło. Decyzja ta kończy się śmiercią jednego z tych bohaterów.

Cyberpunk 2077: Widmo wolności  – Dawid Podsiadło jako Dante Caruso. 
Cyberpunk 2077: Widmo wolności  – Dawid Podsiadło jako Dante Caruso. 

Oba warianty gwarantują finansową nagrodę, choć wybór Dantego oznacza, że Mr. Hands nie będzie zbyt zadowolony – nie ma to jednak wpływu na to, czy dostaniemy od niego kolejne zlecenia. Żadna z decyzji nie jest jednoznacznie dobra lub zła. Bree wcale nie przyświecają wyłącznie szlachetne pobudki i Dante ma w tym miejscu rację. 

W dodatku rzekoma reporterka, jak przedstawia się kobieta, wcale nie przyzna się do zatajenia przed nami pewnych informacji. Dante grany przez Dawida Podsiadło, chociaż jest agentem Militechu, pozostaje przynajmniej szczery od początku do końca, dlatego rekomendowałbym raczej stanięcie po jego stronie. Aczkolwiek prywatnie jestem fanem twórczości artysty, co zapewne również ma niebagatelne znaczenie w przypadku tego wyboru.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Dziennikarz i polonista z wykształcenia. Od lat publikuje teksty w sieci o grach, filmach, serialach, książkach czy komiksach. W szczególności uwielbia oniryczną konwencję i gatunek RPG. Również miłośnik piłki nożnej, od niedawna bawiący się testowaniem różnych rodzajów herbat.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO