Jak będzie prezentować się Civilization 7? Jest szansa na duże zmiany

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak będzie prezentować się Civilization 7? Jest szansa na duże zmiany

Seria turowych strategii Civilization bez wątpienia stanowi jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek, jeśli chodzi o branżę elektronicznej rozrywki. Przez przeszło 30 lat swojego istnienia doczekała się ona sześciu głównych odsłon i kilku pobocznych. W lutym tego roku dowiedzieliśmy się, że w przygotowaniu znajduje się jej kolejna część, określana przez fanów i media branżowe jako Civilization VII. Oficjalnie nie wiemy zbyt wiele na jej temat. Opublikowane niedawno przez studia Firaxis ogłoszenie o pracę może nam jednak dawać pewne pojęcie na temat tego, czym ta gra będzie.

Civilization 7 jako gra-usługa? Ogłoszenie o pracę to potwierdza

Jak możemy przeczytać w anonsie, za pomocą którego poszukiwany jest starszy menedżer od spraw marketingowych, ekipa ze studia Firaxis poszukuje osoby dbającej o to, by Civilization „nadal panowało jako najlepsza gra strategiczna na Ziemi”. Od kandydata wymaga się nie tylko doskonałej znajomości portfolio ekipy Firaxis, lecz także m.in. „zrozumienia gier jako usług, dóbr wirtualnych oraz pojawiających się nowych technologii i trendów”. 

Wygląda zatem na to, że Civilization VII planowana jest jako gra długo żyjąca.

Nie jest to jakoś specjalnie szokujące, zważywszy na to, że wsparcie „szóstki” trwa już od bez mała siedmiu lat. Pod tym względem zatem niewiele się zmieni.

Civilization 7 jako gra usługa nie musi być wcale złą wiadomością.
Civilization 7 jako gra-usługa nie musi być wcale złą wiadomością.

Czekamy na więcej szczegółów

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na bardziej konkretne doniesienia na temat Civilization VII. I trzymajmy kciuki, by były one jak najbardziej pozytywne. Jest to bowiem seria generująca całe mnóstwo pozytywnych emocji w wielu graczach, nawet jeśli pewne ruchy studia Firaxis i wydawcy tytułu, czyli 2K Games, mogły w przeszłości wzbudzać pewne kontrowersje. Możemy być jednak pewni, że dziedzictwo Sida Meiera przetrwa w ten czy w inny sposób.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO