Budowa miasta nie będzie trudna z tymi poradami do Cities: Skylines 2

| autor: Agnieszka Adamus | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Budowa miasta nie będzie trudna z tymi poradami do Cities: Skylines 2

Premiera Cities: Skylines 2 jest tuż za rogiem. Osoby zainteresowane tym city builderem już za kilka dni będą miały okazję wypróbować tytuł. Jeśli jesteście jedną z nich, to powinniście się zainteresować poniższymi poradami do Cities: Skylines 2, które ułatwią Wam budowę wymarzonego miasta. Dzięki nim bez problemu rozpoczniecie swoją przygodę.

Spis treści:

Uważnie odblokowujcie kolejne elementy

Budując miasto, stopniowo osiągasz kolejne kamienie milowe. Za każdy taki sukces otrzymujesz punkty rozwoju. Możesz je wydać w odpowiednim panelu. Warto więc dokładnie zaplanować, co odblokować w pierwszej kolejności.

Najlepszą opcją jest kupowanie usprawnień z zakładki „drogi”. W ten sposób uzyskacie dostęp do szerszych jezdni oraz rond. Pozwolą one zwiększyć płynność ruchu drogowego. Dodatkowo odblokujecie parkingi, z których będziecie czerpać dodatkowe zyski.

W drugiej kolejności zainwestujcie w ulepszenia budynków usługowych. Dzięki temu zwiększycie ich wydajność. Poza tym jest to tańsze rozwiązanie, niż stawianie kolejnego obiektu tego typu.

Oddzielajcie strefy

W Cities: Skylines 2 dostępne są cztery rodzaje stref – mieszkalne, handlowe, przemysłowe i biurowe. W przypadku dwóch pierwszych nie będzie większego problemu, jeśli będą ulokowane blisko siebie (w grze dostępny jest nawet specjalny typ budynku, który łączy sklepy i domy).

Cities: Skylines 2: Zanieczyszczenia powietrza generowane przez strefy przemysłowe
Zanieczyszczenia powietrza generowane przez strefy przemysłowe.

Strefy industrialne powinny być za to stawiane w pewnym oddaleniu. Generują one hałas oraz zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na zadowolenie obywateli. Jeśli zabieracie się za ich budowę, to musicie pamiętać o kilku rzeczach:

  • Skażenie powietrza rozchodzi się po okolicy zgodnie z kierunkiem wiatru. Dlatego też wybierajcie miejsca, z których nie będzie wiało w stronę domów.
  • Przemysł specjalistyczny potrzebuje konkretnych złóż surowców.

Strefy biurowe nie potrzebują aż tak wyraźnej izolacji. Nadal warto stawiać je jednak w większych grupach.

Kontrolujcie ruch uliczny

Na początku nie będziecie mieć większych problemów z ruchem drogowym. Z czasem jednak zaczniecie męczyć się z korkami. Jeśli nie zaradzicie temu zjawisku, to sytuacja będzie się tylko pogarszać. Korki zaczną się pojawiać wraz z rozwojem miasta.

Drzewko rozwoju to nowość w Cities Skylines 2
Drzewko rozwoju to nowość w Cities Skylines 2.
  • Bardziej obciążone skrzyżowania powinniście zastąpić rondami. Zwiększy to przepustowość węzła. Jeśli nie macie miejsca, to zawsze możecie sięgnąć po asymetryczne drogi.
  • Zatłoczone ulice warto zastąpić szerszymi wariantami.
  • W zmniejszaniu ruchu drogowego pomoże Wam również komunikacja miejska. Aby linie były efektywne, muszą przebiegać przez strefy mieszkalne, handlowe i przemysłowe. W ten sposób będą transportować mieszkańców między innymi do i z pracy.

Drogi są dobrą opcją na zarobek

Jeśli chcecie zdobyć trochę gotówki, to możecie to zrobić za pomocą dróg. Wystarczy rozwinąć system opłat za miejsca postojowe. W momencie, gdy odblokowaliście parkingi, możecie zacząć je stawiać w miejscach o dużym zagęszczeniu mieszkańców. Dodatkowo podnieście opłaty za korzystanie z nich do maksymalnie 20.

Każda dzielnica może mieć swoje prawa w Cities: Skylines 2.
Każda dzielnica może mieć swoje prawa.

Kolejne miejsca postojowe znajdują się na ulicach. W tym przypadku również możecie pobierać pieniądze. Aby to zrobić, musicie stworzyć dzielnicę na wybranym obszarze, następnie kliknąć na jej nazwę i wybrać prawo „opłata za parkowanie na poboczu”.

Może Cię zainteresować:

Współpracowniczka działów encyklopedii i newsroomu GRYOnline.pl. Fanka strategii ekonomicznych, symulatorów, samochodówek i gier sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego ma również słabość do horrorów klasy B oraz muzyku metalowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej