Seria Call of Duty wyląduje na Nintendo Switch

| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Seria Call of Duty wyląduje na Nintendo Switch

Seria Call of Duty cieszy się niemałą popularnością na PC oraz konsolach z rodzin PlayStation i Xbox. W tym wszystkim pomijane jest Nintendo Switch, ale być może ulegnie to zmianie w niedalekiej przyszłości. Sporządzono bowiem umowę, za sprawą której Microsoft zadeklarował, iż zadba o to, aby wojenna seria znalazła sobie miejsce na obecnej i przyszłych konsolach Nintendo. Oczywiście pod warunkiem, że gigantowi z Redmond uda się sfinalizować proces przejęcia Activision Blizzard.

Spis treści:

Które Call of Duty trafi na Nintendo?

Nie wiadomo jeszcze, które z dostępnych odsłon miałyby trafić na Nintendo Switch. Nawet jeśli Microsoftowi uda się pozyskać właścicieli marki, trochę potrwa, zanim powstanie odpowiedni port. Phil Spencer, szef marki Xbox, deklaruje, że w przypadku następnej odsłony serii taka wersja powstałaby jednocześnie z pozostałymi – tak, aby mogły one zadebiutować na rynku w tym samym czasie.

Obawy względem jakości grafiki

Nie jest tajemnicą, że Nintendo Switch swoimi osiągami odstaje od pozostałych platform. Obietnica Phila Spencera rodzi więc pytanie, czy nie wpłynęłoby to na jakość oprawy graficznej przyszłych odsłon. Trudno jednak odczytać podobną deklarację inaczej niż jako sposób na przypodobanie się komisji. Tym bardziej że Sony niedawno wyraziło obawę o to, że Call of Duty zniknie z PlayStation – platformy, na której seria była dostępna niemal od zawsze, a czasami z atrakcyjnymi bonusami (jak szybszy dostęp do testów beta).

Call of Duty na Steamie

Jednocześnie pojawiła się obietnica publikowania gier Call of Duty na Steam, na którą to platformę dystrybucji seria niedawno powróciła. Microsoft chce w ten sposób pokazać, że nie zależy mu na tworzeniu monopolu, a właśnie na dostarczeniu marki jak największej liczbie graczy. Sony tymczasem odmówiło podpisania umowy gwarantującej, że wojenne gry będą pojawiać się na ich konsolach przez następne 10 lat. Producenci Xboxa wyrażają nadzieję, że nastawienie Japończyków ulegnie zmianie.

Call of Duty na Nintendo Switch – od kiedy?

Nie wiadomo jeszcze, jak potoczy się cała sprawa. Transakcja przejęcia Activision Blizzard zostanie sfinalizowana dopiero w czerwcu 2023 roku – o ile wcześniej coś w tym nie przeszkodzi. Dopiero po tym czasie poznamy dalsze losy marek należących do Activision i Blizzard. Na ten moment nie wiemy również, co dalej z seriami należącymi do Bethesdy i będącymi dotychczas grami dostępnymi dla wszystkich – jak chociażby Doom, Wolfenstein czy The Elder Scrolls. Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Zobacz najnowsze darmowe Call of Duty:
Warzone 2 – wymagania i nowości w rozgrywce
Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO