Cyberpunk 2077 otrzyma fabularne rozszerzenie – szczegóły patcha 1.6

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Cyberpunk 2077 otrzyma fabularne rozszerzenie – szczegóły patcha 1.6

Podczas wczorajszej transmisji zorganizowanej przez CD Projekt RED pokazane zostały nowości zmierzające do Cyberpunk 2077 – najnowszej gry studia. Jest to rozszerzenie fabularne Phantom Liberty i obszerna lista zmian, wśród których nie zabrakło nowości i poprawek. Dowiedzieliśmy się też, że gra w wersji na poprzednią generację traci wsparcie. Aktualizacja o numerze 1.6 jest ostatnią, która trafi do tego wydania gry.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty – pierwszy i ostatni dodatek fabularny

Najbardziej ekscytującą informacją jest oczywiście zapowiedź fabularnego dodatku. Phantom Liberty, znane u nas jako Widmo Wolności, otrzymało pierwszy zwiastun. Nie wiemy, w jakim momencie umiejscowiona jest akcja. Obecność Johnny’ego Silverhanda wskazuje jednak na to, że nie będzie to czas sprzed wydarzeń zaprezentowanych w podstawowej wersji gry.

Jak może wskazywać sam tytuł (Phantom Liberty) oraz oczywiście treść zwiastuna, fabuła opowie o Nowych Stanach Zjednoczonych. Tematyką przewodnią może być walka o ich wyzwolenie. Wszystko wskazuje na to, że V będzie pracować dla rządu. Więcej informacji z pewnością pojawi się wkrótce. Na ten moment wiemy, że akcja dodatku rozegra się w nowej dzielnicy Night City.

Dowiedzieliśmy się też, że Phantom Liberty to jedyny dodatek fabularny, jaki otrzyma Cyberpunk 2077. Zostało to potwierdzone w komentarzu pod filmem umieszczonym w serwisie YouTube.

Dodatek Phantom Liberty ma zadebiutować w przyszłym roku na PC oraz na konsolach obecnej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Cyberpunk 2077 – aktualizacja 1.6

Wczoraj udostępniona została również aktualizacja 1.6, która trafiła na wszystkie platformy. Nosi ona taką samą nazwę, jak anime mające pojawić się 13 września na platformie Netflix – Edgerunners. Wśród najważniejszych zmian można wyróżnić nowe kontrakty dla fixera, 6 broni palnych, 5 broni do walki wręcz czy nawet easter-eggi nawiązujące do wyżej wspomnianej animacji.

Warto wspomnieć też o możliwości zmiany stroju bez wpływania na statystyki pancerza. Gracze od tej pory mogą przygotowywać zestawy i zapisywać je na przyszłość, aby dokonać łatwej zmiany w każdej chwili. Garderoba, czyli omawiana nowość, znajduje się w każdej kryjówce i mieszkaniu V.

Na automatach w świecie Cyberpunka 2077 można też zagrać w nową grę. Mowa o Roach Race (w polskiej wersji Wyścig Płotki), czyli zręcznościówce 2D z Płotką znaną z Wiedźmina w roli głównej. Dostępna jest ona również do pobrania na sprzęty z systemami iOS i Android. Więcej szczegółów odnośnie aktualizacji znajdziecie w tym miejscu.

Przyszłość Cyberpunka 2077

Oprócz tego deweloperzy podzielili się listą zmian, które pojawią się w grze w późniejszych łatkach – jednak już tylko w wersjach PC i next-genowych. Ma to być przebudowany system policji, nowe umiejętności czy poprawki dotyczące samego miasta Night City, dzięki którym stanie się ono bardziej immersyjne.

Nie doczekamy się natomiast trybu Nowej Gry Plus, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Wynika to z wypowiedzi jednego z twórców, który na Twitterze skomentował życzenia fanów. W swoim poście utrzymuje, że opracowanie tego trybu to bardzo skomplikowany proces, zwłaszcza w grze z tak wieloma zależnościami i wyborami.

Konieczna byłaby zmiana balansu gry i wiele godzin testowania wszystkiego, aby miało to większy sens. Posiadanie zaawansowanych umiejętności i choćby pojazdów na wczesnych etapach kampanii fabularnej mogłoby sporo namieszać i sprawić, że jako gracze dostalibyśmy się tam, gdzie nie powinniśmy. Nawet jeśli uda się kiedyś stworzyć podobną formę zabawy, będzie to odległa przyszłość.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO