Warzone 2 – wymagania gry, największe zmiany i nowości

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Warzone 2 – wymagania gry, największe zmiany i nowości

Zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące Call of Duty: Warzone 2.0, czyli kontynuacji darmowej strzelanki Call of Duty opartej o tryb battle royale. To całkiem świeża i zdecydowanie ciekawa rozgrywka – premiera Warzone 2 miała miejsce kilka dni temu (16 listopada 2022 roku). Gra ukazała się PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz oczywiście PC. Warto zatem zerknąć na wymagania Warzone 2 i przy okazji poznać wszystkie nowości w grze.

Spis treści:

Warzone 2 - wymagana sprzętowe gry

Warzone 2 – wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania Warzone 2:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-3570 lub AMD Ryzen 5 1600X
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960 lub AMD Radeon RX 470
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 25 GB wolnej przestrzeni

Zalecane wymagania Warzone 2:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i7-4770K lub AMD Ryzen 7 1800X
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 580
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 25 GB wolnej przestrzeni

Co nowego pojawiło się w Warzone 2?

Akcja Warzone 2 osadzona jest w fikcyjnym regionie Al Mazrah (mieszczącym się w Azji Zachodniej), gdzie znajduje się aż 18 charakterystycznych miejsc, w tym oaza, wioski, lotniska czy fortece.

Mapa Warzone 2
Jedno z charakterystycznych miejsc nowej mapy Warzone 2.

Na mapie Warzone 2 znajdują się tzw. twierdze (ang. Stronghold), które chronione są przez boty i oferują specjalne zadania. Po ich ukończeniu gracze mogą spodziewać się specjalnych nagród w stylu znanych z poprzedniej części zrzutów zaopatrzenia. Im trudniejsze miejsce do zdobycia, tym cenniejsze fanty można zdobyć.

Deweloperzy nazywają Warzone 2 „najambitniejszym” projektem historii w serii Call of Duty.

Warzone 2 bazuje na tym samym silniku, co Modern Warfare II, i tym samym oferuje podobne możliwości w rozgrywce. Mowa tu o walce w wodzie i korzystaniu z pojazdów, którym trzeba uzupełniać paliwo. Stacje benzynowe, na których będziemy mogli to zrobić, najpewniej będą oblegane.

Warzone 2 pozwala nam na korzystanie z pojazdów
Warzone 2 pozwala nam na korzystanie z pojazdów, a nawet przejmowanie ich „w locie”.

Odnośnie do Warzone 2 warto jeszcze wspomnieć o nowym trybie DMZ, który twórcy określają „sandboksowym doświadczeniem skupionym na narracji”. Rozgrywka w tym trybie toczy się na całej mapie, która usiana jest wymagającymi przeciwnikami kierowanymi przez AI. Gracze mogą oczekiwać dużej swobody w podejściu do zabawy, chociażby poprzez możliwość skupienia się na samej eksploracji, wykonywaniu zadań pobocznych czy polowaniach na innych graczy.

Powiew świeżości pojawił się również w trybie Gulag, w którym rozgrywki toczą się pomiędzy dwiema dwuosobowymi drużynami. W pewnym momencie meczu pojawi się tzw. Jailer, który utrudni zabawę. Od tej chwili gracze będą mogli zdecydować się na współpracę w zlikwidowaniu go albo kontynuować walkę przeciwko sobie – jeśli jednak silny przeciwnik oraz obie drużyny przetrwają do końca, przegrają wszyscy.

Pojawiła się też nowość w postaci areny, kurczącej się w obrębie więcej niż jednego pierścienia. Dlatego na początku starcia zaistnieje nawet do 4 bezpiecznych stref, które połączą się bliżej końca rozgrywki.

Warzone 2 - nowa zasada działania kręgu burzy.
Infografika przedstawiająca nową zasadę działania kręgu burzy.

Call of Duty 2.0 – zmiany w gameplayu

Oprócz rzeczy wymienionych wyżej – czyli możliwości walki w wodzie – pojawiły się jeszcze inne nowości. Mowa tutaj chociażby o opcji zmiany kamery na trzecioosobową w każdej chwili, dzięki czemu możemy lepiej przyjrzeć się elementom kosmetycznym naszych postaci. Oprócz tego można zwisać z krawędzi czy rzucić się na ziemię, aby uniknąć ostrzału. Twórcy oddali również do dyspozycji graczy możliwość pływania i walki pod wodą. Nowe atrakcje możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie.

Zmian w porównaniu z pierwowzorem doczekał się również Gułag. Tym razem po zginięciu na polu bitwy będziemy walczyć w drużynach 2 na 2 z losowym sojusznikiem. Gracze dostali też możliwość wydostania się z tego miejsca bez pokonania przeciwników. Wystarczy, że zabiją strażnika i zdobędą klucz do wyjścia.

Activision podzieliło się również planami na pierwszy sezon i przepustkę Battle Pass, która trafi zarówno do Modern Warfare 2, jak i Warzone 2. Niedługo po premierze nowego battle royale pierwsza wersja Warzone zostanie wydana pod nową nazwą, która brzmieć będzie Call of Duty: Warzone Caldera. Będzie ona funkcjonować jako oddzielna gra, rządząca się własnymi prawami.

Call of Duty Warzone: Mobile

Na koniec warto dodać, że niedawno zaprezentowano po raz pierwszy Call of Duty Warzone: Mobile, które ma ukazać się w przyszłym roku. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale wiemy, że przenośna wersja „jedynki” będzie miała współdzielony progres i funkcje społecznościowe z pozostałymi dwiema „dużymi” grami.

Zobacz także ranking:
Najpopularniejsze strzelanki

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.9/5 - (9 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO