Cyberpunk 2077 – wszystko, co musisz wiedzieć

| autor: Ekipa Komputronik |Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Cyberpunk 2077 – wszystko, co musisz wiedzieć

Pierwsze informacje o grze Cyberpunk 2077 otrzymaliśmy od CD Projekt w 2012 roku, po czym wszystko umilkło na dłuższy czas. Dopiero w 2018 roku ujrzeliśmy pierwszy zwiastun gry na targach E3 oraz w serwisie YouTube. Miesiąc później pokazano nam pierwszy gameplay.

Na E3 w 2019 roku opublikowano drugi zwiastun oraz kilka szczegółów na temat fabuły. Właśnie wtedy podano również informacje o dacie premiery gry i obsługiwanych platformach. Później sytuacja zaczęła się nieco komplikować. Jak wygląda obecnie?

Cyberpunk 2077 release date, czyli kiedy wreszcie ta premiera?

Pierwotnie Cyberpunk 2077 premiera została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku. Twórcy przyznali jednak, że potrzebują więcej czasu na ukończenie wszystkim prac. W efekcie opóźniając premierę najpierw do 17 września 2020 roku, a następnie do 19 listopada 2020 roku. Ta ostatnia data jest obecnie wiążąca i miejmy nadzieję, że okaże się tą ostateczną.

Cyberpunk 2077

Od samego początku zapowiadano, że gra będzie dostępna na PC (także w ramach usługi Google Stadia) oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wraz z opóźniającym się debiutem zaczęły pojawiać się sugestie, że twórcy mogą planować również wersje na konsole nowej generacji.

Ostatecznie Cyberpunk 2077 trafi również na PlayStation 5 i Xbox Series X. Początkowo ich posiadacze będą musieli zadowolić się wsteczną kompatybilnością, ale w przyszłym roku pojawi się darmowa aktualizacja, dzięki której gra wykorzysta pełnię możliwości i wydajność nowych platform.

Przeczytaj również: Na jakie premiery gier 2023 szczególnie czekamy?

Bogata edycja standardowa, imponująca kolekcjonerka i limitowa konsola Xbox One X

W przypadku tak wielkiego hitu nie mogło zabraknąć przedsprzedaży. Wielu graczy już z niej zresztą skorzystało. Pozwala to zdobyć dodatkowe prezenty. Co ciekawe, znaczenie ma tutaj wybór sklepu, ponieważ w każdym z nich dodawane są inne dodatki. Są różne wzory steelbooków, breloki lub plakaty, dlatego zawsze warto dokładnie zapoznać się z ofertą.

Niezależnie od miejsca zakupu, edycja standardowa obejmuje nie tylko grę, ale też kompendium wiedzy, mapę i pocztówki z Night City, naklejki oraz kilka cyfrowych dodatków z edycji kolekcjonerskiej.

Cyberpunk edition standard

No właśnie. Tuż obok edycji standardowej kosztującej od 200 do 270 złotych – zależnie od platformy, można znaleźć Edycję Kolekcjonerską Cyberpunk 2077 za 750 złotych. Skupmy się na tej wersji.

W skład Edycji Kolekcjonerskiej wchodzą:

 • Specjalnie zaprojektowane pudełko
 • Pudełko z kodem do pobrania gry oraz płytami ze ścieżką dźwiękową
 • Kolekcjonerski SteelBook
 • 25-centymetrowa figura prezentująca główną postać gry
 • Artbook w twardej oprawie
 • Metalowe przypinki
 • Metalowy brelok Quadra V-tech
 • Materiał dowodowy NCPD zawierający opatrzony notatkami przewodnik po Night City
 • Haftowane naszywki
 • Kompendium wiedzy z informacjami na temat świata gry
 • Pocztówki z Night City
 • Mapa Night City
 • Naklejki do sticker bomby

Cyfrowe dodatki do wszystkich edycji gry:

 • Ścieżka dźwiękowa
 • Mini artbook przedstawiający wybrane grafiki z gry
 • Podręcznik Cyberpunk 2020
 • Tapety na komputery i urządzenia mobilne

Niezwykle ciekawie prezentuje się również Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition. Specjalna wersja konsoli łączy cztery różne style wizualne i nawiązuje do kilku elementów świata gry. W zestawie kupujący znajdą też Xbox Wireless Controller Cyberpunk 2077 (można go też kupić oddzielnie).

Xbox One cyberpunk

Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition

Keanu Reeves i Peter Sark, czyli jak oddano Edycję Kolekcjonerską za darmo

Tak, to ten Keanu Reeves. Ten, który zagrał w filmach takich jak „Speed”, „The Matrix”, „John Wick”, czy „Siberia” i który zagra w „John Wick 4”. Do swoich świetnych produkcji może zaliczyć również udział w grze Cyberpunk 2077. Jako drugi w kolejności najważniejszy bohater, zaraz po V – główny protagonista.

Jego obecność podczas prezentacji Cyberpunka na E3 wzbudziła wielkie zainteresowanie. Nie małe zainteresowanie wzbudziła także pewna sytuacja, w której jeden obserwator przyciągnął uwagę Keanu Reeves’a.

cyberpunk 2077

Cała sytuacja wyglądała dość zabawnie, bo obserwatorem był Peter Sark – YouTuber z Los Angeles, który wciął się w kwestię Reeves’a. Ten opisywał, że niektóre elementy produkcji CD Projekt RED są „breathtaking” (zapierające dech w piersiach), na co Peter krzyknął: „You are breathtaking!” (Ty zapierasz dech w piersiach).

To rozbawiło publiczność, a sam Keanu Reeves odpowiedział żartem, odwzajemniając się słowami „You are breathtaking” w stronę Petera, po czym dodał „You’re all breathtaking!” (Wszyscy jesteście niesamowici).

Ta krótka kwestia wystarczyła, by zapewnić Peterowi darmową Edycję Kolekcjonerską Cyberpunka 2077, o czym poinformowało go studio przez swojego Twittera. Jednak to, co się stało później jest faktycznie „breathtaking”. Peter postanowił odpowiedzieć na Tweeta od autorów Cyberpunka w taki sposób: „To by było świetne, jednak co wy na to, aby zamiast tego zasponsorować Szpitalowi Dziecięcemu sprzęt Go-Kart od @GamersOutreach? To by dopiero było #Breathtaking” (przetłumaczone przez redakcję). Peterowi chodziło o sprzęt pozwalający grać na konsoli, jednak w warunkach szpitalnych.

Za ten pomysł YouTuber został zwyzywany przez społeczność, która zarzuciła mu głupotę, bo Go-Kart kosztuje kilkanaście razy więcej niż wyżej wymieniona kolekcjonerka (250$ vs 3500$). Ma to głównie związek z tym, że Peter zamiast złożyć taką propozycję przez wiadomość prywatną, wywarł publicznie presję na studiu. Jednak jak się później na jego Twitterze okazało – CD Projekt RED przystało na jego propozycję. Za to właśnie kocha się CD Projekt RED.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Cyberpunk 2077

Niektóre gry potrafią zatrzymać gracza na naprawdę długie godziny i wiele wskazuje na to, że Cyberpunk 2077 będzie jedną z nich. Miasto Night City ma być ogromne, otwarte, żywe i niezwykle klimatyczne, chociaż zarazem pełne niebezpieczeństw. Informacji na jego temat, a także dotyczących samej rozgrywki pojawiło się już mnóstwo. Zebraliśmy najważniejsze z nich.

 • Gra w odpowiedni sposób wytłumaczy osobom nie mającym kontaktu z pierwowzorem, czym jest uniwersum Cyberpunk. Nawiązuje do papierowego systemu rpg i prezentuje znaną z niego wizję przyszłości.
 • Pod względem gatunku, to RPG z elementami strzelanki.
 • Akcja prezentowana jest z perspektywy FPP.
 • Keanu Reeves nie gra siebie w grze. Wciela się w postać Johnny’ego Silverhanda.
 • Główny bohater / bohatera to najemnik V.
 • W pełnej polskiej wersji językowej wystąpią Lidia Sadowa, Kamil Kula (żeński i męski V) oraz Michał Żebrowski (Johnny Silverhand).
 • Night City będzie podzielone na sześć różnych dzielnic – City Center, Westbrook, Pacifica, Heywood, Watson i Santo Domingo – z innymi budowlami i mieszkańcami. Można będzie odwiedzić też okolice miasta.
 • Opcja ukończenia gry bez zabijania przeciwników została wprowadzona podczas produkcji gry pod wpływem feedbacku fanów. Rozwiązanie jest pełne i V nie będzie likwidować ludzi w przerywnikach filmowych.
 • Cyberpunk 2077 będzie oferować różne minigry, takie jak hakowanie (główny motyw przewodni pewnej serii od Ubisoftu, meh), wyścigi samochodowe (jeżeli nie będzie multiplayera, to również podziękuję) i strzelnica, gdzie V zwiększy swoje umiejętności strzeleckie.
 • Można będzie korzystać z broni białej i palnej, poruszać się piechotą, samochodami oraz motocyklami. Nie sprecyzowano dostępności pojazdów latających.
 • W grze będą obecne modyfikacje uzbrojenia.
 • Przewidziano rozbudowany system dialogowy, a konsekwencje rozmów będą widoczne w rozwoju fabuły.
 • Autorzy przygotują specjalny limit instalowania modułów w ciele bohatera.
 • Płeć V będzie mieć znaczenie. Niektórzy bohaterowie niezależni będą reagować na nas odmiennie w zależności od tego, czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną.
 • Romanse odegrają ogromną rolę w grze. W przeciwieństwie do Geralta z „Wiedźmina”, V nie ma określonych preferencji seksualnych. Bohaterowie niezależni mają na stałe przypisaną orientację seksualną, co oznacza, że w zależności od wybranej opcji, nie będziemy w stanie romansować z każdym.
 • W grze pojawią się prostytutki. Będzie można skorzystać z ich usług.
 • Ekran szybkiej podróży będzie jedynym ekranem ładowania w grze.
 • Nie będzie żadnej cenzury nagości, zarówno na poziomie kreatora postaci, jak i w samej grze. Pełna nagość ciągle brana jest pod uwagę.
 • Wsparcie dla modów jest rozważane i znajduje się na liście rzeczy do zrobienia, choć na pewno pojawi się po premierze.
 • Z opóźnieniem zadebiutuje również tryb sieciowy.
 • Deweloperzy pracują nad trybem fotograficznym i prawdopodobnie pojawi się on już na premierę gry.

Cyberpunk wgniata w ziemię. Nachodzi arcydzieło, a te materiały to potwierdzają

Cyberpunk 2077 trailer, Cyberpunk 2077 gameplay, takie i podobne frazy padały w ostatnich miesiącach bardzo często. Głównie w kontekście życzeń graczy, bo twórcy nie decydowali się na ujawnianie nowych materiałów.

Wreszcie jednak nadszedł 25 czerwca i wyczekiwana prezentacja Night City Wire. Nie zawiodła. Światło dzienne ujrzał nowy zwiastun i gameplay z fragmentami rozgrywki. I powiedzmy sobie szczerze, robią wrażenie.

10 sierpnia miał premierę drugi epizod Night City Wire, w którym pokazano wiele nowych szczegółów oraz zaprezentowano świeżą porcję rozgrywki. Sporo czasu poświęcono m.in. na wybór ścieżek życiowych i ich wpływ na rozgrywkę, pokazano mnóstwo dostępnych w grze broni, a także pokazano kulisy pracy nad muzyką do Cyberpunk 2077 i fikcyjnego zespołu Samurai. Działo się!

A Cyberpunk 2077 na tym pójdzie?

Przedstawiciele CD Projekt RED powinni wkrótce podać wymagania sprzętowe Cyberpunka 2077, na co czeka wielu posiadaczy PC. Póki co pewne jest jedno. Gra będzie działać tylko na systemach Windows 7 oraz Windows 10, ma obsługiwać DirectX 12 i DirectX 12 Ultimate, a także wspierać ray tracing oraz NVIDIA DLSS 2.0.

Kwestia pozostałych podzespołów, jakie powinien posiadać komputer pod Cyberpunk 2077 to póki co sfera domysłów. Można przypuszczać, że minimalna konfiguracja będzie obejmować 12 GB RAM i procesor klasy Intel Core i5-2500K. Do cieszenia się wyższymi ustawieniami i spełnienia zalecanej konfiguracji może być potrzebny procesor Intel Core i7-8700K lub lepszy współpracujący z przynajmniej 16 GB RAM.

[Aktualizacja] Znamy już oficjalne wymagania sprzętowe:
Jaki komputer do Cyberpunk 2077? Wymagania sprzętowe

Czekasz na Cyberpunk 2077? Podziel się tym z nami

Hype na Cyberpunk 2077 rozpoczął się po wspomnianych już targach E3. Towarzyszyło temu wiele smaczków, w tym wystąpienie Keanu Reeves’a i ogrom memów o sytuacjach jakie się zadziały podczas prezentacji. Cały czas pojawiają się zresztą kolejne, które można spotkać na każdym kroku w internecie. Koniecznie pochwalcie się swoimi memami na naszej grupie na Facebooku.

Mamy nadzieję, ze chociaż trochę rozjaśniliśmy Wam informacje, które uzyskaliśmy do tej pory na temat Cyberpunka. Definitywnie będzie to jedna z najgłośniejszych produkcji tego roku.

Autorami tekstu są Robert Andrzej Jankowski i Mateusz Tomczak


Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Ekipa Komputronik
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.9/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO

Polecane produkty

TP-Link Archer A6
TP-Link Archer A6
Cena od 189,00zł
Logitech G Pro X
Logitech G Pro X
Cena od 499,00zł
California Access Boa CA-1731 USB RGB
California Access Boa CA-1731 USB RGB
Cena od 149,00zł
Komputronik Infinity X512 [N02]
Komputronik Infinity X512 [N02]
Cena od 5 890,00zł
DELL Inspiron G15 Core i5-11260H | 15,6"-FHD | RTX3050 | 16GB | 512GB | Win 11
DELL Inspiron G15 Core i5-11260H | 15,6"-FHD | RTX3050 | 16GB | 512GB | Win 11
Cena od 4 199,00zł
MSI G274QPF QD
MSI G274QPF QD
Cena od 1 999,00zł
Logitech G413 Carbon
Logitech G413 Carbon
Cena od 399,00zł
Razer Viper Ultimate
Razer Viper Ultimate
Cena od 649,00zł
Netgear RAX30-100EUS
Netgear RAX30-100EUS
Cena od 799,00zł
Logitech G213 Prodigy
Logitech G213 Prodigy
Cena od 199,00zł
iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle - 34" | Ultra-Wide QHD | VA Curved | 1ms | 144Hz
iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle - 34" | Ultra-Wide QHD | VA Curved | 1ms | 144Hz
Cena od 2 099,00zł
Logitech G502 Hero
Logitech G502 Hero
Cena od 279,00zł
AOC 25G3ZM/BK - 24.5" | Full HD | 0.5ms | 240Hz
AOC 25G3ZM/BK - 24.5" | Full HD | 0.5ms | 240Hz
Cena od 999,00zł
HP Omen 40L Gaming GT21-0322nw (6J9N5EA)
HP Omen 40L Gaming GT21-0322nw (6J9N5EA)
Cena od 4 999,00zł
Razer Kraken V3 X
Razer Kraken V3 X
Cena od 369,00zł
SteelSeries Apex 3
SteelSeries Apex 3
Cena od 309,00zł
Roccat Burst Core AIMO czarna
Roccat Burst Core AIMO czarna
Cena od 89,00zł
California Access Sunda CA1045
California Access Sunda CA1045
Cena od 69,00zł
HP Victus 15 Ryzen 5 5600H | 15,6"-144Hz | 16GB | 512GB | W11H | RX6500M
HP Victus 15 Ryzen 5 5600H | 15,6"-144Hz | 16GB | 512GB | W11H | RX6500M
Cena od 3 699,00zł
ASUS VY249HE Gaming - 24" | IPS | 1ms | 75Hz
ASUS VY249HE Gaming - 24" | IPS | 1ms | 75Hz
Cena od 649,00zł
ASUS RT-AX86S
ASUS RT-AX86S
Cena od 739,00zł
Komputronik Infinity X512 [S2]
Komputronik Infinity X512 [S2]
Cena od 5 390,00zł
California Access Shark CA-1418 Jixian Red
California Access Shark CA-1418 Jixian Red
Cena od 169,00zł
ASUS VG24VQ1B - 23.8" | VA Curved | Full HD | 1ms | 165Hz
ASUS VG24VQ1B - 23.8" | VA Curved | Full HD | 1ms | 165Hz
Cena od 899,00zł
HyperX Cloud II Czerwone
HyperX Cloud II Czerwone
Cena od 349,00zł
Lenovo Ideapad 3-15 Gaming Core i5-11320H | 15,6"-120Hz | 8GB | 512GB | no Os | GTX1650 | Czarny
Lenovo Ideapad 3-15 Gaming Core i5-11320H | 15,6"-120Hz | 8GB | 512GB | no Os | GTX1650 | Czarny
Cena od 3 299,00zł
Acer Nitro 5 Core i5-11300H | 15,6"-FHD | GTX1650 | 8GB | 512GB | Win 11
Acer Nitro 5 Core i5-11300H | 15,6"-FHD | GTX1650 | 8GB | 512GB | Win 11
Cena od 3 499,00zł
iiyama G-Master GB2470HSU-B1 Red Eagle - 23.8" | Full HD | IPS | 0.8ms | 165Hz
iiyama G-Master GB2470HSU-B1 Red Eagle - 23.8" | Full HD | IPS | 0.8ms | 165Hz
Cena od 899,00zł
ASUS TUF-AX5400
ASUS TUF-AX5400
Cena od 594,99zł