Cyberpunk 2077 – Steam pokazuje, że gra wraca na szczyt

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Cyberpunk 2077 – Steam pokazuje, że gra wraca na szczyt

Cyberpunk 2077 przechodzi ostatnio renesans. W minioną niedzielę w najnowszą produkcję CD Projekt RED grało jednocześnie 137 724 graczy na Steamie. Dla porównania Wiedźmin 3 w momencie swojej najwyższej popularności przyciągnął 103 329 osób. Popularność Cyberpunk 2077 ciągle rośnie i nie jest to jednorazowy fenomen. W poprzedni weekend w grze bawiło się ponad 85 tysięcy graczy jednocześnie, co było najlepszym wynikiem od stycznia 2021 roku.

Cyberpunk 2077 – Steam notuje rekordowe zainteresowanie grą

Cyberpunk 2077 - Steam notuje rekordową popularność
Wykres przedstawiający popularność gry Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 przeżywa renesans

Cyberpunk 2077 jest obecnie nie tylko szalenie popularny, ale również świetnie się sprzedaje, w efekcie czego trafił na szczyt listy najpopularniejszych gier na Steam. Wyżej plasuje się tylko Steam Deck, ale generuje on większe przychody z uwagi na wyższą cenę.

Skąd taki wzrost popularności? Na pewno sprzyjała temu zakończona już promocja na Steamie (z 50-procentową obniżką). Pod uwagę należy jednak wziąć też inne czynniki. Nie tak dawno pojawił się duży patch o numerze 1.6, który w połączeniu z poprzednimi łatkami sprawił, że gra jest w znacznie lepszym stanie niż w chwili debiutu. Dlatego nowi nabywcy zostają w grze na dłużej.

Szczegóły aktualizacji znajdziesz tutaj:
Cyberpunkt 2077
Cyberpunk 2077 – patch 1.6

Należy również wspomnieć o serialu anime pod tytułem Cyberpunk: Edgerunners, po obejrzeniu którego wiele osób zechciało powrócić lub zawitać do Night City po raz pierwszy. Zdarzyło się już wcześniej, że produkcja Netfliksa zachęciła fanów do kontaktu z grą CD Projekt RED. Było tak w przypadku Wiedźmina 3, który po premierze serialu również cieszył się rekordowym wzrostem popularności.

W Cyberpunk 2077 sporo już ulepszono

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 pojawił się na rynku 10 grudnia 2020 roku i niestety nie cieszył się szczególnym uznaniem – zwłaszcza wśród graczy, którzy zdecydowali się sprawdzić grę na konsolach starszej generacji. Jednak nawet grający na współczesnym sprzęcie mieli wiele powodów do narzekań, głównie z uwagi na to, jak niedopracowaną i wybrakowaną grą był Cyberpunk.

Teraz jest znacznie lepiej – pojawiło się wiele poprawek, a posiadacze konsol obecnej generacji mogą cieszyć się usprawnioną wersją gry. Nadciąga też dodatek fabularny, który najpewniej również zaowocuje wzrostem zainteresowania Cyberpunka. Nie wiadomo jeszcze, kiedy do tego dojdzie, bo twórcy powiedzieli jedynie, że Phantom Liberty pojawi się w przyszłym roku.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO