Co to jest Amazon Prime Gaming? Gry na sierpień 2022

Autor
Jakub Krawczyński
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (13 głosów)
| autor: Jakub Krawczyński |Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Co to jest Amazon Prime Gaming? Gry na sierpień 2022

Amazon Prime Gaming to jeden z wielu abonamentów oferujących nieodpłatne gry, ale i kilka innych korzyści. Przyglądamy się, co on oferuje, ile kosztuje, jak się zapisać do usługi, jak z niej zrezygnować i czy warto korzystać.

Spis treści:

Co to jest Amazon Prime Gaming?

Na pierwszy rzut oka firma Amazon może nie kojarzyć się z grami. Jednak przejęcie platformy streamingu gier Twitch w 2014 r. pchnęło amerykańskiego giganta mocniej w tę stronę. W roku 2016 Amazon uruchomił usługę Twitch Prime, którą przemianował w sierpniu 2020 r. na Amazon Prime Gaming. Dzięki temu rebrandingowi aktualnie otrzymujemy 3 usługi w ramach jednej subskrypcji Amazon Prime:

 1. Darmowa dostawa zakupów przez Amazon
 2. Abonament VOD do Amazon Prime Video
 3. Amazon Prime Gaming

Amazon Prime Gaming to jedna z kilku usług, jakie przysługują abonentom Amazon Prime.

Z punktu gracza Najważniejsze jest oczywiście usługa Amazon Prime Gaming (dawniej Twitch Prime), która przede wszystkim dostarcza:

 • Kilka darmowych gier na PC co miesiąc, które po pobraniu są nasze na zawsze, nawet po wygaśnięciu subskrypcji. Można je pobrać za pomocą aplikacji Amazon Games App lub w niektórych przypadkach udostępniane są w cyfrowych sklepach ich wydawców.
 • Dodatkowe przedmioty do wykorzystania w grach (w tym wirtualna waluta czy zawartość kosmetyczna) – co miesiąc do odbioru w ramach abonamentu.
 • Gratisowa subskrypcja Twitch.

Ile kosztuje Amazon Prime Gaming?

Usługa Amazon Prime Gaming jako część pakietu Amazon Prime jest darmowa. W chwili publikacji subskrypcja Amazon Prime to cena 49 złotych za rok. Możesz najpierw skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego.

Amazon Prime cena
Źródło: https://www.amazon.pl/prime

Można również wykupić abonament do Amazon Prime Gaming osobno, w cenie 5,99 euro (około 27 zł) za miesiąc. Ale zważywszy na obowiązującą promocję, jest to mało opłacalne. Przypominamy też, że w przeciwieństwie do większości tego typu abonamentów, w pobrane gry możemy grać także po wygaśnięciu subskrypcji.

amazon prime gamig cena
Źródło: https://gaming.amazon.com/intro

Amazon Prime Gaming sierpień 2022 – lista gier

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca lipca, a to oznacza, że wkrótce będziemy mieli do czynienia z przetasowaniami, jeśli chodzi o oferty różnego typu abonamentów oferujących dostęp do gier. Jednym z nich jest rzecz jasna Amazon Prime Gaming. Jakich nowych pozycji mogą spodziewać się w sierpniu osoby opłacające tę subskrypcję? Tego jak na razie oficjalnie nie wiadomo. W sieci pojawiły się jednak pewne przecieki sugerujące, co pojawi się w ofercie rzeczonej usługi w przyszłym miesiącu. Na liście znalazła się m.in. taka klasyka, jak StarCraft: Remastered. Ciekawi szczegółów? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego przeglądu przecieku oferty.

Gry mające pojawić się w usłudze Amazon Prime Gaming w tym miesiącu

Lista nowych darmowych gier na sierpień 2022 r.:

StarCraft Remastered – klasyka w nowym wydaniu

StarCraft Remastered jest opracowaną przez firmę Blizzard odświeżoną wersją strategii czasu rzeczywistego, która pierwotnie została wydana w 1998 roku. Jej akcja rozgrywa się w odległej przyszłości w dalekim regionie Drogi Mlecznej, gdzie ludzkość w postaci Imperium Terran rywalizuje z zaawansowanymi technologicznie Protossami oraz przypominającymi robaki Zergami. Tytuł jest klasycznym RTS-em, w którym zbieramy surowce, tworzymy armię i toczymy boje z przeciwnikami.

ScourgeBringer – dwuwymiarowa platformówka w starym stylu

ScourgeBringer jest opracowaną przez studio Flying Oak Games dwuwymiarową platformówką z elementami roguelike w klasycznym stylu. Wcielamy się w Kyhrę, najgroźniejszą wojowniczkę swojego klanu, która przemierza postapokaliptyczną Ziemię w poszukiwaniu odpowiedzi na temat przeszłości oraz ewentualnej przyszłości ludzkości. Po drodze będzie ona musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, przeciwnikami oraz pułapkami.

Zak McKracken and the Alien Mindbenders – przygodówka od Lucasfilm Games

Amazon kontynuuje cykl rozdawania gier słynnego studia Lucasfilm Games. Zak McKracken and the Alien Mindbenders jest przygodówką z 1988 roku, w której główny bohater, dziennikarz tabloidu, wraz z towarzyszami stara się powstrzymać obcych, mających na celu obniżenie inteligencji ludzkości. W ramach zabawy zwiedzamy kolejne lokacje, zbieramy przedmioty, rozmawiamy z NPC oraz rozwiązujemy zagadki.

Beasts of Maravilla Island – przygoda na wyspie

Beasts of Maravilla Island to kolejna przygodówka, jaką będą mieli okazję odebrać w sierpniu subskrybenci Amazon Prime Gaming. W tytule tym, opracowanym przez Banana Bird Studios, wcielamy się w młodą fotografkę. Marina Montez przybywa na wyspę Maravilla, by odkryć jej sekrety i zrobić zdjęcia wszystkich mieszkających na niej stworzeń.

Recompile – opowieść o programie poszukującym sensu swojego istnienia

Recompile jest opracowaną przez studio Phigames trzecioosobową grą akcji, zrealizowaną w konwencji metroidvanii. Jej głównym bohaterem jest humanoidalny Program, który w obliczu gwałtownych zmian niszczących jego wirtualną rzeczywistość, stara się odkryć sens swojego istnienia i uniknąć wykasowania. Przemierzając kolejne lokacje, musi stawić czoła licznym przeciwnikom oraz przeszkodom.

Family Mysteries: Poisonous Promises

Za sprawą Family Mysteries: Poisonous Promises wejdziemy do świata zdeprawowanych elit – w tym skorumpowanych gliniarzy i bogaczy wykorzystujących swój lepszy status. Wcielimy się w dociekliwą detektyw, która postara się rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa. Wszystko to w ramach gry typu „znajdź ukryty obiekt na ekranie”, która nawiązuje do najlepszych seriali telewizyjnych o tematyce kryminalnej.

Wszystkie gry Ubisoftu za darmo przez tydzień

Dodatkowo dla abonentów usługi Amazon Prime Gaming przygotowano możliwość przetestowania platformy Ubisoft+ przez 7 dni. Żeby było to możliwe, należy posiadać wykupioną subskrypcję oraz zalogować się na tej stronie. Dzięki temu możemy przetestować następujące produkcje:

 • Assassin’s Creed (seria)
 • Far Cry (seria)
 • Anno (seria)
 • The Settlers (seria)
 • Immortals: Fenyx Rising
 • Watch Dogs (seria)
 • South Park: Kijek Prawdy
 • South Park: The Fractured But Whole
 • Roller Champions
 • For Honor
 • The Crew (seria)
 • Splinter Cell (seria, poza odsłoną Pandora’s Tomorrow)
 • Prince of Persia (seria)
 • Tom Clancy’s The Division (seria)

Czas na skorzystanie z oferty macie do 25 sierpnia. Jeśli nigdy nie użytkowaliście usługi Amazon Prime Gaming, możecie cieszyć się miesiącem darmowego okresu próbnego.

Gry na lipiec 2022 – ostatnia szansa na zdobycie

Pewne jest za to, że jeśli opłacacie abonament Amazon Prime Gaming, to do końca miesiąca możecie odebrać swoje egzemplarze następujących czterech pozycji:

 • Maniac Mansion
 • Suzerain
 • Fishing: North Atlantic
 • Fell Seal: Arbiter’s Mark.

Jakie korzyści daje Prime Gaming dla platformy Twitch?

Opłacanie Amazon Prime, w ramach którego uzyskujemy Amazon Prime Gaming, daje nam możliwość darmowego zasubskrybowania wybranego kanału na Twitch, czyli najpopularniejszej platformie strumieniowania gier. Dzięki temu uzyskujemy:

 • specjalną odznakę na czacie u danego streamera,
 • zestaw ekskluzywnych emotek,
 • dostęp do specjalnego chatroomu wspieranego przez nas twórcy,
 • zawartość na Twitchu możemy oglądać bez reklam.

Podsumowując, dzięki Amazon Prime Gaming nie musimy wydawać 3,99 euro (około 18 złotych) na subskrypcję kanału na Twitchu. Warto pamiętać, że do wykorzystania pełni korzyści płynących z integracji Amazon Prime Gaming i Twitch, należy połączyć konta Amazon i Twitch. Aby tego dokonać, trzeba:

 1. wejść na konto Prime Gaming i zakładkę „zarządzaj kontami Twitch”
 2. wybrać „Połącz konto Twitch” i zalogować się na własne konto Twitch.
Jak połączyć konto Amazon i Twitch?

Jak aktywować Amazon Prime Gaming?

Jak kupić Amazon Prime Gaming? To dość proste. Można to zrobić na przykład wykupując cały pakiet usług Amazon Prime, którego częścią jest Amazon Prime Gaming. Nie jest to jednak jedyna metoda. Można mieć Amazon Prime Gaming w Polsce w jeszcze inny sposób. Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku:

Jak mieć Amazon Prime i Amazon Prime Gaming?

Amazon Prime Gaming konto
Tworzenie konta Amazon Prime
 1. Wejdź na https://www.amazon.pl/prime
 2. Kliknij na „Rozpocznij darmowy okres próbny”(domyślnie wybrany jest plan roczny w cenie 49 zł za 12 miesięcy).
 3. Następnie wpisz swoje dane logowania, bądź wybierz „Utwórz konto Amazon”, jeśli takowego nie masz.
 4. Będziesz potrzebował dodać do konta metodę płatności, którą może być karta debetowa, kredytowa bądź przedpłacona (prepaid) od VISA lub MasterCard.
 5. Wybierz „zarejestruj i zapłać” lub “Rozpocznij 30-dniowy darmowy okres próbny” jeśli Ci on przysługuje.
Amazon Prime okres próbny
Aktywowanie 30-dniowego darmowego okresu próbnego

Jak mieć tylko Amazon Prime Gaming?

 1. Wejdź na https://gaming.amazon.com/intro
 2. Wybierz „wypróbuj Prime”.
 3. Następnie kliknij na „zmień kraj”.
 4. Wybierając „Polska” z przewijanej listy i potwierdź przyciskiem „Kontynuuj”
 5. Zaloguj się na konto Amazon lub wybierz „Utwórz konto Amazon”, jeśli go nie masz.
 6. Wprowadź dane rozliczeniowe, czyli kartę płatniczą/kredytową oraz adres rozliczeniowy (zgodny z danymi z Twojego banku).
 7. Wybierz „zarejestruj i zapłać”.
Amazon Prime zmiana kraju

Mam Amazon Prime Video i chcę aktywować Prime Gaming

Jeśli już korzystałeś z usługi Amazon Prime Video wcześniej i masz ją aktywną, a chciałbyś dodatkowo skorzystać z Amazon Prime Gaming (oraz Amazon Prime), trzeba postąpić jeszcze inaczej.

 1. Zaloguj się na swoje konto i najedź na „Konto i listy”, następnie wybierz zakładkę „Mój Prime” i opcję Amazon Prime w cenie 49 zł za rok.
 2. Twoja obecna subskrypcja Amazon Prime Video zostanie automatycznie anulowana i przekształcona na Amazon Prime, a więc uzyskasz benefity związane z usługą Prime, Prime Video oraz Prime Gaming w korzystniejszej cenie, a pierwszy miesiąc członkostwa będzie darmowy.
Jak aktywować Amazon Prime

Jak zakończyć Amazon Prime Gaming?

Anulowanie subskrypcji Amazon Prime Gaming można dokonać na przykład anulując całkowicie abonament Amazon Prime (przy okazji rezygnując z usług Prime i Prime Video), jeśli właśnie korzystamy z takiej opcji.

 1. Zaloguj się na amazon.pl
 2. Najedź na „Konto i listy”, a następnie wybierz „Mój Prime”
 3. Z zakładki „Zarządzaj” (jest na wierzchu po prawej stronie) wybierz opcję „aktualizowanie ustawień” i kliknij „Anuluj subskrypcję”
Jak zakończyć Amazon Prime Gaming?

Jeśli natomiast korzystasz wyłącznie z Amazon Prime Gaming, anulowanie subskrypcji nie jest konieczne jako takie. Po zasubskrybowaniu wybranego kanału na Twitchu na miesiąc, zostaniesz automatycznie odsubskrybowany i musisz ponownie dołączyć do Amazon Prime Gaming, wybierając tego samego streamera lub kogoś innego.

Jeśli bardzo Ci zależy, aby anulować członkostwo przed pełnym miesiącem, możesz tego dokonać ręcznie rozłączając konta Amazon i Twitch:

 1. Wejdź na https://gaming.amazon.com/
 2. Kliknij na ikonkę ze swoim imieniem
 3. Wybierz „Zarządzaj kontami Twitch”
 4. Wybierz „Odłącz konto”
Jak rozłączyć Amazon i Twitch?

Amazon Prime Gaming – czy warto?

Dużym atutem Amazon Prime Gaming jest niska cena rocznego abonamentu szeroka lista nieodpłatnie dostępnych gier do pobrania, które pozostają naszą własnością, nawet jeśli wygaśnie nam abonament. Wśród udostępnianych tytułów często pojawiają się warte uwagi hity.

Google News KTG

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej