Co to jest Amazon Prime Gaming? Ile kosztuje abonament i co zyskuje gracz?

Autor
Jakub Krawczyński
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (10 głosów)
| autor: Jakub Krawczyński |Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Co to jest Amazon Prime Gaming? Ile kosztuje abonament i co zyskuje gracz?

Amazon Prime Gaming to jeden z wielu abonamentów oferujących nieodpłatne gry, ale i kilka innych korzyści. Przyglądamy się, co on oferuje, ile kosztuje, jak się zapisać do usługi, jak z niej zrezygnować i czy warto korzystać.

Spis treści:

Co to jest Amazon Prime Gaming?

Na pierwszy rzut oka firma Amazon może nie kojarzyć się z grami. Jednak przejęcie platformy streamingu gier Twitch w 2014 r. pchnęło amerykańskiego giganta mocniej w tę stronę. W roku 2016 Amazon uruchomił usługę Twitch Prime, którą przemianował w sierpniu 2020 r. na Amazon Prime Gaming. Dzięki temu rebrandingowi aktualnie otrzymujemy 3 usługi w ramach jednej subskrypcji Amazon Prime:

 1. Darmowa dostawa zakupów przez Amazon
 2. Abonament VOD do Amazon Prime Video
 3. Amazon Prime Gaming

Amazon Prime Gaming to jedna z kilku usług, jakie przysługują abonentom Amazon Prime.

Z punktu gracza Najważniejsze jest oczywiście usługa Amazon Prime Gaming (dawniej Twitch Prime), która przede wszystkim dostarcza:

 • Kilka darmowych gier na PC co miesiąc, które po pobraniu są nasze na zawsze, nawet po wygaśnięciu subskrypcji. Można je pobrać za pomocą aplikacji Amazon Games App lub w niektórych przypadkach udostępniane są w cyfrowych sklepach ich wydawców.
 • Dodatkowe przedmioty do wykorzystania w grach (w tym wirtualna waluta czy zawartość kosmetyczna) – co miesiąc do odbioru w ramach abonamentu.
 • Gratisowa subskrypcja Twitch.
Aktualna lista darmowych gier Prime Gaming:
Amazon Prime Gaming – lista na lipiec to aż 35 gier!

Ile kosztuje Amazon Prime Gaming?

Usługa Amazon Prime Gaming jako część pakietu Amazon Prime jest darmowa. W chwili publikacji subskrypcja Amazon Prime to cena 49 złotych za rok. Możesz najpierw skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego.

Amazon Prime cena
Źródło: https://www.amazon.pl/prime

Można również wykupić abonament do Amazon Prime Gaming osobno, w cenie 5,99 euro (około 27 zł) za miesiąc. Ale zważywszy na obowiązującą promocję, jest to mało opłacalne. Przypominamy też, że w przeciwieństwie do większości tego typu abonamentów, w pobrane gry możemy grać także po wygaśnięciu subskrypcji.

amazon prime gamig cena
Źródło: https://gaming.amazon.com/intro

Jakie korzyści daje Prime Gaming dla platformy Twitch?

Opłacanie Amazon Prime, w ramach którego uzyskujemy Amazon Prime Gaming, daje nam możliwość darmowego zasubskrybowania wybranego kanału na Twitch, czyli najpopularniejszej platformie strumieniowania gier. Dzięki temu uzyskujemy:

 • specjalną odznakę na czacie u danego streamera,
 • zestaw ekskluzywnych emotek,
 • dostęp do specjalnego chatroomu wspieranego przez nas twórcy,
 • zawartość na Twitchu możemy oglądać bez reklam.

Podsumowując, dzięki Amazon Prime Gaming nie musimy wydawać 3,99 euro (około 18 złotych) na subskrypcję kanału na Twitchu. Warto pamiętać, że do wykorzystania pełni korzyści płynących z integracji Amazon Prime Gaming i Twitch, należy połączyć konta Amazon i Twitch. Aby tego dokonać, trzeba:

 1. wejść na konto Prime Gaming i zakładkę „zarządzaj kontami Twitch”
 2. wybrać „Połącz konto Twitch” i zalogować się na własne konto Twitch.
Jak połączyć konto Amazon i Twitch?

Jak aktywować Amazon Prime Gaming?

Jak kupić Amazon Prime Gaming? To dość proste. Można to zrobić na przykład wykupując cały pakiet usług Amazon Prime, którego częścią jest Amazon Prime Gaming. Nie jest to jednak jedyna metoda. Można mieć Amazon Prime Gaming w Polsce w jeszcze inny sposób. Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku:

Jak mieć Amazon Prime i Amazon Prime Gaming?

Amazon Prime Gaming konto
Tworzenie konta Amazon Prime
 1. Wejdź na https://www.amazon.pl/prime
 2. Kliknij na „Rozpocznij darmowy okres próbny”(domyślnie wybrany jest plan roczny w cenie 49 zł za 12 miesięcy).
 3. Następnie wpisz swoje dane logowania, bądź wybierz „Utwórz konto Amazon”, jeśli takowego nie masz.
 4. Będziesz potrzebował dodać do konta metodę płatności, którą może być karta debetowa, kredytowa bądź przedpłacona (prepaid) od VISA lub MasterCard.
 5. Wybierz „zarejestruj i zapłać” lub “Rozpocznij 30-dniowy darmowy okres próbny” jeśli Ci on przysługuje.
Amazon Prime okres próbny
Aktywowanie 30-dniowego darmowego okresu próbnego

Jak mieć tylko Amazon Prime Gaming?

 1. Wejdź na https://gaming.amazon.com/intro
 2. Wybierz „wypróbuj Prime”.
 3. Następnie kliknij na „zmień kraj”.
 4. Wybierając „Polska” z przewijanej listy i potwierdź przyciskiem „Kontynuuj”
 5. Zaloguj się na konto Amazon lub wybierz „Utwórz konto Amazon”, jeśli go nie masz.
 6. Wprowadź dane rozliczeniowe, czyli kartę płatniczą/kredytową oraz adres rozliczeniowy (zgodny z danymi z Twojego banku).
 7. Wybierz „zarejestruj i zapłać”.
Amazon Prime zmiana kraju

Mam Amazon Prime Video i chcę aktywować Prime Gaming

Jeśli już korzystałeś z usługi Amazon Prime Video wcześniej i masz ją aktywną, a chciałbyś dodatkowo skorzystać z Amazon Prime Gaming (oraz Amazon Prime), trzeba postąpić jeszcze inaczej.

 1. Zaloguj się na swoje konto i najedź na „Konto i listy”, następnie wybierz zakładkę „Mój Prime” i opcję Amazon Prime w cenie 49 zł za rok.
 2. Twoja obecna subskrypcja Amazon Prime Video zostanie automatycznie anulowana i przekształcona na Amazon Prime, a więc uzyskasz benefity związane z usługą Prime, Prime Video oraz Prime Gaming w korzystniejszej cenie, a pierwszy miesiąc członkostwa będzie darmowy.
Jak aktywować Amazon Prime

Jak zakończyć Amazon Prime Gaming?

Anulowanie subskrypcji Amazon Prime Gaming można dokonać na przykład anulując całkowicie abonament Amazon Prime (przy okazji rezygnując z usług Prime i Prime Video), jeśli właśnie korzystamy z takiej opcji.

 1. Zaloguj się na amazon.pl
 2. Najedź na „Konto i listy”, a następnie wybierz „Mój Prime”
 3. Z zakładki „Zarządzaj” (jest na wierzchu po prawej stronie) wybierz opcję „aktualizowanie ustawień” i kliknij „Anuluj subskrypcję”
Jak zakończyć Amazon Prime Gaming?

Jeśli natomiast korzystasz wyłącznie z Amazon Prime Gaming, anulowanie subskrypcji nie jest konieczne jako takie. Po zasubskrybowaniu wybranego kanału na Twitchu na miesiąc, zostaniesz automatycznie odsubskrybowany i musisz ponownie dołączyć do Amazon Prime Gaming, wybierając tego samego streamera lub kogoś innego.

Jeśli bardzo Ci zależy, aby anulować członkostwo przed pełnym miesiącem, możesz tego dokonać ręcznie rozłączając konta Amazon i Twitch:

 1. Wejdź na https://gaming.amazon.com/
 2. Kliknij na ikonkę ze swoim imieniem
 3. Wybierz „Zarządzaj kontami Twitch”
 4. Wybierz „Odłącz konto”
Jak rozłączyć Amazon i Twitch?

Amazon Prime Gaming – czy warto?

Dużym atutem Amazon Prime Gaming jest niska cena rocznego abonamentu szeroka lista nieodpłatnie dostępnych gier do pobrania, które pozostają naszą własnością, nawet jeśli wygaśnie nam abonament. Wśród udostępnianych tytułów często pojawiają się warte uwagi hity.

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej