Zrób te rzeczy, jeśli nie chcesz problemów z aktualizacją do Cyberpunka 2077

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Zrób te rzeczy, jeśli nie chcesz problemów z aktualizacją do Cyberpunka 2077

Wczoraj w godzinach popołudniowych gracze na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S w końcu otrzymali aktualizację 2.0 do gry Cyberpunk 2077.  Zmienia ona całe mnóstwo nierzadko fundamentalnych dla gry mechanik i dodaje masę nowości, na czele z ulepszonym systemem policji, poprawionymi drzewkami umiejętności czy możliwością walki w pojazdach. 

Ogrom rzeczonego patcha skłonił ekipę CD Projekt RED do wydania zalecenia, by po jego instalacji gracze rozpoczęli nową grę zamiast kontynuować starą, aby w efekcie doświadczenie płynące z zabawy było jak najlepsze. Dziś, już po premierze łatki, wiemy, że jeśli zdecydowaliście się zainstalować mody do gry, to prawdopodobnie musicie wykonać jeszcze jeden krok.

Kłopoty z modami

Jak powszechnie wiadomo, fanowskie dodatki do gier często przestają być kompatybilne z grami, gdy wychodzą aktualizacje i patche, i trzeba czekać, aż ich twórcy dostosują swoje dzieła do nowej wersji danego tytułu. Zazwyczaj w takich przypadkach wystarczy odinstalować bądź chwilowo dezaktywować daną modyfikację. Przy okazji Cyberpunka 2077 w wersji 2.0 niekoniecznie musi to wystarczyć.

Czysta instalacja Cyberpunka 2077

Gra potrafi bowiem w ogóle się nie uruchomić i wyrzucać błędy, nawet jeśli teoretycznie żaden z modów nie jest już zainstalowany. Prawdopodobnie dotyczy to projektów, które mocno ingerowały w rozgrywkę. Jeśli takowe posiadaliście, konieczne może okazać się przeprowadzenie instalacji Cyberpunka 2077 „na czysto”. Jak to zrobić?

Po pierwsze, utwórz kopię zapasową folderu z zapisanymi stanami gry (domyślnie C:\Użytkownicy\[Nazwa użytkownika]\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077).

Po drugie, wyłącz opcję automatycznej aktualizacji zapisów w chmurze na Steamie lub w GOG-u / Epic Games Store.

Po trzecie, odinstaluj Cyberpunka 2077 i usuń foldery:

  • Steam/steamapps/common/Cyberpunk 2077
  • C:\Użytkownicy\[Nazwa użytkownika]\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077
  • C:\Użytkownicy\[Nazwa użytkownika]\AppData\Local\REDEngine
  • C:\Użytkownicy\[Nazwa użytkownika]\AppData\Local\CD Projekt Red

W końcu po czwarte, zrestartuj komputer i zainstaluj Cyberpunka 2077.

Po wykonaniu wszystkich tych kroków gra powinna uruchomić się bez większych problemów. Teraz możesz rozpocząć zabawę i zastanowić się, które mody zainstalować – oczywiście, gdy zostaną one zaktualizowane do bieżącej wersji Cyberpunka 2077.

Widmo Wolności nadchodzi

Przypominamy, że premiera aktualizacji 2.0 do najnowszego RPG-a twórców cyklu Wiedźmin stanowi zaledwie wstęp do debiutu fabularnego rozszerzenia zatytułowanego Phantom Liberty (Widmo Wolności). Zostanie ono oddane w ręce graczy na PC, PlayStation 5 oraz Xboksie Series X/S 26 września, czyli w przyszły wtorek.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (10 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO