Co to jest Amazon Prime Gaming? Gry na listopad 2022

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (16 głosów)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Co to jest Amazon Prime Gaming? Gry na listopad 2022

Amazon Prime Gaming to jeden z wielu abonamentów oferujących nieodpłatne gry, ale i kilka innych korzyści. Przyglądamy się, co on oferuje, ile kosztuje, jak się zapisać do usługi, jak z niej zrezygnować i czy warto korzystać. Znajdziesz tutaj także aktualną listę gier na listopad dostępnych w ofercie Prime Gaming.

Spis treści:

Co to jest Amazon Prime Gaming?

Na pierwszy rzut oka firma Amazon może nie kojarzyć się z grami. Jednak przejęcie platformy streamingu gier Twitch w 2014 r. pchnęło amerykańskiego giganta mocniej w tę stronę. W roku 2016 Amazon uruchomił usługę Twitch Prime, którą przemianował w sierpniu 2020 r. na Amazon Prime Gaming. Dzięki temu rebrandingowi aktualnie otrzymujemy 3 usługi w ramach jednej subskrypcji Amazon Prime:

 1. Darmowa dostawa zakupów przez Amazon
 2. Abonament VOD do Amazon Prime Video
 3. Amazon Prime Gaming

Amazon Prime Gaming to jedna z kilku usług, jakie przysługują abonentom Amazon Prime.

Z punktu gracza Najważniejsze jest oczywiście usługa Amazon Prime Gaming (dawniej Twitch Prime), która przede wszystkim dostarcza:

 • Kilka darmowych gier na PC co miesiąc, które po pobraniu są nasze na zawsze, nawet po wygaśnięciu subskrypcji. Można je pobrać za pomocą aplikacji Amazon Games App lub w niektórych przypadkach udostępniane są w cyfrowych sklepach ich wydawców.
 • Dodatkowe przedmioty do wykorzystania w grach (w tym wirtualna waluta czy zawartość kosmetyczna) – co miesiąc do odbioru w ramach abonamentu.
 • Gratisowa subskrypcja Twitch.

Ile kosztuje Amazon Prime Gaming?

Usługa Amazon Prime Gaming jako część pakietu Amazon Prime jest darmowa. W chwili publikacji subskrypcja Amazon Prime to cena 49 złotych za rok. Możesz najpierw skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego.

Amazon Prime cena
Źródło: https://www.amazon.pl/prime

Można również wykupić abonament do Amazon Prime Gaming osobno, w cenie 5,99 euro (około 27 zł) za miesiąc. Ale zważywszy na obowiązującą promocję, jest to mało opłacalne. Przypominamy też, że w przeciwieństwie do większości tego typu abonamentów, w pobrane gry możemy grać także po wygaśnięciu subskrypcji.

amazon prime gamig cena
Źródło: https://gaming.amazon.com/intro

Amazon Prime Gaming listopad 2022 – lista gier:

Fallout New Vegas Ultimate Edition

Choć stworzony przez studio Obsidian Fallout: New Vegas nie posiada numerka przy tytule, co mogłoby sugerować, że jest to bardziej poboczna odsłona niż pełnoprawna kontynuacja serii, dla wielu jest to najlepsza produkcja z kultowego postapokaliptycznego uniwersum stworzona na silniku 3D. W ramach zabawy przenosimy się na pustynię Mojave w stanie Nevada, w okolice tytułowego New Vegas. Wcielamy się w kuriera, który cudem unika śmierci po postrzeleniu w głowę. Jego zadaniem jest odnalezienie osoby, która go napadła i odebranie skradzionej przez nią przesyłki. Po drodze protagoniście przyjdzie zwiedzić okoliczne pustkowia i osady, wykonać szereg zadań, stawić czoła licznym przeciwnikom za pomocą broni palnej oraz białej oraz stać się częścią rywalizacji między kilkoma frakcjami, na czele z Nową Republiką Kalifornii oraz fanatycznym Legionem Cezara.

WRC 9 FIA World Rally Championship

WRC 9 FIA World Rally Championship to opracowana przez studio Kylotonn kolejna odsłona popularnego cyklu gier wyścigowych z oficjalną licencją Rajdowych Mistrzostw Świata. Podczas rozgrywki możemy dołączyć do jednego z pięćdziesięciu zespołów z sezonu 2020 z klas WRC, WRC 2, WRC 3 oraz Junior WRC i ruszyć do walki o najwyższe laury na trasach m.in. w Japonii oraz Nowej Zelandii. Tytuł wyróżnia się realistycznym modelem jazdy, który powinien przypaść do gustu rajdowym wyjadaczom.

Last Day of June 

Last Day of June to artystyczna gra przygodowa stworzona przez ekipę ze studia Ovosonico. Głównym bohaterem tytułu jest młody mężczyzna, którego ukochana ginie w wypadku samochodowym. On sam odkrywa jednak, że może się przenosić w czasie za pomocą obrazów namalowanych przez kobietę. Wykorzystując tę moc, stara się za wszelką cenę uratować miłość swojego życia. Doprowadzi to jednak do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Rozgrywka polega na eksplorowaniu poszczególnych lokacji, odnajdywaniu miejsc, w których możemy coś zmienić oraz rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych.

Indiana Jones and The Last Crusade

Indiana Jones and The Last Crusade to przygodówka opracowana przez studio LucasArts, stanowiąca adaptację kultowego filmu przygodowego z Harrisonem Fordem oraz Seanem Connerym w rolach głównych. Podczas rozgrywki obejmujemy kontrolę nad tytułowym archeologiem oraz poszukiwaczem przygód i śledzimy wydarzenia znane z wielkiego ekranu, co opiera się zwykle na rozmowach i rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Etherborn

Etherborn to gra platformowo-logiczna z widokiem TPP, za stworzenie której odpowiada studio Altered Matter. W ramach zabawy wcielamy się w tajemniczy byt, który zostaje wezwany na Ziemię i stara się zrozumieć swoją naturę. Rozgrywka polega na eksploracji skomplikowanych, trójwymiarowych poziomów i rozwiązywaniu zagadek opartych na grawitacji. 

Whispering Willows

Whispering Willows to stworzona przez studio Night Light Interactive gra logiczna opowiadająca o przygodach młodej dziewczyny, obdarzonej parapsychicznymi mocami i poszukującej swojego ojca w nawiedzonym domu. Podczas rozgrywki przede wszystkim rozwiązujemy zagadki logiczne, korzystając ze zdolności bohaterki do wychodzenia ze swojego ciała i funkcjonowania w świecie duchów. Od czasu do czasu przyjdzie nam również spotkać zjawy zamieszkujące w posiadłości, które trzeba będzie uwolnić.

Facility 47

Facility 47 to opracowana przez studio Inertia Software gra przygodowa, inspirowana popularnymi escape roomami. Na początku zabawy trafiamy do tytułowej Placówki 47, zlokalizowanej gdzieś na terenie Antarktyki. Nasz bohater nie pamięta, jak się tam znalazł. Jego zadanie jest proste – przetrwać i uciec z tego dziwnego miejsca. Po drodze przyjdzie mu jednak rozwiązać całe mnóstwo zagadek logicznych.

Jakie korzyści daje Prime Gaming dla platformy Twitch?

Opłacanie Amazon Prime, w ramach którego uzyskujemy Amazon Prime Gaming, daje nam możliwość darmowego zasubskrybowania wybranego kanału na Twitch, czyli najpopularniejszej platformie strumieniowania gier. Dzięki temu uzyskujemy:

 • specjalną odznakę na czacie u danego streamera,
 • zestaw ekskluzywnych emotek,
 • dostęp do specjalnego chatroomu wspieranego przez nas twórcy,
 • zawartość na Twitchu możemy oglądać bez reklam.

Podsumowując, dzięki Amazon Prime Gaming nie musimy wydawać 3,99 euro (około 18 złotych) na subskrypcję kanału na Twitchu. Warto pamiętać, że do wykorzystania pełni korzyści płynących z integracji Amazon Prime Gaming i Twitch, należy połączyć konta Amazon i Twitch. Aby tego dokonać, trzeba:

 1. wejść na konto Prime Gaming i zakładkę „zarządzaj kontami Twitch”
 2. wybrać „Połącz konto Twitch” i zalogować się na własne konto Twitch.
Jak połączyć konto Amazon i Twitch?

Jak aktywować Amazon Prime Gaming?

Jak kupić Amazon Prime Gaming? To dość proste. Można to zrobić na przykład wykupując cały pakiet usług Amazon Prime, którego częścią jest Amazon Prime Gaming. Nie jest to jednak jedyna metoda. Można mieć Amazon Prime Gaming w Polsce w jeszcze inny sposób. Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku:

Jak mieć Amazon Prime i Amazon Prime Gaming?

Amazon Prime Gaming konto
Tworzenie konta Amazon Prime
 1. Wejdź na https://www.amazon.pl/prime
 2. Kliknij na „Rozpocznij darmowy okres próbny”(domyślnie wybrany jest plan roczny w cenie 49 zł za 12 miesięcy).
 3. Następnie wpisz swoje dane logowania, bądź wybierz „Utwórz konto Amazon”, jeśli takowego nie masz.
 4. Będziesz potrzebował dodać do konta metodę płatności, którą może być karta debetowa, kredytowa bądź przedpłacona (prepaid) od VISA lub MasterCard.
 5. Wybierz „zarejestruj i zapłać” lub “Rozpocznij 30-dniowy darmowy okres próbny” jeśli Ci on przysługuje.
Amazon Prime okres próbny
Aktywowanie 30-dniowego darmowego okresu próbnego

Jak mieć tylko Amazon Prime Gaming?

 1. Wejdź na https://gaming.amazon.com/intro
 2. Wybierz „wypróbuj Prime”.
 3. Następnie kliknij na „zmień kraj”.
 4. Wybierając „Polska” z przewijanej listy i potwierdź przyciskiem „Kontynuuj”
 5. Zaloguj się na konto Amazon lub wybierz „Utwórz konto Amazon”, jeśli go nie masz.
 6. Wprowadź dane rozliczeniowe, czyli kartę płatniczą/kredytową oraz adres rozliczeniowy (zgodny z danymi z Twojego banku).
 7. Wybierz „zarejestruj i zapłać”.
Amazon Prime zmiana kraju

Mam Amazon Prime Video i chcę aktywować Prime Gaming

Jeśli już korzystałeś z usługi Amazon Prime Video wcześniej i masz ją aktywną, a chciałbyś dodatkowo skorzystać z Amazon Prime Gaming (oraz Amazon Prime), trzeba postąpić jeszcze inaczej.

 1. Zaloguj się na swoje konto i najedź na „Konto i listy”, następnie wybierz zakładkę „Mój Prime” i opcję Amazon Prime w cenie 49 zł za rok.
 2. Twoja obecna subskrypcja Amazon Prime Video zostanie automatycznie anulowana i przekształcona na Amazon Prime, a więc uzyskasz benefity związane z usługą Prime, Prime Video oraz Prime Gaming w korzystniejszej cenie, a pierwszy miesiąc członkostwa będzie darmowy.
Jak aktywować Amazon Prime

Jak zakończyć Amazon Prime Gaming?

Anulowanie subskrypcji Amazon Prime Gaming można dokonać na przykład anulując całkowicie abonament Amazon Prime (przy okazji rezygnując z usług Prime i Prime Video), jeśli właśnie korzystamy z takiej opcji.

 1. Zaloguj się na amazon.pl
 2. Najedź na „Konto i listy”, a następnie wybierz „Mój Prime”
 3. Z zakładki „Zarządzaj” (jest na wierzchu po prawej stronie) wybierz opcję „aktualizowanie ustawień” i kliknij „Anuluj subskrypcję”
Jak zakończyć Amazon Prime Gaming?

Jeśli natomiast korzystasz wyłącznie z Amazon Prime Gaming, anulowanie subskrypcji nie jest konieczne jako takie. Po zasubskrybowaniu wybranego kanału na Twitchu na miesiąc, zostaniesz automatycznie odsubskrybowany i musisz ponownie dołączyć do Amazon Prime Gaming, wybierając tego samego streamera lub kogoś innego.

Jeśli bardzo Ci zależy, aby anulować członkostwo przed pełnym miesiącem, możesz tego dokonać ręcznie rozłączając konta Amazon i Twitch:

 1. Wejdź na https://gaming.amazon.com/
 2. Kliknij na ikonkę ze swoim imieniem
 3. Wybierz „Zarządzaj kontami Twitch”
 4. Wybierz „Odłącz konto”
Jak rozłączyć Amazon i Twitch?

Amazon Prime Gaming – czy warto?

Dużym atutem Amazon Prime Gaming jest niska cena rocznego abonamentu szeroka lista nieodpłatnie dostępnych gier do pobrania, które pozostają naszą własnością, nawet jeśli wygaśnie nam abonament. Wśród udostępnianych tytułów często pojawiają się warte uwagi hity.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO