CD Projekt RED planuje nową trylogię Wiedźmina i kontynuację Cyberpunk 2077

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
CD Projekt RED planuje nową trylogię Wiedźmina i kontynuację Cyberpunk 2077

Studio CD Projekt RED podzieliło się planami na przyszłość. Dowiedzieliśmy się, że firma planuje wyprodukować aż 5 kolejnych gier w uniwersum Wiedźmina. Oprócz tego polscy twórcy planują rozwijać markę Cyberpunk 2077, opracowując kontynuację. Ich marki mają być rozbudowywane nie tylko poprzez gry, ale również filmy i seriale.

Dowiedz się więcej:

Nie tylko Wiedźmin 4, ale też Wiedźmin 6 i Wiedźmin Online

Z informacji opublikowanych przez CD Projekt RED dowiadujemy się, że w planach jest aż 5 produkcji osadzonych w uniwersum Wiedźmina. Wszystkie znajdują się na razie w etapie konceptu i tym samym nie wiadomo na ich temat w zasadzie nic. Poznaliśmy natomiast nazwy kodowe:

  • Syriusz to gra wieloosobowa w uniwersum Wiedźmina. Wyprodukowana ma być przez studio The Molasses Flood.
  • Polaris to początek nowej trylogii wiedźmińskiej. Kolejne odsłony mają pojawiać się co 3 lata i być produkowane przez CD Projekt RED.
  • Canis Majoris to gra RPG funkcjonująca obok głównej sagi. Produkcją ma zająć się zewnętrzne studio, które wykorzysta w tym celu Unreal Engine 5.
Czekasz na premierę nowego Wiedźmina? Zobacz:
Wiedźmin 4 – wszystko, co już wiemy o grze

Kontynuacja Cyberpunk 2077 i całkowicie nowa marka

Przedstawiciele firmy zapowiedzieli także, że w dalszym ciągu rozwijać będą markę Cyberpunk 2077. Oprócz zapowiedzianego już dodatku Widmo Wolności (Cyberpunk 2077: Phantom Liberty) pojawi się też pełnoprawna kontynuacja. Stworzeniem jej zajmie się nowo powstały oddział w Bostonie.

Obok tego ma pojawić się całkiem nowa marka o nazwie kodowej Hadar. To również gra, o której nic na ten moment nie wiadomo. Tytuł znajduje się w fazie koncepcyjnej.

Nowy Wiedźmin i Cyberpunk z funkcjami wieloosobowymi?

Trylogia gier o Wiedźminie to w całej rozciągłości gry jednoosobowe, podobnie jak Cyberpunk 2077. W przypadku nowych odsłon ma być jednak trochę inaczej. Nie znamy jeszcze konkretów, ale wiele wskazuje na to, że większość kolejnych gier CD Projektu ma posiadać elementy multiplayer. Wskazuje na to poniższy tweet.

Teraz pozostaje jedynie czekać na nowe informacje. CD Projekt RED zaznacza, że wspomniane rozwiązania mają wzbogacić doświadczenie dla jednego gracza, być może nie wpłyną więc negatywnie na immersję.

Nie dowiedzieliśmy się niestety, co z nextgenową łatką dla Wiedźmina 3. Prace nad nią wciąż trwają, ale nie wiadomo, kiedy dokładnie trafi do użytku graczy. Wiemy tylko, że ma to nastąpić w czwartym kwartale tego roku, zgodnie z wcześniejszymi informacjami.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO