Co to jest Discord? Wszystko o popularnym komunikatorze dla graczy

Autor
Ekipa Komputronik
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)
| autor: Ekipa Komputronik |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Co to jest Discord? Wszystko o popularnym komunikatorze dla graczy
 • Discord to darmowy komunikator głosowy, który początkowo zrzeszał głównie graczy, umożliwiając im łatwą komunikację. Na podstawie potrzeb właśnie tej społeczności, funkcjonalność platformy przez lata była udoskonalana, co sprawiło, że stała się czołowym komunikatorem w środowisku gamingowym.

Aktualnie Discord to zarówno komunikator głosowy, który sprawdzi się dla grupy znajomych wysyłających sobie zabawne memy, czy organizujących karaoke online, jak i platforma do zarządzania gigantycznymi społecznościami, które przekraczać mogą miliony osób na jednym serwerze.

Spis treści:

 • Co to jest Discord?
 • Dlaczego gracze wybierają Discord?
 • Kto najczęściej korzysta z Discorda?
 • Jak działa Discord?
 • Czy Discord jest bezpieczny?
 • Discord czy Teamspeak?

Ekipa Komputronik Gaming – dołącz na Discord!

 

Co to jest Discord?

Discord to bezpłatna aplikacja służąca do komunikacji głosowej, wideo lub tekstowej. Początkowo była to platforma wykorzystywana głównie jako czat dla graczy. Od kilku lat Discord wybierany jest przez znacznie szerszą grupę użytkowników, którzy tworzą najróżniejsze i najbardziej wymyślne grupy tematyczne.

W połowie 2019 roku na Discordzie zarejestrowanych było już aż 250 milionów użytkowników.

Discord (szczególnie w 2020 roku) stał się wygodnym narzędziem, pozwalającym na spędzanie czasu ze znajomymi czy rodziną. Prowadzone na nim były także różne zajęcia, grane koncerty, a nawet organizowane wesela online.

Dlaczego gracze wybierają Discord?

 • Prosta obsługa – przyjazny wizualnie i przejrzysty interfejs
 • Kompatybilność z innymi platformami (np. Twitch, Steam)
 • Płynne działanie, dźwięk i wideo o niskim opóźnieniu
 • Wszystkie niezbędne funkcje dostępne są bezpłatnie
 • Stała obserwacja potrzeb społeczności i odpowiadające na nie aktualizacje

Discord dostępny jest na systemach Windows, Android, macOS, iOS i Linux. Korzystać z niego można także bez pobierania aplikacji, w wersji przeglądarkowej.

Kto najczęściej korzysta z Discorda?

Wiele gier posiada wbudowane czaty, jednak mimo to, gracze wybierają zewnętrzne komunikatory takie jak właśnie Discord. Najczęściej korzystają z niego gracze PC oraz gracze korzystający z telefonów. Popularność Discorda podbili także streamerzy, którzy właśnie na nim zrzeszali swoje społeczności. Aplikacja wykorzystywana jest także podczas turniejów e-sportowych, a skoro zaufali jej profesjonalni gracze, stała się bardziej przekonująca dla innych grup użytkowników.

Jak działa Discord?

Na platformie rozmawiać możesz w każdej formie: tekstowej, głosowej lub wideo. Dodatkowo możesz współdzielić ekran z innymi, streamować grę, czy wygłaszać prezentacje.

 • Pobierz Discord na komputer, telefon lub odpal w przeglądarce (do założenia konta potrzebujesz e-mail i nazwę użytkownika).
 • Stwórz swój serwer oraz podziel go na kanały tematyczne (do serwera mogą dołączyć jedynie osoby, które dostały zaproszenie). 
 • Dołącz do interesujących Cię serwerów np. Ekipa Komputronik Gaming 😉 Na Discordzie Komputronik Gaming znajdziesz takie czaty tematyczne jak: sprzęt dla graczy, szukam do gry czy problemy z grą.
Discord Komputronik Gaming

Czy Discord jest bezpieczny?

Sama aplikacja jest bezpieczna, jednak przy takiego rodzaju otwartych czatach zawsze istnieje niebezpieczeństwo. Ty jako użytkownik możesz zostać zhakowany w sytuacji, gdy będziesz klikał w linki, które wyprowadzają poza Discord. Dlatego: Nie otwieraj podejrzanych linków, nie dodawaj dziwnych botów i nie dziel się swoimi danymi osobowymi.

Discord czy Teamspeak?

W pojedynku Discord vs Teamspeak wygrywa zdecydowanie Discord. Swoją przewagę zyskuje dzięki darmowemu udostępnianiu serwera i prostemu w obsłudze interfejsowi.

Ciekawym pojedynkiem jest również Discord vs Skype. Discord przesyła dane audio tylko wtedy, gdy rozmówca mówi, dlatego jest bardziej wydajny. A to sprawia, że wiele osób rezygnuje ze Skype, wybierając płynną komunikację na Discordzie.

Najpopularniejsze mikrofony dla graczy:

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej