Kiedy premiera Counter-Strike 2? Fani mają swój typ

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kiedy premiera Counter-Strike 2? Fani mają swój typ

Counter-Strike: Global Offensive 2 niedawno był jedynie plotką, a dzisiaj jest już potwierdzoną grą. Produkcja powstaje, znamy przybliżony termin jej debiutu i kilka ważnych informacji – jak choćby fakt przejścia na nowszy silnik w postaci Source 2. Data premiery niestety w dalszym ciągu pozostaje tajemnicą. Fani mają jednak swój typ. W tym tekście znajdziecie wszystko, co już wiemy o CS2.

Counter-Strike 2 – kiedy premiera?

Firma Valve jakiś czas temu potwierdziła, że wkrótce ukaże się Counter-Strike 2. W nową wersję szalenie popularnego FPS-a zagramy już latem tego roku. Ma to być największy przeskok technologiczny w historii tej gry. Wiąże się z tym wiele zmian, które będą wprowadzane na przestrzeni kolejnych lat.  Więcej szczegółów znajdziecie w artykule będacym oficjalną zapowiedzią produkcji.

Kiedy konkretnie będzie miała miejsce premiera CS2? Tego niestety jak na razie oficjalnie nie wiadomo. Społeczność miłośników cyklu ma jednak swój typ. Fani zauważyli bowiem na trailerze tytułu wypuszczonego jakiś czas temu przez firmę Valve pewne liczby, zapisane niezbyt wyraźnie odręcznym pismem: 7-15.

Może to sugerować, że Counter-Strike 2 ukaże się na rynku 15 lipca.

Może to sugerować, że premiera Counter-Strike 2 będzie mieć miejsce 15 lipca.
Źródło – Reddit

Data jest jednak problematyczna i wątpliwa z jednego istotnego powodu. Otóż lipiec jest miesiącem dość ciasnym, jeśli chodzi o wydarzenia związane z hitowym sieciowym FPS-em. W dniach 13-23 lipca odbędą się bowiem rozgrywki grupowe BLAST Premier, a 25 lipca wystartuje prestiżowe IEM Cologne. Wydawanie nowej gry w tak gorącym okresie może być postrzegane jako ryzykowne, lecz kto wie? Być może Valve nas zaskoczy.

Co nowego w Counter-Strike 2?

Na oficjalnym kanale Valve w serwisie YouTube dostępne są filmy traktujące o Counter-Strike 2. Za ich sprawą możemy przyjrzeć się zmianom wprowadzonym na niektórych mapach – większość innowacji dotyczy wyglądu, ale nie zabrakło też przebudowanych obszarów. Poza oczywistymi ulepszeniami związanymi z grafiką jest jeszcze nowe, bardziej realistyczne udźwiękowienie. Ważną zmianę stanowi ograniczenie ogólnych opóźnień powodowanych przez serwery (tzw. tick rate) – na mapie dzieje się zatem dokładnie to, co widzimy.

Nowością jest też zmiana funkcjonowania dymu. Kwestia może wydawać się błaha, ale w rzeczywistości na pewno wpłynie na rozgrywkę. Dym ma się zachowywać znacznie bardziej realistycznie – będzie się lekko rozwiewać pod wpływem wystrzeliwanych pocisków oraz reagować na otoczenie i oświetlenie, a także działania graczy. Temu aspektowi również został poświęcony osobny film. Wspomniany materiał obejrzycie poniżej.

Counter-Strike 2 jako darmowa aktualizacja CS:GO

Counter-Strike 2 dostępny będzie jako darmowa aktualizacja CS:GO. Potwierdzono, że zawartość posiadana przez graczy (jak skórki) będzie kompatybilna z nową wersją. Nie trzeba więc się martwić o żadne straty. Ekwipunek będzie oczywiście bazować na ulepszeniach graficznych nowego silnika. Więcej informacji ma pojawić się wkrótce – jeszcze przed premierą CS2 mającą nastąpić latem tego roku.

Counter-Strike 2 – testy beta

Testy beta CS2 już trwają, ale udział w nich biorą tylko wybrane osoby. Uczestnicy są dobierani na podstawie statusu konta na Steamie i niedawnej aktywności na oficjalnych serwerach Valve. Wybrani gracze otrzymają odpowiednie powiadomienie w menu głównym CS:GO. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ). Testy potrwają do dnia premiery i z czasem w ich ramach będzie udostępniana nowa zawartość.

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO