Mobilne Call of Duty Warzone może zadebiutować pod koniec roku

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mobilne Call of Duty Warzone może zadebiutować pod koniec roku

Call of Duty: Warzone, czyli poboczna, darmowa odsłona kultowego cyklu strzelanek FPP skupiająca się na sieciowej rywalizacji w trybie battle royale (do ostatniego żywego gracza/drużyny na mapie), okazała się sporym sukcesem. Tytuł przypadł do gustu graczom i doczekał się nowego wydania, czyli Warzone 2.0. Nie jest także tajemnicą, że na horyzoncie majaczy jego mobilna wersja. Kiedy zagrają w nią wszyscy chętni? Pojawiły się nowe informacje na temat Call of Duty: Warzone Mobile.

Call of Duty: Warzone Mobile – data premiery w App Store

Otóż na kanale CharlieIntel na Twitterze, który specjalizuje się w przekazywaniu rewelacji związanych z marką Call of Duty, poinformowano, iż w App Store można było natknąć się na potencjalną datę premiery mobilnego Warzone – ustalono ją na 1 listopada 2023 roku. Wcześniej w tym samym miejscu widniał termin 15 maja 2023 roku.

Oczywiście patrząc na ten termin, szybko można nabrać podejrzeń, że to po prostu placeholder. Tak też tłumaczy jego pojawienie się ekipa z firmy Activision w oświadczeniu dla serwisu GameSpot:

Do czasu oficjalnych zapowiedzi większość sklepów internetowych po prostu podaje placeholdery lub szacunkowe daty premiery. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani możliwością udostępnienia Call of Duty: Warzone Mobile graczom na całym świecie i chociaż wciąż jesteśmy w fazie limitowanego dostępu do gry, prace nad rozwojem są na dobrej drodze i spodziewamy się wydać grę na całym świecie jeszcze w tym roku.

My możemy dodatkowo rozwinąć tę myśl i pospekulować na podstawie placeholdera z App Store, że najpewniej tytuł trafi oficjalnie na urządzenia mobilne pod koniec bieżącego roku. Na wszelkie dodatkowe potwierdzenia musimy jeszcze poczekać.

Jakie będzie Call of Duty: Warzone Mobile?

Czego w ogóle możemy spodziewać się po Call of Duty: Warzone Mobile? Z grubsza tego samego, co po wersji przeznaczonej na komputery oraz konsole. Twórcy obiecują wysokiej klasy oprawę graficzną, intuicyjne sterowanie oraz „jedne z najwyższych rzeczywistych liczb graczy w mobilnym battle royale”. Ponadto będzie można cieszyć się z dzielonej progresji z Call of Duty: Modern Warfare II, dzięki czemu od razu będzie można łatwo dostać się do już odblokowanego ekwipunku oraz listy znajomych. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO