Budowanie miasta w Cities: Skylines 2 nie wymęczy komputerów

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Budowanie miasta w Cities: Skylines 2 nie wymęczy komputerów

Cities: Skylines 2, czyli kontynuacja popularnej strategii ekonomicznej z 2015 roku od studia Colossal Order, bez wątpienia jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku – w szczególności przez miłośników wirtualnego budowania miast. Tytuł ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X 24 października. Już wystartowała przedsprzedaż i jeśli jesteście zainteresowani kupnem tego tytułu na komputery osobiste, to zapewne ciekawi Was, jakie są jego wymagania sprzętowe.

Wymagania sprzętowe Cities: Skylines 2

Te można już znaleźć chociażby na oficjalnej karcie produktu na platformie Steam. Oto one:

Minimalne wymagania sprzętowe Cities: Skylines 2 na PC:

  • System operacyjny: Windows 10 Home 64-bitowy
  • Procesor: Intel Core i7-4790K / AMD Ryzen 5 1600X
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) / AMD Radeon RX 470 (4 GB)

Rekomendowane wymagania sprzętowe Cities: Skylines 2 na PC:

  • System operacyjny: Windows 10 Home 64-bitowy / Windows 11
  • Procesor: Intel Core i7-9700K / AMD Ryzen 5 5600X
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2080 Ti (11 GB) / AMD Radeon RX 6800 XT (16 GB)

Jak widać, wymagania Cities: Skylines 2, przynajmniej te minimalne, nie są jakoś specjalnie wygórowane. Tak chyba można określić obecność w nich dziewięcioletniego procesora, dziesięcioletniej karty graficznej i jedynie 8 GB RAM. Nieco gorzej wyglądają pod wymagania zalecane, zwłaszcza jeśli chodzi o VRAM. Generalnie jednak podane wymagania dają nadzieję na to, że tytuł będzie dobrze zoptymalizowany. Jest to istotne zwłaszcza w kontekście „jedynki”, która słynęła z tego, że w późniejszych etapach zabawy, gdy miasto było już rozwinięte, gracze musieli się mierzyć ze sporymi spadkami liczby klatek na sekundę. Pozostaje trzymać kciuki, by tego typu problemy się nie powtórzyły.

Nowy trailer Cities: Skylines 2

Jeśli jesteście ciekawi, jak Cities: Skylines 2 wygląda w akcji, to na koniec zapraszamy Was do obejrzenia najnowszej zajawki, zawierającej elementy gameplayu. Materiał został zaprezentowany dwa dni temu przy okazji konferencji Xbox Games Showcase 2023. Nie przedłużając zatem, oto zwiastun:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO