Twórcy Cyberpunka 2077 z ważnym ostrzeżeniem przed premierą Phantom Liberty

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Twórcy Cyberpunka 2077 z ważnym ostrzeżeniem przed premierą Phantom Liberty

Już tylko niecały tydzień dzieli nas od premiery Phantom Liberty (lub w polskim tłumaczeniu – Widma Wolności), czyli pierwszego (i najprawdopodobniej ostatniego) dużego dodatku fabularnego do Cyberpunka 2077. Natomiast jutro produkcja otrzyma dużą aktualizację Cyberpunk 2077 2.0, która wprowadzi mnóstwo nowości. Zapewne niektórzy z Was mają na dyskach swoje stare zapisy z tego futurystycznego RPG-a, przechowywane z myślą o rozpoczęciu zabawy w nadchodzącym DLC. Studio CD Projekt RED wystosowało jednak komunikat, w którym sugeruje przemyślenie tego planu.

Lepiej zacząć nową grę

Jak czytamy w poście Polaków na Twitterze, co prawda będzie można kontynuować rozgrywkę na starych „save’ach”, lecz nie jest to rekomendowane.

Dużo lepiej będzie rozpocząć nową kampanię, gdyż liczba zmian wniesiona w nadchodzącej aktualizacji będzie tak wielka, że poprawi „ogólne doświadczenie płynące z rozgrywki”, przynajmniej według twórców.

Phantom Liberty i aktualizacja 2.0 – krótkie podsumowanie

Czego możemy spodziewać się po nadchodzącej aktualizacji? Między innymi lepiej działającej policji, poprawionego drzewka umiejętności czy opcji walki z pojazdów. Dodatkowe szczegóły na temat patcha znajdziecie w artykule poniżej.

Natomiast dodatek Phantom Liberty wprowadzi zupełnie nowy wątek fabularny, w którym będziemy mieli okazję sprzymierzyć się z netrunnerką Songbird i uratować Rosalind Myers, prezydent Stanów Zjednoczonych, której samolot rozbił się w dzielnicy Night City znanej jako Dogtown i rządzonej twardą ręką przez byłego pułkownika Kurta Hansena. Podczas rzeczonego zadania nasz bohater (bądź bohaterka) spotka agenta Salomona Reeda, w którego wciela się znany aktor Idris Elba.

Do rozpoczęcia zabawy w Widmie Wolności nie będzie konieczne ukończenie całej gry. Wystarczy zaliczyć zadanie Rozpoznanie wzorca (ang. I Walk the Line) pod koniec drugiego aktu kampanii.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że z aktualizacji 2.0 i nadchodzącego dodatku do Cyberpunka 2077 będą się cieszyć jedynie posiadacze tego tytułu na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Osoby ogrywające ten tytuł na platformach poprzedniej generacji, na których nie działał on zresztą zbyt dobrze, co było obiektem ogromnej krytyki, będą musiały obejść się smakiem.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 - (10 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO