Call of Duty Modern Warfare 3 na nowym trailerze pokazuje misję wyjętą wprost z sal kinowych

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Call of Duty Modern Warfare 3 na nowym trailerze pokazuje misję wyjętą wprost z sal kinowych

Premiera Call of Duty to Modern Warfare 3 zbliża się wielkimi krokami. Z okazji targów gamescom 2023 pojawił się nowy zwiastun, który zdecydowanie jest wart Waszej uwagi. Najwyższy czas podsumować, wszystkie najważniejsze informacje o Modern Warfare 3.

Spis treści:

Call of Duty Modern Warfare 3 – kiedy premiera?

Call of Duty Modern Warfare 3 zostało już oficjalnie zapowiedziane. Teaser, który pojawił się dwa tygodnie temu (do obejrzenia poniżej) ujawniał nie tylko tytuł gry, ale także datę premiery.

Premiera Call of Duty Modern Warfare 3 przypada na 10 listopada 2023 roku.

Tytuł zmierza na te same platformy, co poprzednik. Będzie można w niego zagrać na PC, PS4, PS5, Xboksie Series X/S i Xboksie One. Poniższa zajawka ujawnia, że w Call of Duty Modern Warfare 3 będziemy świadkami powrotu kapitana Price’a i Johna „Soapa” MacTavisha, którzy zmierzą się z Vladimirem Makarovem znanym z oryginalnej trylogii Modern Warfare.

Kampania singlowa w Modern Warfare 3

Kolejne tygodnie przyniosły nowe szczegóły na temat Modern Warfare III, czego jak na razie ukoronowaniem była obecność gry na targach gamescom, które wystartowały 22 sierpnia. Czas zatem przyjrzeć się temu, co zostało zademonstrowane przez twórców.

Przede wszystkim mamy dla Was dwa materiały filmowe, stanowiące pewną prezentację tego, jak będzie wyglądała kampania dla jednego gracza w nadchodzącej produkcji studia Sledgehammer. Oba skupiają się na nocnym szturmie więzienia. Jeden zrealizowany jest jednak w formie zwiastuna, a drugi bardziej rozwiniętego gameplayu. Oba nagrania wyglądają całkiem filmowo. Oceńcie to jednak sami: 

Warto zaznaczyć, że oprócz obecności tego typu kinowych misji w Modern Warfare III mają się również znaleźć bardziej otwarte zadania. W założeniu pozostawią one graczom pewien wybór odnośnie do tego, czy będą chcieli je przejść po cichu, czy też w bardziej wybuchowy sposób. Z pewnością będzie to zaleta chociażby dla osób nieprzepadających za skradaniem się w FPS-ach.

Multiplayer w Modern Warfare 3

Oprócz trybu singlowego w Modern Warfare III powrócą także znane i lubiane tryby wieloosobowe. Przede wszystkim należy wspomnieć o uwielbianym przez graczy kooperacyjnym Zombie, który powraca do serii po dwuletniej przerwie. Według obietnic ma on być jeszcze większy i bardziej spektakularny niż to, co mogliśmy zobaczyć w poprzednich odsłonach.

Jeśli jednak kogoś nie interesuje PvE, to w Modern Warfare III wciąż znajdzie coś dla siebie. Pojawią się zarówno stare tryby PvP, w tym War Mode znany z WWII, symulujący walki o cele strategiczne na większą skalę, jak i zupełnie nowe. Mowa tu chociażby o Cutthroat, w którym rywalizować będą trzy zespoły złożone z trzech osób każdy.

Z innych ciekawych rzeczy dotyczących przede wszystkim rozgrywki wieloosobowej, studio Sledgehammer zapowiedziało m.in. powrót głosowania na mapy, obecność klasycznej minimapy pokazującej skąd padł strzał z broni bez tłumika czy różne specjalne perki w całości odblokowywane już na początku zabawy, w tym jeden pozwalający przy odpowiednim obuwiu na bezszelestne poruszanie się. Ponadto w grze ma się znaleźć możliwość anulowania ślizgu w trakcie jego wykonywania, wydłużony czas sprintu, większa liczba punktów zdrowia w trybach niehardkorowych czy szybsze przeskakiwanie nad przeszkodami w trakcie wykonywania sprintu.

Pojawiły się też dobre wiadomości dla osób, które obawiały się, iż będą musiały od początku gromadzić ekwipunek w Modern Warfare III. Zgodnie z obietnicami elementy zdobyte podczas rozgrywki w poprzedniej odsłonie serii, takie jak skórki czy bronie, zostaną przeniesione do „trójki”.

Warto też zaznaczyć, że w Modern Warfare III pojawi się zestaw 16 map z oryginalnego Modern Warfare 2 z 2009 roku, rzecz jasna w wersjach usprawnionych. Chodzi o Afghan, Derail, Estate, Favela, Karachi, Highrise, Invasion, Quarry, Rundown, Rust, Scrapyard, Skidrow, Sub Base, Terminal, Underpass oraz Wasteland.

Kiedy startują beta-testy Modern Warfare 3?

Tryb wieloosobowy Modern Warfrae III będzie można sprawdzić w ramach beta-testów. Odbędą się one w dwóch turach. Oto szczegóły:

Pierwsza tura (tylko dla graczy na PlayStation):

 • 6-7 października – osoby z pre-orderami.
 • 8-10 października – wszyscy zainteresowani.

Druga tura:

 • 12-13 października – osoby z preorderami i wszyscy zainteresowani na PlayStation.
 • 14-16 października – wszyscy zainteresowani.
Beta-testy Call of Duty: Modern Warfare 3

Modern Warfare 3 – cena i edycje

Jeśli chodzi o wspomnianą przedsprzedaż Call of Duty: Modern Warfare III, to ta już ruszyła. Tytuł można zakupić w dwóch wersjach. Oto one:

Edycja standardowa Call of Duty: Modern Warfare 3

 • Cena: 349 zł
 • Gra Call of Duty: Modern Warfare III.
 • Wcześniejszy dostęp do otwartej bety (bonus preorderowy).
 • Dostęp do kampanii dla pojedynczego gracza nawet tydzień wcześniej (bonus preorderowy).
 • Pakiet Operatora: Soap do natychmiastowego użycia w Modern Warfare II i Warzone, a także w Modern Warfare III w dniu premiery (bonus preorderowy).

Edycja Skarbca Call of Duty: Modern Warfare 3

 • Cena: 459 zł
 • Gra Call of Duty: Modern Warfare III.
 • Pakiet Operatorów Nemezis.
 • 4 skórki Operatorów: Makarowa, Wardena, Price’a i Ghosta.
 • 2 skarbce broni.
 • Czarna Komórka (1 Sezon) + pominięcie 30 poziomów.
 • Zawartość Czarnej Komórki: Karnet Bojowy, pominięcie 20 poziomów, 1100 punktów CoD i nie tylko.
 • Wcześniejszy dostęp do otwartej bety (bonus preorderowy).
 • Dostęp do kampanii dla pojedynczego gracza nawet tydzień wcześniej (bonus preorderowy).
 • Pakiet Operatora: Soap do natychmiastowego użycia w Modern Warfare II i Warzone, a także w Modern Warfare III w dniu premiery (bonus preorderowy).

Warto przy okazji zaznaczyć, że Microsoft potwierdził, iż seria nie opuści PlayStation – obie firmy podpisały umowę, w wyniku której na konsolach Sony będzie się ona pojawiać przez kolejne 10 lat.

Call of Duty Modern Warfare 3 – wymagania sprzętowe

Nie mamy jeszcze niestety informacji na temat wymagań sprzętowych Call of Duty Modern Warfare 3, ale być może będą one zbliżone do tych, jakie posiadał poprzednik.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO