Co sprawia, że gracze sięgają po urządzenia z inteligentnym podświetleniem Roccat AIMO?

| autor: Justyna Dopierała | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Co sprawia, że gracze sięgają po urządzenia z inteligentnym podświetleniem Roccat AIMO?

AIMO jest inteligentnym system oświetleniowym stosowanym przez firmę Roccat w peryferyjnych urządzeniach do gier – myszkach, klawiaturach, mikrofonach czy zestawach słuchawkowych. Warto zaznaczyć, że oferuje znacznie więcej niż zwykłe oświetlenie RGB – urządzenia kompatybilne z AIMO dostarczają dynamicznego, żywego światła, które wchodzi w interakcje z Tobą i Twoim komputerem. W tym poradniku wyjaśniamy, jak działa Roccat AIMO, jakie są jego funkcje i co sprawia, że warto korzystać z urządzeń kompatybilnych z tym popularnym systemem oświetleniowym.

Spis treści:

Jak działa podświetlenie Roccat AIMO?

AIMO jest niezwykle intuicyjne i dostosowuje się do Twojej aktywności przy komputerze. Podłączając kolejne urządzenia kompatybilne z AIMO, zyskujesz płynną iluminację świetlną, która w zależności od czynności – pisania na klawiaturze czy grania – będzie bardziej subtelna lub bardziej żywa. Jednym słowem iluminacja rozbłyska wieloma kolorami przy dynamicznej rozgrywce, a przygasa w spokojniejszych momentach. System opiera się na inteligentnym algorytmie, który zapamiętuje zachowania graczy i na tej podstawie dostosowuje paletę barw do stylu rozgrywki.

Oznacza to, że system oświetleniowy AIMO reaguje na działanie gracza w czasie rzeczywistym.

Podłączanie AIMO nie powinno przysparzać żadnych problemów. Nie ma konieczności pobierania dodatkowych wtyczek ani specjalnego programowania. Wystarczy uruchomić oprogramowanie SWARM, czyli autorski pakiet sterowników firmy Roccat, który łączy w sobie wszystkie wymagane urządzenia i ustawienia do konfiguracji urządzeń Roccat.

Funkcje systemu oświetleniowego AIMO

Podstawową funkcją AIMO jest zagwarantowanie efektywnego oświetlenia dla graczy, a więc:

  • Synchronizowanie oświetlenia z ruchami gracza bez jego ingerencji.
  • Dostosowywanie palety barw do stylu rozgrywki.
  • Synchronizacja oświetlenia między różnymi urządzeniami peryferyjnymi.
  • Dostosowywanie efektów świetlnych w miarę upływu czasu.
Im więcej urządzeń Roccat AIMO, tym system oświetleniowy jest bardziej imponujący.
Im więcej urządzeń Roccat AIMO, tym system oświetleniowy jest bardziej imponujący.

Co daje zestaw urządzeń Roccat AIMO?

Dlaczego warto posiadać zestaw urządzeń Roccat AIMO? Ten inteligentny system oświetleniowy nie lubi działać w pojedynkę. Jego pełny potencjał wykorzystasz, podłączając kolejne urządzenia peryferyjne. Im będzie ich więcej, tym podświetlenie będzie bardziej imponujące. Jest tak, dlatego że efekty świetle w różnych urządzeniach AIMO wpływają na siebie wzajemnie – np. pisanie na klawiaturze, wpłynie także na podświetlenie myszy, co daje ciekawy i wciągający efekt. Dla niejednego gracza efekty wizualne w czasie rozgrywki są niezwykle ważne, a dzięki inteligentnemu oświetleniu od Roccat, możesz zyskać naprawdę doskonały, niepowtarzalny klimat.

Urządzenia dla graczy kompatybilne z AIMO

Przygotowaliśmy dla Was zestaw urządzeń peryferyjnych dla graczy pozwalający w pełni wykorzystać potencjał podświetlenia AIMO:


Inne produkty tworzące ekosystem AIMO:

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Nowymi technologiami zainteresowała się… długo po tym, jak stało się to modne. Wszystko, o czym można napisać staje się jej oczach atrakcyjne, a więc i branżę technologiczną oswoiła, a nawet się z nią polubiła. Prywatnie fanka aktywnego wypoczynku i kawy, której parzenie to prawdziwie uzależniający rytuał.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO