Call of Duty Modern Warfare 2 na zwiastunie. Cena przyprawia o zawrót głowy

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Call of Duty Modern Warfare 2 na zwiastunie. Cena przyprawia o zawrót głowy

Pod koniec ubiegłego tygodnia w sieci pojawił się klimatyczny teaser Call of Duty: Modern Warfare 2. Wówczas otrzymaliśmy też zapewnienie, że większa prezentacja tytułu odbędzie się 8 czerwca. I tak też się stało. Nie przedłużając zatem, zapraszamy Was do zapoznania się z blisko dwuminutowym zwiastunem kolejnej odsłony kultowej serii, stanowiącej bezpośrednią kontynuację Modern Warfare z 2019 roku.

Powrót starych znajomych

Na powyższym trailerze możemy zobaczyć szereg postaci doskonale znanych wszystkim miłośnikom cyklu, na czele z kapitanem Price’em, „Gazem” Garrickiem, „Ghostem” Rileyem oraz „Soapem” MacTavishem, którzy wchodzą w skład jednostki specjalnej 141. Wraz z nowymi towarzyszami, spośród których możemy wymienić pułkownika Alejandro Vargasa z meksykańskich służb specjalnych, ruszą w pościg za majorem Hassanem z organizacji terrorystycznej Al-Qatala. Podczas swojej misji odwiedzą m.in. Europę, Azję oraz obie Ameryki.

Coś dla wielu osób

Wciąż mówimy tutaj tylko o kampanii dla pojedynczego gracza, która sama w sobie ma zapewnić mnóstwo atrakcji. Twórcy zapewniają, że weźmiemy tu udział m.in. w podwodnych walkach, desantach na twierdze przeciwników czy misjach skradankowych. To jednak nie wszystko. Oprócz tego w grze znajdą się również taktyczny tryb kooperacyjny oraz multiplayer, który ma być regularnie rozwijany o nową zawartość i wydarzenia specjalne. Nadchodzi także Warzone 2.0, o którym wiemy już od dłuższego czasu.

Call of Duty Modern Warfare 2 zwiastun
Źródło: callofduty.com

To nie są tanie rzeczy

Wszystko to ma być opakowane w szereg technicznych „bajerów”, spośród których można wymienić najnowocześniejszą fotogrametrię, oświetlenie wolumetryczne, a także 4K HDR. Zaawansowany system sztucznej inteligencji sprawi, że wrogowie i sojusznicy bedą w odpowiedni sposób wykorzystywać otoczenie i różne metody walki. Ewidentnie widać, że opisując swój nowy tytuł, studio Infinity Ward chce pokazać, że przyłożyło się do projektu. I wytłumaczyć, dlaczego chce za nią mnóstwo pieniędzy.

Call of Duty: Modern Warfare 2, które zostanie wydane na Steam po latach nieobecności, wyceniono na 349 złotych (dla porównania za CoD: Vanguard trzeba było zapłacić 280 złotych).

I mówimy tutaj tylko o wersji podstawowej na PC. Za Vault Edition, oferującą m.in. pakiety skórek w Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Modern Warfare oraz tzw. Cross-Gen Bundle (pozwalający grać, zależnie od wybranej platformy, na PS4 i PS5 lub na XONE i XSX/S), zapłacimy 459 złotych. Warto zaznaczyć, że zakup obu wersji w przedsprzedaży uprawnia do udziału w beta-testach tytułu.

COD Modern Warfare 2
Źródło: callofduty.com

Z pewnością taka cena przyprawia o zawrót głowy i raczej nie zachęci tych, którzy z serią obcują od święta bądź chciałyby dopiero rozpocząć z nią przygodę. Niewykluczone też, że część bardziej zagorzałych fanów odłoży dodanie do swojej kolekcji tej pozycji na moment, gdy zostanie ona nieco przeceniona. Lecz kto wie? Nieraz wydawało nam się, że cena jakiegoś produktu jest zawrotna, a później czytaliśmy o rekordach sprzedażowych, jakie udało mu się osiągnąć.

Gameplay CoD Modern Warfare 2 jeszcze dziś

Call of Duty: Modern Warfare 2 zadebiutuje na PC, PS4, PS5, XONE oraz Xboksie Series X/S 28 października tego roku (a nieco później, choć jeszcze przed końcem roku, zagramy w Warzone 2.0). Natomiast jeszcze dziś podczas konferencji Summer Game Fest, która rozpocznie się o godzinie 20:00 polskiego czasu, zaprezentowany zostanie gameplay. Z zaciekawieniem rzucę na niego okiem. Call of Duty: Modern Warfare 2 może się bowiem okazać bardzo solidną pozycją dla osób lubujących się w alternatywnych historiach toczących się we współczesności i zapewnić kilka emocjonujących chwil, przynajmniej w trybie kampanii.

[Aktualizacja 10.06.2022]

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj podczas wydarzenia Summer Game Fest pojawiła się kilkuminutowa prezentacja gameplayu z Call of Duty: Modern Warfare 2. Możemy zobaczyć na niej misję, która rozgrywa się na platformie wiertniczej na Atlantyku, gdzieś u wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Oto całe nagranie:

Google News KTG

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej