Miłośnicy cyklu Company of Heroes musieli niemal dekadę czekać na jego trzecią odsłonę. Wkrótce jednak ich cierpliwość zostanie wynagrodzona. 23 lutego, czyli już w najbliższy czwartek, Company of Heroes 3 zadebiutuje na PC (tytuł ukaże się również na PlayStation 5 i Xboksie Series X/S, aczkolwiek w późniejszym terminie). Wiele wskazuje na to, że otrzymają oni kolejny hit. Czas zatem zerknąć na wymagania sprzętowe Company of Heroes 3 oraz najważniejsze informacje dotyczące tego tytułu.
Na początek zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi Company of Heroes 3. Jak widać, nie należą one do zbyt wysokich, więc nawet kilkuletni komputer poradzi sobie z wymaganiami postawionymi przez najnowszy tytuł studia Relic Entertainment. Przekonajcie się sami.
Podobnie jak poprzednie dwie części, również „trójka” została stworzona przez kanadyjskie studio Relic Entertainment. Akcja tytułu ponownie rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Tym razem jednak kampania skupia się na rywalizacji między Aliantami a Państwami Osi na terenach Afryki Północnej oraz Włoch. Mamy okazję być świadkami kilku historycznych wydarzeń, takich jak bitwa o Tobruk.
Interesującą nowością, jeśli chodzi o kampanię w Company of Heroes 3, jest mapa strategiczna. Może ona przypominać nieco tę widywaną w produkcjach z cyklu Total War. Na niej podejmiemy różne decyzje, takie jak zajmowanie kluczowych pozycji, zabezpieczanie linii zaopatrzenia, bombardowanie stanowisk wroga itp. Wszystko to ma ułatwić taktyczne bitwy rozgrywane w czasie rzeczywistym. Te przypominają już klasyczną rozgrywkę znaną z poprzednich odsłon cyklu. Co jednak istotne, mogą one przybierać różną postać – od dużych starć po cichą eliminację przeciwników.
W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Company of Heroes 3 i są one bardzo pozytywne. W serwisie Metacritic najnowsza produkcja studia Relic Entertainment może pochwalić się średnią ocen na poziomie 84/100 (na podstawie 29 recenzji). Krytycy chwalą m.in. efektowność starć, usprawnione mechaniki w porównaniu z poprzednimi odsłonami czy sporą różnorodność opcji. Pojawiają się i narzekania – np. na niezbyt dopracowaną kampanię oraz nie zawsze prawidłowo działające AI przeciwnika.
Może Cię zainteresować: