Call of Duty Warzone 2 – data premiery, największe zmiany i nowości

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Call of Duty Warzone 2 – data premiery, największe zmiany i nowości

Niezależnie od tego, czy seria Call of Duty nam się przejadła, czy nie, nie da się ukryć, że Modern Warfare II, czyli jej najnowsza odsłona, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Jak być może część z Was pamięta, równolegle z tą pozycją oficjalnej zapowiedzi doczekało się Call of Duty Warzone 2, czyli kontynuacja darmowej strzelanki opartej o tryb battle royale. Teraz, dzięki wydarzeniu Call of Duty: Next, poznaliśmy również jej datę premiery i trochę innych cennych informacji.

Spis treści:

5-godzinny zapis transmisji Call of Duty: Next znajdziecie poniżej.

Premiera Call of Duty Warzone 2

Ostatnie nieoficjalne doniesienia z sierpnia mówiły, że Call of Duty: Warzone 2 ukaże się 16 listopada tego roku. Przypuszczenia okazały się trafne – w tym dniu darmowe battle royale trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. To nieco później niż w przypadku Modern Warfare II, które ukaże się 28 października.

Premiera Call of Duty Warzone 2 będzie miała miejsce 16 listopada 2022. To nieco ponad trzy tygodnie po zaplanowanej na 28 października premierze Modern Warfare II.

Call of Duty Warzone: Mobile

Zaprezentowano również po raz pierwszy Call of Duty Warzone: Mobile, które ma ukazać się w przyszłym roku. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale wiemy, że przenośna wersja „jedynki” będzie miała współdzielony progres i funkcje społecznościowe z pozostałymi dwiema „dużymi” grami.

Call of Duty Warzone 2 – co nowego?

Dzięki eventowi Call of Duty: Next poznaliśmy wiele interesujących szczegółów na temat kontynuacji jednego z najbardziej cenionych battle royale. Akcja Warzone 2 osadzona ma być w fikcyjnym regionie Al Mazrah, mieszczącym się w Azji Zachodniej. Będzie znajdować się na niej kilka charakterystycznych miejsc, jak choćby oaza, wioski, lotniska czy fortece.

Jedno z charakterystycznych miejsc nowej mapy Warzone 2.

Tak, jak było wspomniane wcześniej w ramach przecieków, na mapie będą znajdować się tzw. twierdze (ang. Stronghold). Będą one chronione przez boty i zaoferują specjalne zadania. Po ich ukończeniu gracze mogą spodziewać się specjalnych nagród w stylu znanych z poprzedniej części zrzutów zaopatrzenia. Im trudniejsze miejsce do zdobycia, tym cenniejsze fanty będzie można zdobyć.

Deweloperzy nazywają Warzone 2 „najambitniejszym” projektem historii w serii Call of Duty. Bazować on ma na tym samym silniku, co Modern Warfare II, i tym samym zaoferuje podobne możliwości w rozgrywce. Mowa tu o walce w wodzie i korzystaniu z pojazdów, którym trzeba będzie uzupełniać paliwo. Stacje benzynowe, na których będziemy mogli to zrobić, najpewniej będą oblegane.

Warzone 2 pozwoli nam na korzystanie z pojazdów, a nawet przejmowanie ich „w locie”.

Odnośnie do Warzone 2 warto jeszcze wspomnieć o nowym trybie DMZ, który twórcy określają „sandboksowym doświadczeniem”. Nie wiemy jednak zbyt wiele na jego temat. W tym przypadku trzeba więc cierpliwie poczekać na kolejną dawkę informacji. Wiemy natomiast, że pojawi się nowość w postaci areny, kurczącej się w obrębie więcej niż jednego pierścienia.

Multiplayer w Modern Warfare II – nowości

Oprócz rzeczy wymienionych wyżej – czyli możliwości walki w wodzie – pojawią się jeszcze inne nowości. Mowa tutaj chociażby o opcji zmiany kamery na trzecioosobową w każdej chwili, dzięki czemu będziemy mogli lepiej przyjrzeć się elementom kosmetycznym naszych postaci. Oprócz tego będzie można zwisać z krawędzi czy rzucić się na ziemię, aby uniknąć ostrzału. Nowe atrakcje możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie.

Nie zabraknie też dodatkowych możliwości w zakresie edycji naszego uzbrojenia i wyglądu. Pojawią się też nowe tryby rozgrywki.

  • Invasion – mecze 20 na 20, w których graczom będzie towarzyszyć 20 żołnierzy kierowanych przez AI.
  • Knockout i Prisoner Rescue – rozgrywki w wariancie 6 na 6 podobne do tego, co oferuje Rainbow Six: Siege, czyli taktyczne starcia polegające na realizacji konkretnego celu lub przeszkadzaniu w tym drugiej drużynie.

Call of Duty: Modern Warfare II – otwarte testy beta

Wszyscy zainteresowani będą mogli przetestować tryb wieloosobowy nowego Call of Duty. Pierwsi zagrają Ci, którzy złożą zamówienie przedpremierowe na PlayStation – te osoby zaczną testy w dniach 16-17 września. Cała reszta użytkowników konsol Sony do gry wejdzie w dniach 18-20 września.

Terminy testów beta Call of Duty: Modern Warfare II.

Następne terminy dotyczą posiadaczy wszystkich platform. Wczesny dostęp dla tych, którzy zamówią grę przedpremierowo na PC lub Xboxach, potrwa od 22 do 23 września. Cała reszta graczy będzie mogła wziąć udział w otwartych testach beta w dniach 24-26 września. Więcej informacji znajduje się w tym miejscu.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO