Crash Bandicoot 4 wkrótce na Steamie. Są też przecieki o nowej odsłonie

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Crash Bandicoot 4 wkrótce na Steamie. Są też przecieki o nowej odsłonie

Crash Bandicoot 4 już wkrótce trafi na Steama. Ale to tylko przedsmak tego, co może szykować Activision – wygląda na to, że niebawem czeka nas zapowiedź kolejnej odsłony serii. Firma Activision Blizzard przygotowała dla fanów kreatywną formę zapowiedzi. Przejdźmy zatem do szczegółów akcji marketingowej i konkretnych informacji, jakie dzięki niej już znamy.

Kreatywna zapowiedź

Akcje marketingowe przygotowywane przez wydawców nieraz potrafią być całkiem kreatywne. Ostatnio firma Activision Blizzard rozesłała do influencerów i przedstawicieli mediów branżowych interesującą paczkę, wyglądającą jak karton do pizzy z napisem Aku Aku’s Steam-in Pizza Shack. Wewnątrz znalazł się szereg upominków, takich jak koszulka, podkładka pod mysz, a nawet… kabel z różnymi typami wejść. Rozpakowywanie przesyłki w wykonaniu youtubera Canadian Guy Eh możecie zobaczyć na poniższym materiale filmowym (via GamesRadar+).

Dla graczy jednak to nie gadżety rozdane youtuberom są najważniejsze w całej tej historii. Zacznijmy od głównego celu, dla którego ta paczka w ogóle trafiła w ręce branżowych influencerów. Wskazówka co do niego znajduje się już w samej nazwie fikcyjnej pizzeri, której logo znajduje się na pudełku. Zawarto w niej słowo Steam. Nie trzeba być wielkim znawcą rynku, żeby domyślić się, iż jest to odniesienie do popularnej platformy cyfrowej dystrybucji firmy Valve. Wszelkie wątpliwości rozwiewa dołączona broszura, która zdradza, kiedy ukaże się na Steamie Crash Bandicoot 4: It’s About Time, czyli bardzo dobrze oceniana ostatnia odsłona popularnego cyklu trójwymiarowych zręcznościówek. Do tej pory tytuł był obecny na PC wyłącznie za pośrednictwem Battle.netu.

Crash Bandicoot 4 wkrótce na Steam

Crash Bandicoot 4: It’s About Time ukaże się na Steamie 18 października bieżącego roku.

Tym samym prawdą okazały się plotki krążące po sieci od jakiegoś czasu. Otóż gdy na platformie firmy Valve pojawiła się oficjalna strona firmy Activision, skupiająca wszystkie pozycje z jej katalogu, odnaleziono także ID aplikacji Crash Bandicoot 4: It’s About Time (via Eurogamer). Niewykluczone, że wkrótce możemy się także doczekać innych podobnych debiutów na Steamie. Mamy tu na myśli chociażby Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, które jest obecne tylko na platformie Epic Games Store.

Nadchodzi Crash Bandicoot: Wumpa League?

To jeszcze nie wszystko. Otóż na bocznej ściance pudełka umieszczono komunikat „Hungry for more? Try our new wumpa pizza for $12.08!” (w tłumaczeniu „Nadal głodny? Spróbuj naszej nowej pizzy z wumpa za 12.08 dolarów!”). Internauci szybko rozgryźli, że cena to tak naprawdę data zapisana w formacie miesiąc-dzień. Wskazuje ona na 8 grudnia. Wówczas to będzie miała miejsce gala rozdania nagród The Game Awards, organizowana przez znanego dziennikarza branżowego Geoffa Keighleya. Pojawiają się na niej zwiastuny i zapowiedzi nowych gier. Dla wielu jest to jasna informacja, że podczas tego wydarzenia zaprezentowana zostanie kolejna odsłona przygód jamraja Crasha.

W grudniu spodziewamy się zapowiedzi Crash Bandicoot: Wumpa League

Co ciekawe, plotki na temat nowej produkcji z cyklu Crash Bandicoot krążą od dłuższego czasu. Według nieoficjalnych doniesień ma ona nosić tytuł Wumpa League i być produkcją wieloosobową. Pojawił się nawet rzekomy artwork prezentujący tę pozycję, lecz może być on już dość stary i niekoniecznie reprezentować obecny wygląd tej gry. Zwłaszcza że według branżowego historyka Liama Robertsona (via Reddit), projekt przez lata przeszedł szereg zmian koncepcji oraz mierzył się z problemami produkcyjnymi.

Inne doniesienia mówią, że nowy tajemniczy projekt odpowiedzialnego za Crash Bandicoot 4: It’s About Time studia Toys for Bob, o którym mowa jest od sierpnia tego roku (via Eurogamer), to następna platformowa odsłona serii. Jak będzie w istocie? O tym przekonamy się za niecałe dwa miesiące. Oby nie skończyło się na rozczarowaniu.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO