Tegoroczne Call of Duty to prawdopodobnie Modern Warfare 3

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Tegoroczne Call of Duty to prawdopodobnie Modern Warfare 3

Rozpoczęta w 2019 roku próba odświeżenia „podserii” Modern Warfare, działającej w ramach marki Call of Duty, okazała się sukcesem. Zarówno pierwsza, jak i wydana trzy lata później druga odsłona zgarnęły przyzwoite oceny w mediach branżowych i sprzedały się bardzo dobrze. Nic zatem dziwnego, że firma Activision Blizzard zamierza dalej inwestować w ten projekt. Przynajmniej tak sugerują plotki. Według najnowszych informacji w tym roku pojawi się Call of Duty: Modern Warfare 3.

Tom Henderson donosi o Modern Warfare 3

Nie jest wielką tajemnicą, że i w tym roku, podobnie jak w poprzednim, doczekamy się nowego Call of Duty. Activision Blizzard oficjalnie potwierdziło to w swoim raporcie finansowym, pisząc o zespołach „ciężko pracujących nad kolejną coroczną odsłoną premium przebojowej serii [CoD – dop. red.]”. Oficjalnie nie powiedziano nic więcej, lecz jak nietrudno się domyślić, sytuacja ta uruchomiła falę spekulacji.

Początkowe doniesienia mówiły, że Call of Duty 2023 nie będzie bezpośrednim sequelem Modern Warfare 2. Przeczą temu jednak najnowsze rewelacje, opublikowane w serwisie Insider-Gaming przez znanego informatora Toma Hendersona. Według niego nowy CoD, który według wcześniejszych informacji Jasona Schreiera powstaje w studiu Sledgehammer Games (odpowiedzialne m.in. za CoD: WWII, CoD Vanguard i Modern Warfare z 2019 roku), w istocie będzie nosił podtytuł Modern Warfare 3 i stanowił pełnoprawny sequel zeszłorocznej „dwójki”, a nie „premium DLC”, gdyż takie głosy też się pojawiały.

Na premierę Modern Warfare 3 ma posiadać kampanię, multiplayer oraz tryb Zombie. Ten ostatni, według słów Hendersona, to w istocie nowa wersja Outbreak znanego z CoD Black Ops Cold War. Co ciekawe, istnieje szansa, że zostanie on udostępniony w modelu free-to-play. Activision Blizzard ma wciąż wahać się w tym temacie.

Zgodnie z doniesieniami Hendersona Modern Warfare 3 ma również przynieść nową mapę do Warzone 2, czyli darmowej wieloosobowej strzelanki opartej o tryb battle royale. Będzie to Las Almas z Modern Warfare II.

Kiedy premiera Modern Warfare 3?

Kiedy możemy się spodziewać debiutu? Henderson przedstawił rozpiskę:

  1. beta testy #1 (PS4 / PS5) – 6 października 2023 roku – 10 października 2023 r.;
  2. beta testy #2 (PS4 / PS5 / Xbox One / Xbox Series X|S / PC) – 12 października 2023 – 16 października 2023;
  3. kampania Early Access (PS4 / PS5 / Xbox One / Xbox Series X|S / PC) – 2 listopada 2023;
  4. pełna wersja (PS4 / PS5 / Xbox One / Xbox Series X|S / PC) – 10 listopada 2023;
  5. premiera sezonu 1. / nowa mapa Warzone – 5 grudnia 2023.

Czy te doniesienia są prawdziwe? Tego jak na razie nie wiemy. Istnieje jednak ogromne prawdopodobieństwo, że do rozwiązania wszelkich wątpliwości dojdzie w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO