Co czeka serię Call of Duty w najbliższych latach? Ta roadmapa świetnie to pokazuje

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Co czeka serię Call of Duty w najbliższych latach? Ta roadmapa świetnie to pokazuje

Pojawiły się plotki dotyczące przyszłości serii Call of Duty – mowa o mapach, które mają trafić do odsłony z 2025 roku. Sugerują one, że Activision pozostanie przy obecnym modelu rozwojowym przez kilka kolejnych lat, a to z uwagi na sukces, jaki osiągnęły najnowsze gry z serii, a także problemy w trakcie produkcji, z jakimi mierzyli się twórcy Black Ops Cold War.

Call of Duty 2025 to nowe Black Ops 3?

Na X (znanym wcześniej jako Twitter) pojawił się post od informatora o nicku el_bobberto. Poinformował on, że Call of Duty z 2025 roku może okazać się bezpośrednią kontynuacją odsłony z 2024 roku, która z kolei może być rozwinięciem historii znanej z Black Ops Cold War, czyli tytułu studia Treyarch z 2020 roku. Wskazuje na to obecność zremasterowanych map z modułu sieciowego oryginalnego Call of Duty Black Ops 2 z 2012 roku.

Można przypuszczać, że taka strategia wynika nie tylko z sukcesu ostatnich odsłon, ale także z faktu, że Treyarch musiało przyspieszyć produkcję Black Ops Cold War, bo Sledgehammer Games nie wyrobiło się ze swoją grą na 2020 rok. W takiej konfiguracji wszystkie zespoły miałyby teoretycznie więcej czasu na dokończenie swoich gier. Jest to jednak tylko spekulacja – jak będzie w rzeczywistości, okaże się za jakiś czas.

Tymczasem pozostaje czekać na Call of Duty Modern Warfare III, które pojawi się 10 listopada 2023 roku. Sukces tej odsłony najpewniej będzie decydujący o przyszłości serii i być może Activision zmieni swoją strategię wydawniczą. Wiemy, że będzie to bezpośrednia kontynuacja Modern Warfare 2. Po raz pierwszy w serii tytuł umożliwi przeniesienie postępów i przedmiotów kosmetycznych z poprzednika do nowej części cyklu.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO