Amazon Prime Gaming – darmowe gry na styczeń

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Amazon Prime Gaming – darmowe gry na styczeń

Amazon Prime Gaming to jeden z wielu abonamentów oferujących darmowe gry do pobrania, ale i kilka innych korzyści. Przyglądamy się, co on oferuje, ile kosztuje, jak się zapisać do usługi, jak z niej zrezygnować i podsumowujemy, czy warto skorzystać. Znajdziesz tutaj także aktualną listę darmowych gier na styczeń 2024, które cyklicznie udostępniane będą w Prime Gaming.

Czy warto mieć Amazon Prime Gaming? Dużym atutem usługi Prime Gaming jest niska cena rocznego abonamentu, szeroka lista nieodpłatnie dostępnych gier do pobrania, które pozostają naszą własnością, nawet jeśli wygaśnie nam abonament. Wśród udostępnianych co miesiąc tytułów często pojawiają się warte uwagi hity.

Spis treści:

Co to jest Amazon Prime Gaming?

Na pierwszy rzut oka firma Amazon może nie kojarzyć się z grami. Jednak przejęcie platformy streamingu gier Twitch w 2014 r. pchnęło amerykańskiego giganta mocniej w tę stronę. W roku 2016 Amazon uruchomił usługę Twitch Prime, którą przemianował w sierpniu 2020 r. na Amazon Prime Gaming. Dzięki temu rebrandingowi aktualnie otrzymujemy 3 usługi w ramach jednej subskrypcji Amazon Prime:

 1. Darmowa dostawa zakupów przez Amazon
 2. Abonament VOD do Amazon Prime Video
 3. Amazon Prime Gaming

Amazon Prime Gaming to jedna z kilku usług, jakie przysługują abonentom Amazon Prime.

Z punktu gracza Najważniejsze jest oczywiście usługa Amazon Prime Gaming (dawniej Twitch Prime), która przede wszystkim dostarcza:

 • Kilka darmowych gier na PC co miesiąc, które po pobraniu są nasze na zawsze, nawet po wygaśnięciu subskrypcji. Można je pobrać za pomocą aplikacji Amazon Games App lub w niektórych przypadkach udostępniane są w cyfrowych sklepach ich wydawców. Aktualnie gry udostępniane są w każdy czwartek.
 • Dodatkowe przedmioty do wykorzystania w grach (w tym wirtualna waluta czy zawartość kosmetyczna) – co miesiąc do odbioru w ramach abonamentu.
 • Gratisowa subskrypcja Twitch.

Cena Amazon Prime Gaming

Usługa Amazon Prime Gaming jako część pakietu Amazon Prime jest darmowa. W chwili publikacji subskrypcja Amazon Prime to cena 49 złotych za rok. Możesz najpierw skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego.

Amazon Prime cena
Źródło: https://www.amazon.pl/prime

Można również wykupić abonament do Amazon Prime Gaming osobno, w cenie 5,99 euro (około 27 zł) za miesiąc. Ale zważywszy na obowiązującą promocję, jest to mało opłacalne. Przypominamy też, że w przeciwieństwie do większości tego typu abonamentów, w pobrane gry możemy grać także po wygaśnięciu subskrypcji.

amazon prime gamig cena
Źródło: https://gaming.amazon.com/intro

Amazon Prime Gaming styczeń 2024 – lista gier

Przed nami kolejny rok wypełniony grami w ramach abonamentu Amazon Prime Gaming. Styczeń zaczyna się dobrze – na liście znajdziemy cztery tytuły. Porównując tę ofertę do grudniowej, okazuje się, że produkcji jest mniej, a także brakuje wielkich hitów, bo tym razem królują niszowe pozycje. Niemniej każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Pierwszą grę z Amazon Prime Gaming można odebrać od 4 stycznia. Jest nią Endling: Extinction is Forever, czyli unikalna przygodówka, w ramach której prowadzimy lisią rodzinę przez zniszczony świat. Na jej drodze czai się wiele niebezpieczeństw, więc trzeba będzie wykazać się sprytem. W kolejnych tygodniach pojawi się Apico (pixel-artowy symulator pszczelarza), Atari Mania (nostalgiczna podróż po grach retro od Atari) oraz Yars: Recharged (odnowiona klasyka z dużą ilością strzelania w stylu bullet hell). Poniżej pełna lista:

 • Endling: Extinction is Forever [Amazon Games App] – 4 stycznia
 • Apico [Amazon Games App] – 11 stycznia
 • Atari Mania [Epic Games Store] – 18 stycznia
 • Yars: Recharged [Epic Games Store] – 25 stycznia

Oczywiście to nie jedyne atrakcje, jakie oferuje Amazon Prime Gaming. W ramach oferty możesz otrzymać dodatki do takich gier jak Valorant, Lost Ark, World of Tanks czy World of Warcraft. Nadal odbierzesz też grudniowe produkcje, wśród których króluje Deathloop. Możesz również pomyśleć o survivalu Aground czy skupionym na ekonomii SeaOrama: World of Shipping.

Jakie korzyści daje Prime Gaming dla platformy Twitch?

Opłacanie Amazon Prime, w ramach którego uzyskujemy Amazon Prime Gaming, daje nam możliwość darmowego zasubskrybowania wybranego kanału na Twitch, czyli najpopularniejszej platformie strumieniowania gier. Dzięki temu uzyskujemy:

 • specjalną odznakę na czacie u danego streamera,
 • zestaw ekskluzywnych emotek,
 • dostęp do specjalnego chatroomu wspieranego przez nas twórcy,
 • zawartość na Twitchu możemy oglądać bez reklam.

Podsumowując, dzięki Amazon Prime Gaming nie musimy wydawać 3,99 euro (około 18 złotych) na subskrypcję kanału na Twitchu. Warto pamiętać, że do wykorzystania pełni korzyści płynących z integracji Amazon Prime Gaming i Twitch, należy połączyć konta Amazon i Twitch. Aby tego dokonać, trzeba:

 1. wejść na konto Prime Gaming i zakładkę „zarządzaj kontami Twitch”
 2. wybrać „Połącz konto Twitch” i zalogować się na własne konto Twitch.
Jak połączyć konto Amazon i Twitch?

Jak aktywować Amazon Prime Gaming?

Jak kupić Amazon Prime Gaming? To dość proste. Można to zrobić na przykład wykupując cały pakiet usług Amazon Prime, którego częścią jest Amazon Prime Gaming. Nie jest to jednak jedyna metoda. Można mieć Amazon Prime Gaming w Polsce w jeszcze inny sposób. Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku:

Jak mieć Amazon Prime i Amazon Prime Gaming?

Amazon Prime Gaming konto
Tworzenie konta Amazon Prime
 1. Wejdź na https://www.amazon.pl/prime
 2. Kliknij na „Rozpocznij darmowy okres próbny”(domyślnie wybrany jest plan roczny w cenie 49 zł za 12 miesięcy).
 3. Następnie wpisz swoje dane logowania, bądź wybierz „Utwórz konto Amazon”, jeśli takowego nie masz.
 4. Będziesz potrzebował dodać do konta metodę płatności, którą może być karta debetowa, kredytowa bądź przedpłacona (prepaid) od VISA lub MasterCard.
 5. Wybierz „zarejestruj i zapłać” lub “Rozpocznij 30-dniowy darmowy okres próbny” jeśli Ci on przysługuje.
Amazon Prime okres próbny
Aktywowanie 30-dniowego darmowego okresu próbnego

Jak mieć tylko Amazon Prime Gaming?

 1. Wejdź na https://gaming.amazon.com/intro
 2. Wybierz „wypróbuj Prime”.
 3. Następnie kliknij na „zmień kraj”.
 4. Wybierając „Polska” z przewijanej listy i potwierdź przyciskiem „Kontynuuj”
 5. Zaloguj się na konto Amazon lub wybierz „Utwórz konto Amazon”, jeśli go nie masz.
 6. Wprowadź dane rozliczeniowe, czyli kartę płatniczą/kredytową oraz adres rozliczeniowy (zgodny z danymi z Twojego banku).
 7. Wybierz „zarejestruj i zapłać”.
Amazon Prime zmiana kraju

Mam Amazon Prime Video i chcę aktywować Prime Gaming

Jeśli już korzystałeś z usługi Amazon Prime Video wcześniej i masz ją aktywną, a chciałbyś dodatkowo skorzystać z Amazon Prime Gaming (oraz Amazon Prime), trzeba postąpić jeszcze inaczej.

 1. Zaloguj się na swoje konto i najedź na „Konto i listy”, następnie wybierz zakładkę „Mój Prime” i opcję Amazon Prime w cenie 49 zł za rok.
 2. Twoja obecna subskrypcja Amazon Prime Video zostanie automatycznie anulowana i przekształcona na Amazon Prime, a więc uzyskasz benefity związane z usługą Prime, Prime Video oraz Prime Gaming w korzystniejszej cenie, a pierwszy miesiąc członkostwa będzie darmowy.
Jak aktywować Amazon Prime

Jak zakończyć Amazon Prime Gaming?

Anulowanie subskrypcji Amazon Prime Gaming można dokonać na przykład anulując całkowicie abonament Amazon Prime (przy okazji rezygnując z usług Prime i Prime Video), jeśli właśnie korzystamy z takiej opcji.

 1. Zaloguj się na amazon.pl
 2. Najedź na „Konto i listy”, a następnie wybierz „Mój Prime”
 3. Z zakładki „Zarządzaj” (jest na wierzchu po prawej stronie) wybierz opcję „aktualizowanie ustawień” i kliknij „Anuluj subskrypcję”
Jak zakończyć Amazon Prime Gaming?

Jeśli natomiast korzystasz wyłącznie z Amazon Prime Gaming, anulowanie subskrypcji nie jest konieczne jako takie. Po zasubskrybowaniu wybranego kanału na Twitchu na miesiąc, zostaniesz automatycznie odsubskrybowany i musisz ponownie dołączyć do Amazon Prime Gaming, wybierając tego samego streamera lub kogoś innego.

Jeśli bardzo Ci zależy, aby anulować członkostwo przed pełnym miesiącem, możesz tego dokonać ręcznie rozłączając konta Amazon i Twitch:

 1. Wejdź na https://gaming.amazon.com/
 2. Kliknij na ikonkę ze swoim imieniem
 3. Wybierz „Zarządzaj kontami Twitch”
 4. Wybierz „Odłącz konto”
Jak rozłączyć Amazon i Twitch?

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (24 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO