Posiadacze AMD: miejcie się na baczności, możecie dostać bana w CS2

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Posiadacze AMD: miejcie się na baczności, możecie dostać bana w CS2

Długo przyszło nam czekać na Counter-Strike 2. Czy odnowiona gra Valve zadowoliła wszystkich? Mimo gorącego przyjęcia odświeżonej wersji CS:GO, w sieci nie brakuje głosów niezadowolenia. Społeczność zwraca uwagę na ogromną liczbę błędów i niedoróbek, i wskazuje, że gra ma problemy ze stabilnością. Lista uwag jest długa, a obecnie na jej szczycie znajduje się zamieszanie wokół procesorów AMD. Posiadacze tych podzespołów mogą dostać bana, więc miejcie się na baczności!

Counter-Strike 2 banuje za procesory AMD

VAC ban to poważna sprawa dla osób, które grają w CS2 oraz korzystają z platformy Steam. Aby go otrzymać, należy się naprawdę postarać, bo to ostateczna forma kary. Niemniej w Counter-Strike 2 możesz załapać się na taką blokadę już za sam za fakt posiadania procesora z rodziny AMD. Valve ostrzega przed aktualizacją sterowników do nich, bo to właśnie one są źródłem problemów.

Najnowsze sterowniki AMD wprowadzają funkcję anty-lag, którą można uruchomić również w CS2. Opcja ta ma pomagać w zabawie i zmniejszać opóźnienia, ale Valve przestrzega przed jej używaniem, a wręcz zakazuje korzystania z anty-laga w AMD. Dlaczego? Okazuje się, że sterownik do tych procesorów obchodzi elementy silnika Counter-Strike 2, ingerując w kod gry. W efekcie systemy zabezpieczeń reagują natychmiastowo i traktują gracza jak cheatera, automatycznie nakładając na niego bana.

Z tego powodu Valve apeluje, aby nie aktualizować procesorów lub nie grać w CS2, póki sytuacja nie zostanie rozwiązana.

Ewentualnie upewnij się, że masz wyłączoną funkcję anty-lag, bo w innym przypadku Counter-Strike 2 uzna Cię za oszusta. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Valve ponoć nie może zdjąć VAC bana z konta i nie ma sensu odwoływać się z taką sprawą do Steam Support. Deweloperzy deklarują jednocześnie, że ich system zabezpieczeń powinien być niewrażliwy na aktualizacje sterowników. Jak jednak widać, jest dokładnie odwrotnie.

Twórcy CS2 zapewniają jednak, że w tym przypadku zrobią wyjątek i postarają się wyłapać wszystkie przypadki banów przyznanych niesłusznie. Jest to bowiem nietypowa sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Niemniej dla własnego bezpieczeństwa, jeśli posiadasz procesor AMD, zwróć uwagę, czy uruchomiłeś funkcję anty-lag. Głupio byłoby otrzymać za to blokadę na koncie, prawda?

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.3/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO