Call of Duty – zobacz teaser Modern Warfare 2. Nowa mapa zmierza do Warzone 2?

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Call of Duty – zobacz teaser Modern Warfare 2. Nowa mapa zmierza do Warzone 2?

Choć Call of Duty: Vanguard nie odniosło wielkiego sukcesu komercyjnego (według oficjalnego raportu tytuł poradził sobie znacznie gorzej od poprzedników), firma Activision Blizzard nie zamierza porzucać marki. Prace nad jej rozwojem trwają. Ostatnio w sieci pojawiły się dwie nowe informacje związane z przyszłością Call of Duty.

Klimatyczny teaser Call of Duty: Modern Warfare 2

W przeciwieństwie do wspomnianego Vanguard, Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku okazało się bardzo dużym sukcesem. Był to swoisty prequel całej podserii Modern Warfare. Nic zatem dziwnego, że powstaje kontynuacja tej produkcji, za którą odpowiedzialne jest studio Infinity Ward. Ostatnio w sieci pojawił się teaser tej produkcji. Możecie go obejrzeć poniżej. Pełna zapowiedź nastąpi 8 czerwca.

Jak przystało na teaser, nie zdradza on wiele. Mamy drużynę żołnierzy podróżujących przez strefę walki przy akompaniamencie utworu Saturdays = Celebration w wykonaniu Big K.R.I.T.-a oraz Jamiego N Commonsa. Całość podsumowuje stwierdzenie, że najpotężniejszą bronią jest drużyna, co może sugerować jej zwiększoną rolę w nadchodzącej odsłonie.

Premiera Call of Duty: Modern Warfare 2 zaplanowana jest na 28 października tego roku.

Uczciwie przyznaję, że zajawka opublikowana przez Infinity Ward i Activision Blizzard zwróciła moją uwagę przede wszystkim klimatem, budowanym przez wspomnianą kompozycję muzyczną. Dlatego też chętnie zobaczę, co takiego zostanie zaprezentowane 8 czerwca. Trzymam kciuki, by w przypadku tej odsłony obyło się bez zbędnych kontrowersji, gdyż porządnych pierwszoosobowych strzelanek nigdy za wiele. Pytanie tylko, czy Infinity Ward i Activision Blizzard będzie na to stać?

[Aktualizacja] Jesteśmy już po prezentacji zwiastuna:
Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Modern Warfare 2 na zwiastunie. Cena przyprawia o zawrót głowy

Tytuł zmierza na PC (w tym najprawdopodobniej na Steam, co sugeruje poniższa wiadomość), PlayStation 5 oraz Xboksa Series X/S.

Druga mapa Call of Duty: Warzone w produkcji?

Drugie doniesienie na temat marki Call of Duty jest mniej oficjalne. Pochodzi ono od znanego insidera Toma Hendersona i dotyczy niewydanego jeszcze Call of Duty: Warzone 2 od Raven Software, czyli kontynuacji darmowej wieloosobowej produkcji battle royale z 2020 roku. Jak czytamy na stronie eXputer.com, trwają prace nad drugą mapą, która znajdzie się w tej grze.

Według źródeł Hendersona mapa ta ma być podobnej wielkości do Rebirth Island znanego z oryginalnego Warzone (możecie ją zobaczyć na screenie poniżej). Nie pojawi się ona jednak w momencie premiery tytułu, lecz jakiś czas później, najprawdopodobniej w grudniu 2023 roku. Z kolei samo Warzone 2, jak przypuszcza insider, może pojawić się w grudniu 2022 roku bądź styczniu 2023 roku.

Nie pozostaje nam nic innego, jak wyczekiwać oficjalnych informacji na temat Warzone 2. Pierwsza część okazała się sukcesem, więc chciałbym zobaczyć, jak „dwójka” rozwija koncept zaproponowany w oryginale i przenosi gatunek battle royale na wyższy poziom. Bez wątpienia wpłynęłoby to korzystnie na konkurencję, na czym wygraliby sami gracze.

Google News KTG

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej