Jak zarabiać w Cities: Skylines 2? Poradnik o ekonomii miasta uczyni z Ciebie bogacza

| autor: Agnieszka Adamus | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zarabiać w Cities: Skylines 2? Poradnik o ekonomii miasta uczyni z Ciebie bogacza

W Cities: Skylines 2 ekonomia jest jednym z ważniejszych elementów rozgrywki. Utrzymanie różnych usług i funkcjonalności w stawianym przez nas mieście, takich jak transport publiczny, jest dość kosztowne. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zarabiać w najnowszej strategii ekonomicznej od studia Colossal Order, to tutaj znajdziesz odpowiedź.

Spis treści:

Zarabianie w Cities: Skylines 2 – kamienie milowe to świetne źródło gotówki

Największy zastrzyk gotówki przypadnie Ci za każdym razem, gdy Twoje miasto osiągnie kolejny kamień milowy – dostaniesz wtedy dotację. Im większa jest osada, tym większe te pieniądze będą. Kwoty są na tyle duże, że właściwie nie powinieneś martwić się o generowane straty.

Aby awansować na wyższy poziom, musisz jedynie rozwijać swoje miasta. Możesz to robić za sprawą takich czynności jak:

  • budowanie i ulepszanie budynków usługowych;
  • stawianie parków;
  • zwiększanie populacji miasta;
  • poprawienie zadowolenia mieszkańców.

Im wyższy jest poziom Twojego miasta, tym większe pieniądze otrzymasz. 

Na straty w Cities: Skylines 2 pomoże kontrola budżetu na usługi

Usługi są kosztowne w utrzymaniu. Nadal jednak generują dodatkowe fundusze, które pozwolą Ci podreperować budżet.

Panel budżetu w Cities: Skylines 2 pozwoli Ci ustalić, ile pieniędzy potrzebują poszczególne usługi.
Panel budżetu pozwoli Ci ustalić, ile pieniędzy potrzebują poszczególne usługi.

Budowanie parkingów przy obszarach mieszkalnych oraz wprowadzenie opłat za postoje w dzielnicach miasta są jednymi z lepszych opcji na zarobek. Ustawienie wyższych cen pozwoli Ci nawet zarabiać na tym segmencie.

W każdej chwili możesz również zmniejszyć finansowanie wybranych segmentów. Musisz jednak pamiętać, że odbije się to na efektywności budynków.

Nadwyżki towarów można eksportować

Miasto ma konkretne zapotrzebowanie na towary. Jeśli całkowicie je zaspokoisz, to powstaną nadwyżki produktów, które następnie będą eksportowane. Dzieje się to automatycznie, więc nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych czynności.

Należy jednak pamiętać, że wywóz towarów odbywa się przez zewnętrzne połączenia, takie jak autostrady czy kolej. Aby uniknąć korków, musisz dopilnować, by strefy przemysłowe miały względnie krótką drogę do tych komunikacyjnych przestrzeni i nie przechodziły przez zbyt wiele obszarów mieszkalnych. Możesz również ograniczyć możliwość poruszania się ciężarówek po mieście. W tym celu trzeba wprowadzić odpowiednią uchwałę dla wybranych dzielnic.

Najłatwiej jest sprzedawać nadwyżki prądu. Musisz jedynie podłączyć elektrownię do zewnętrznych przewodów wysokiego napięcia. Jeśli natomiast korzystasz z turbin wiatrowych, to najpierw zmień rodzaj prądu w stacji transformatorowej. 

O tym, ile towarów jest produkowanych, dowiesz się z menu „Gospodarka miasta”. Tam znajdziesz zakładkę „Produkcja”, w której zebrano informacje o wszystkich dostępnych surowcach.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Współpracowniczka działów encyklopedii i newsroomu GRYOnline.pl. Fanka strategii ekonomicznych, symulatorów, samochodówek i gier sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego ma również słabość do horrorów klasy B oraz muzyku metalowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO