Gracze Cyberpunka 2077 zalewają Reddita nagością. Wszystko w imię protestu

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Gracze Cyberpunka 2077 zalewają Reddita nagością. Wszystko w imię protestu

Ostatnimi czasy na Reddicie nie dzieje się najlepiej. Ma to związek z decyzją włodarzy serwisu, przez którą podniesiono wysokość opłat za korzystanie z API Reddita. Uderzy to w twórców aplikacji firm trzecich, którym znacznie trudniej będzie utrzymać pod względem finansowym swoje oprogramowanie. Dotyka to także użytkowników, dlatego postanowili oni wszcząć protest, aby utrudnić życie osobom decydującym. Narzędziem w tym buncie jest Cyberpunk 2077 i nadzy bohaterowie.

Cyberpunk 2077 narzędziem buntu

W ramach protestu przeciwko decyzji włodarzy Reddita użytkownicy publikują w wielu miejscach portalu treści 18+. To z kolei sprawia, że dane wątki określane są jako NSFW (Not Safe For Work), czyli treści nieodpowiednie do przeglądania w miejscu pracy. W tego typu postach nie mogą być wyświetlane reklamy, toteż platforma notuje mniejsze zyski. Akcja nie ominęła subreddita Cyberpunka 2077, który zdominowany jest przez podobne treści – większość wątków jest na tym etapie oznaczona jako NSFW.

O skali problemu z podniesieniem kosztów wypowiedział się twórca aplikacji Apollo przeznaczonej na urządzenia z systemem iOS. Finansowanie oprogramowania w dotychczasowym charakterze, ale z nowymi cenami, wyniosłoby 20 milionów dolarów rocznie, na co oczywiście go nie stać. Przyszłość podobnych aplikacji, zwłaszcza tych równie popularnych, stoi więc pod znakiem zapytania.

Subreddity poświęcone innym grom są na ten moment wolne od protestu, może się to jednak zmienić. Z Cyberpunkiem 2077 przeprowadzenie podobnej akcji jest na pewno prostsze, bo jako jedna z niewielu gier nie potrzebuje ona modyfikacji wprowadzających nagość. Przedstawiciele Reddita wciąż starają się zapobiec akcji i ostatecznie może to doprowadzić do zamknięcia subreddita poświęconego hitowej grze studia CD Projekt RED. Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO