Czy znasz wszystkie postacie z Brawl Stars?

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 16 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Czy znasz wszystkie postacie z Brawl Stars?

Brawl Stars podbiło serca fanów gier mobilnych. Tytuł oferuje mnóstwo postaci o zróżnicowanych umiejętnościach. Podobnie jak w pozostałych produkcjach tych twórców – szczególnie mamy tu na myśli Clash Royale – oznacza to ogrom potencjalnych taktyk do wykorzystania w grze. Nowi gracze mają zapewne wiele pytań. Jak grać postaciami w Brawl Stars? Jakie mają zdolności? Kim są Zadymiarze? Odpowiedzi znajdziecie w niniejszym poradniku.

Jak zdobyć postacie z Brawl Stars?

Wszystkie postacie w Brawl Stars należy wcześniej odblokować. Dokonuje się tego na dwa sposoby.

 1. Pierwszy polega na zdobywaniu ich w ramach zwyczajnych postępów w rozgrywce. Im wyższy poziom i im więcej pucharów mamy na koncie, tym więcej postaci w Brawl Stars uda nam się odblokować. 
 2. Drugi sposób polega na otwieraniu skrzynek. Należy przy tym pamiętać, że szanse otrzymania poszczególnych wojowników w tym wypadku mocno się różnią.

Brawl Stars: postacie i ich zdolności

Zanim przejdziemy do opisów, kilka słów wyjaśnienia. W zależności od wersji językowej (polskiej lub angielskiej) natkniecie się na słowo Brawler lub Zadymiarz. Obydwa znaczą to samo – to po prostu ogólna nazwa bohaterów w Brawl Stars. W poniższych opisach terminy te są używane zamiennie.

Shelly z Brawl Stars

Shelly – Brawl Stars – postacie

Pierwszy Brawler, do którego otrzymujemy dostęp w grze. Posługuje się strzelbą, wypluwającą 5 pocisków na strzał i potrzebującą 1,5 sekundy na przeładowanie. Broń cechuje dość duży rozrzut i specjalna umiejętność, powodującą zwiększone obrażenia i odrzucenie przeciwnika przy trafieniu.

Colt z Brawl Stars

Colt – Brawl Stars – postacie

Brawler posługujący się dwoma pistoletami, dobry na długi dystans. Podstawowy atak powoduje wystrzelenie 6 pocisków w ciągu 0,8 sekundy. Jego specjalna umiejętność to wystrzelenie 12 pocisków, które lecą szybciej i niszczą napotkane ściany. Colt świetnie nadaje się do zadawania obrażeń na dystans i przeczesywania traw w poszukiwaniu ukrytych wrogów.

Nita z Brawl Stars

Nita – Brawl Stars – postacie

Przebrana za niedźwiedzia postać z Brawl Stars potrafi generować falę uderzeniową, którą może zaatakować wielu przeciwników naraz. Dzięki temu szybko zbiera punkty na odpalenie specjalnej zdolności, jaką jest wprowadzenie do gry wielkiego niedźwiedzia. Ten podchodzi do najbliższego przeciwnika (nawet jeśli ukrywa się w krzakach) i zaczyna z nim walczyć wręcz.

Bull z Brawl Stars

Bull – Brawl Stars – postacie

Postać z dwururką, która w bliskim dystansie potrafi zadać spore obrażenia. Bull ładuje swoją superzdolność, kiedy otrzymuje obrażenia. Umiejętność polega na wykonaniu szarży, która zadaje obrażenia napotkanym przeciwnikom i niszczy przeszkody. Można ją także wykorzystać do ewakuacji, kiedy na polu bitwy robi się za gorąco.

Dynamike z Brawl Stars

Dynamike – Brawl Stars – postacie

Dynamike rzuca w kierunku wrogów dwie laski dynamitu z krótkim lontem. Wyjątkowość ataku polega na tym, że dynamit można przerzucić nad przeszkodami znajdującymi się na mapie. Oczywiście tego typu atak może zadać obrażenia kilku wrogom jednocześnie. Zdolność specjalna bohatera to rzut wybuchową beczką – zadaje ona duże obrażenia wielu wrogom naraz, niszczy przeszkody, a postacie, które przetrwają eksplozję, są odrzucane do tyłu.

Brock z Brawl Stars

Brock – Brawl Stars – postacie

Biega po planszy z wyrzutnią rakiet. Jego ataki mają daleki zasięg, zadają obrażenia obszarowe i podpalają zaatakowany obszar na 2 sekundy. Długi czas przeładowania sprawia, że po oddaniu strzału trzeba się od razu schować. Jego superzdolność polega na wystrzeleniu 9 rakiet uderzających w spory obszar mapy. Uwaga: ten atak jest anulowany, jeżeli w trakcie jego wykonywania Brock zostanie odrzucony do tyłu, przyciągnięty lub ogłuszony.

Jessie z Brawl Stars

Jessie – Brawl Stars – postacie

Jessie ma mało energii i zadaje raczej przeciętną ilość obrażeń, ale jej zdolności pozwalają na sianie zamętu wśród wrogów. Jej podstawowy atak polega na wystrzeleniu kuli energii, która po zaatakowaniu pierwszego wroga odbija się i szuka następnego przeciwnika. Każdy kolejny trafiony oponent otrzymuje 25% mniej obrażeń niż poprzedni. Tym atakiem można rozproszyć za jednym zamachem kilku wrogów. Zdolność specjalna Jessie to postawienie wieżyczki strażniczej, atakującej wrogów na średnim dystansie.

Bo z Brawl Stars

Bo – Brawl Stars – postacie

Łucznik, którego podstawowy atak to wystrzelenie trzech eksplodujących strzał. To akcja długodystansowa, pozwalająca potencjalnie zadać obrażenia całej grupie wrogów. Wymaga jednak dużej precyzji. Zdolność specjalna Bo to założenie wybuchowej pułapki, zadającej spore obrażenia i odrzucającej wrogów do tyłu.

El Primo z Brawl Stars

El Primo – Brawl Stars – postacie

Bardzo dużo punktów zdrowia, konkretne obrażenia i szybkość – to cechy El Primo. Ta postać walczy jednak tylko na krótki dystans, bowiem jej podstawowy atak to seria uderzeń pięściami. El Primo ładuje swoją zdolność specjalną, gromadząc obrażenia od wrogów, a polega ona na zaatakowaniu wybranego wroga z powietrza – atak zadaje mu obrażenia i odrzuca innych postronnych przeciwników.

Tick z Brawl Stars

Tick – Brawl Stars – postacie

Ma mało energii, ale potrafi zadawać duże obrażenia. Tick rzuca w przeciwników minami, podczas gdy jego superzdolność polega na odłączeniu głowy od reszty ciała – goni ona za najbliższym wrogiem i eksploduje obok niego, powodując spore obrażenia, niszcząc przeszkody i odrzucając wrogów.

Barley z Brawl Stars

Barley – Brawl Stars – postacie

Tak, jak Tick, Barley ma mało energii, ale duży potencjał, jeśli chodzi o zadawane obrażenia. Podstawowy atak to rzut butelką z płynem, która zostawia na planszy kałużę na 2 sekundy. Wrogowie wchodzący w kontakt z płynem dostają obrażenia. Jego zdolność specjalna działa podobnie i polega na rzucie pięcioma butelkami, po których kałuże utrzymują się przez 4 sekundy.

Poco z Brawl Stars

Poco – Brawl Stars – postacie

Postać grająca na gitarze i wywołująca tym fale dźwiękowe, które atakują wrogów. Potrafi pokryć spory obszar i atakuje wielu przeciwników naraz. Minusem są niskie obrażenia. Jego superzdolność polega na wywołaniu fali, która leczy sojuszników i samego Poco.

Darryl z Brawl Stars

Darryl – Brawl Stars – postacie

Dużo energii i duże obrażenia, na których nie zawsze można polegać. Darryl wystrzeliwuje 10 pocisków w dwóch falach. Działa to najlepiej na krótkim dystansie (na dłuższym ciężko trafić kogokolwiek). Darryl ładuje superzdolność poprzez zwykłe czekanie – zadawanie/otrzymywanie obrażeń nie ma tu żadnego znaczenia. Zdolność specjalna polega na przetoczeniu się przez planszę, odrzuceniu wrogów i zadaniu niewielkich obrażeń.

Rosa z Brawl Stars

Rosa – Brawl Stars – postacie

Dużo energii i duże obrażenia. Jej atak polega na wyprowadzeniu kilku uderzeń pięściami na krótkim dystansie. Zdolność specjalna otacza ją tarczą, która ogranicza otrzymywane obrażenia o 70% przez 3 sekundy.

Penny z Brawl Stars

Penny – Brawl Stars – postacie

Średnia ilość energii i ataki, na których nie zawsze można polegać. Penny wystrzeliwuje sakiewkę, która przy kontakcie z wrogiem zadaje obrażenia obszarowe. Zdolność specjalna to rozstawienie moździerza, który strzela potężnymi pociskami na długi dystans. Sam moździerz niestety ma mało energii i łatwo go zniszczyć.

Carl z Brawl Stars

Carl – Brawl Stars – postacie

Carl jest górnikiem, którego podstawowy atak to rzut kilofem. Działa on jak bumerang i zawsze wraca do swojego posiadacza. Częstotliwość rzutu jest uzależniona od drogi, jaką musi przebyć kilof, na co należy brać sporą poprawkę podczas gry. Superzdolność polega na zakręceniu młynka kilofem – taki atak trwa 3 sekundy, zadaje obrażenia wielu wrogom naraz i dwukrotnie zwiększa szybkość poruszania się postaci.

Jacky z Brawl Stars

Jacky – Brawl Stars – postacie

Postać w Brawl Stars, która posługuje się młotem pneumatycznym. Podstawowy atak generuje falę uderzeniową rozchodzącą się wokół bohatera, z kolei jej zdolność specjalna pozwala przyciągnąć wrogów do siebie. Połączenie obydwu tych ruchów pozwala na zadawanie obrażeń wśród wielu przeciwników jednocześnie, a przyciąganie umożliwia dodatkowo anulowanie superzdolności w toku u niektórych oponentów. Jacky ładuje swoją superzdolność poprzez otrzymywanie obrażeń.

Piper z Brawl Stars

Piper – Brawl Stars – postacie

Posiada karabin snajperski wbudowany w… parasol. Podstawowy atak polega na oddaniu strzału długodystansowego – im dalej znajduje się nasz cel, tym więcej obrażeń zadamy. Piper zapewnia świetne wsparcie drużynie, ale kiepsko sprawdza się w zwarciu za sprawą niskich obrażeń i długiego czasu przeładowania. Z pomocą przychodzi wtedy jej superzdolność – Piper wyskakuje w powietrze, staje się niewrażliwa na ataki i rozrzuca wokół siebie 4 granaty.

Pam z Brawl Stars

Pam – Brawl Stars – postacie

Pam, znana wcześniej jako Mama J, ma dużo energii i dobrze sprawdza się w leczeniu sojuszników. Podstawowy atak to puszczenie serii odłamków – pozwala on na zaatakowanie kilku wrogów, ale jest to niestety atak wyjątkowo niecelny. Jej zdolność specjalna to rozstawienie wieżyczki, która leczy kompanów z drużyny.

Bea z Brawl Stars

Bea – Brawl Stars – postacie

Bea ma raczej mało energii, ale duży potencjał do zadawania obrażeń. Atak podstawowy to oddanie strzału długodystansowego, który wprawdzie sam w sobie jest niegroźny, ale jeśli trafi w cel, to sprawi, że następny atak zada 175% więcej obrażeń. Superzdolność polega na wysłaniu 7 dronów, które atakują i spowalniają przeciwników.

Mortis z Brawl Stars

Mortis – Brawl Stars – postacie

Niskie obrażenia, ale za to duża szybkość poruszania się. Mortis potrafi szybko doskoczyć do wroga, wykonać atak (cios łopatą) i uciec. Zdolność specjalna to wysłanie stada nietoperzy, które w kontakcie z przeciwnikiem wysysają z niego energię i przekazują ją Mortisowi. Mortis może w ten sposób uzyskać maksymalnie 125% punktów życia.

Pan P z Brawl Stars

Pan P – Brawl Stars – postacie

Atakuje wrogów rzucanymi walizkami, które odbijają się od napotkanych elementów (podłoża, wrogów, przeszkód), potencjalnie atakując kilku przeciwników. Zdolność specjalna to umieszczenie na mapie bazy, z której wysyłane są roboty. Atakują one oponentów pociskami na krótkim dystansie. Na mapie może znajdować się maksymalnie jeden robot, a baza będzie je wypuszczać dopóki nie zostanie zniszczona.

8-bitowiec z Brawl Stars

8-bitowiec – Brawl Stars – postacie

Niezwykle powolny, ale za to zadający spore obrażenia i mający dużo energii. 8-bitowiec wystrzeliwuje serię laserowych pocisków, które dobrze sprawdzają się na średnim dystansie. Pojedynczy atak nie zadaje wielu obrażeń, ale wszystkie sześć już tak. Jego specjalna umiejętność polega na rozstawieniu wieżyczki, która wzmacnia zdolności sojuszników (zarówno ataki, jak i leczenie) o 35%.

Emz z Brawl Stars

Emz – Brawl Stars – postacie

Emz atakuje lakierem do włosów, zadając obrażenia wielu wrogom jednocześnie. Po dokonaniu ataku na samym końcu zasięgu broni powstaje chmura, która przez chwilę zadaje jeszcze dodatkowe obrażenia. Superzdolność tej postaci w Brawl Stars to stworzenie toksycznej chmury, która spowalnia zarówno postać, jak i przeciwników, i do tego zadaje niskie obrażenia. Tego ataku nie da się przerwać i pozwala on na wystawienie wrogów innym członkom drużyny.

Frank z Brawl Stars

Frank – Brawl Stars – postacie

Frank to kawał chłopa – cechuje go mnóstwo energii, duże obrażenia, ale i niska szybkość poruszania się podczas wykonywania ataków. Ładuje on swoją specjalną zdolność poprzez otrzymywanie obrażeń od innych. Podstawowy atak to uderzenie młotem w podłoże i wygenerowanie fali uderzeniowej, która może uszkodzić kilku wrogów naraz. Zdolność specjalna to też uderzenie młotem, ale tym razem fala uderzeniowa jest większa, niszczy przeszkody, a także ogłusza przeciwników na 2 sekundy, czyniąc ich łatwym celem dla reszty drużyny.

Gene z Brawl Stars

Gene – Brawl Stars – postacie

Gene posyła kulę dymu, która powoli podróżuje po polu bitwy i zadaje obrażenia, jeśli wejdzie w kontakt z wrogiem. W takim wypadku kula rozdziela się na 6 pocisków. Superzdolność tej postaci to wysłanie magicznej ręki, która przyciąga wrogów, ale nie zadaje przy tym obrażeń.

Bibi z Brawl Stars

Bibi – Brawl Stars – postacie

Dużo energii i wysokie obrażenia! Bibi atakuje kijem baseballowym, wykonując zamachy o łuku 150 stopni. Jeśli Bibi podczas ataku ma pełny pasek amunicji, zacznie się dodatkowo zapełniać tzw. pasek Home Run. Trwa to 2 sekundy i gdy już będzie pełny, następny atak Bibi będzie dodatkowo odrzucać przeciwników do tyłu. Superzdolność Bibi to wypuszczenie balona (z gumy balonowej), który atakuje napotkanych wrogów. Może zadać obrażenia tej samej postaci w Brawl Stars więcej niż raz.

Tara z Brawl Stars

Tara – Brawl Stars – postacie

Rzuca 3 karty tarota, które przeszywają wrogów na wskroś i tym samym mogą zaatakować wielu oponentów za jednym zamachem. Atak ma daleki zasięg i szybkie przeładowanie. Zdolność specjalna to stworzenie czarnej dziury, która najpierw przyciąga wrogów, a następnie częstuje ich eksplozją.

Maks z Brawl Stars

Maks – Brawl Stars – postacie

Bardzo szybki Zadymiarz. Wystrzeliwuje 4 rakiety długodystansowe. Superzdolność polega na stworzeniu obszaru, w ramach którego zarówno Maks, jak i sojusznicy uzyskują premię do szybkości poruszania się.

Kiełek z Brawl Stars

Kiełek – Brawl Stars – postacie

Kiełek (w angielskiej wersji Sprout) rzuca w przeciwników kulę nasion, która eksploduje w kontakcie z przeciwnikiem. Kulę da się przerzucić ponad przeszkodami. Ciekawa jest umiejętność specjalna, dzięki której Kiełek może stawiać przeszkody – żywopłoty. Łączą się one z istniejącymi na planszy ścianami i utrzymują się przez 10 sekund.

Spike z Brawl Stars

Spike – Brawl Stars – postacie

Ma mało energii, ale potrafi zadawać mnóstwo obrażeń. Spike domyślnie rzuca kaktusem, który w kontakcie z przeciwnikiem lub po osiągnięciu maksymalnego zasięgu rzutu eksploduje i rozrzuca dookoła kolce. Jego superzdolność polega na rzuceniu granatu, który zamienia kawałek planszy w ciernie. Ciernie spowalniają i zadają obrażenia.

Kruk z Brawl Stars

Kruk – Brawl Stars – postacie

Posługuje się trucizną w walce. Domyślny atak to długodystansowy rzut trzema sztyletami, które dzięki truciźnie zadają obrażenia jeszcze przez jakiś czas po trafieniu. Zdolność specjalna Kruka pozwala mu na wyskok połączony z rozrzuceniem łącznie 28 sztyletów. W powietrzu jest on niewrażliwy na ataki.

Leon z Brawl Stars

Leon – Brawl Stars – postacie

Zabójczy na krótkim dystansie. Leon rzuca czterema ostrzami, które lecąc po łuku, atakują wrogów. Im krótszą drogę przemierzy ostrze, tym dotkliwsze zada obrażenia – innymi słowy, wrogowie stojący najbliżej dostają największe bęcki. Bardzo fajna jest jego zdolność specjalna, bowiem czyni ona Leona niewidzialnym na 6 sekund, do momentu wykonania ataku lub zbytniego zbliżenia się do wroga. Rozważ wykorzystanie jej do ataków z zaskoczenia!

Sandy z Brawl Stars

Sandy – Brawl Stars – postacie

Brawler z mocą kontrolowania piasku. Sandy atakuje wrogów, rzucając w nich piaskiem. Atak pokrywa teren szerokim stożkiem, zadając raczej umiarkowane obrażenia. Superzdolność jest dużo efektywniejsza, bowiem polega na wywołaniu burzy piaskowej, która trwa 9 sekund i ukrywa sojuszników przed oczami przeciwników, ułatwiając ataki z zaskoczenia.

Gale z Brawl Stars

Gale – Brawl Stars – postacie

Zadymiarz chromatyczny, który został udostępniony jako postać w Brawl Stars w ramach Karnetu Zadymiarskiego w Sezonie 1. w maju 2020 roku. Gale atakuje kulkami śnieżnymi rzucanymi na duży dystans, potencjalnie zadając obrażenia wielu wrogom naraz. Jego unikatową zdolnością jest wywołanie długodystansowego podmuchu powietrza i śniegu, który odpycha wrogów i zadaje niewielkie obrażenia. Działa również przez przeszkody.

Surge z Brawl Stars

Surge – Brawl Stars – postacie

Zadymiarz chromatyczny udostępniony w ramach Karnetu Zadymiarskiego w Sezonie 2. w czerwcu/lipcu 2020 roku. Surge strzela we wrogów sokiem. Jeśli wystrzelony strumień trafi w przeciwnika, rozdziela się i potencjalnie może uszkodzić jeszcze kogoś po drodze. Duża szybkostrzelność czyni ten atak wyjątkowo śmiercionośnym. Superzdolność Surge’a pozwala mu na wzbicie się w powietrze, odrzucenie wrogów do tyłu, a następnie wywołanie małej fali uderzeniowej przy lądowaniu. Co ciekawe, z każdym użyciem Surge zmienia nieco swój wygląd.

Nani z Brawl Stars

Nani – Brawl Stars – postacie

Zadaje duże obrażenia z dystansu. Podstawowy atak Naniego to trzy świetliste kule, które lecąc po trzech różnych torach spotykają się w tym samym miejscu na końcu zasięgu ataku. Jeśli wszystkie trzy kule trafią tego samego wroga, zadane obrażenia będą kolosalne. Zasięg ataku można kontrolować samodzielnie. Umiejętność specjalna polega na wysłaniu Peepa – zdalnie sterowanego ładunku wybuchowego, który zadaje srogie obrażenia i odrzuca wrogów do tyłu.

Edgar z Brawl Stars

Edgar – Brawl Stars – postacie

Postać w Brawl Stars, która dysponuje krótkodystansowym atakiem. W jego ramach dwukrotnie smaga wroga szalikiem. Udany atak kradnie 35% odebranej energii. Superzdolność Edgara pozwala mu na przeskoczenie przeszkód i dodaje mu krótki bonus do prędkości. Super ładuje się z upływem czasu.

Byron z Brawl Stars

Byron – Brawl Stars – postacie

Ma mało energii, ale potrafi leczyć kompanów z drużyny. Domyślnie atakuje rzutką, która zadaje obrażenia wrogom i leczy sojuszników. Unikatową umiejętnością jest rzucenie fiolki, która natychmiastowo leczy samego Byrona i jego drużynę, a także odbiera energię przeciwnikom.

Stu z Brawl Stars

Stu – Brawl Stars – postacie

Stu jest Zadymiarzem, który odpala dwa fajerwerki, jeden po drugim. Trafienie wroga podstawową bronią od razu ładuje Nitro, dzięki któremu Stu może wykonać szybki ruch po planszy, zostawiając po sobie płonący ślad opony. Przeciwnicy, którzy go dotkną w ciągu pierwszych 4 sekund, otrzymają obrażenia.

Amber z Brawl Stars

Amber – Brawl Stars – postacie

Postać z miotaczem ognia, który działa na długi dystans. Superzdolność Amber polega na rzucie butlą płynu, który tworzy sporą, łatwopalną kałużę. Zadaje ona obrażenia ogniem przez 4 sekundy i niszczy krzaki, których dotyka.

Lou z Brawl Stars

Lou – Brawl Stars – postacie

Kolejna z serii chromatycznych postaci w Brawl Stars. Lou nie zadaje dużych obrażeń, ale jego zdolności są wyjątkowo użyteczne dla każdej drużyny. Bohater domyślnie strzela soplami, które mają potencjał ogłuszyć wroga na 1,5 sekundy. Superzdolność Lou to tworzenie ślizgawek, które utrudniają wrogom manewrowanie, przyczyniają się do wspomnianego ogłuszania i zadają dodatkowe obrażenia.

Colette z Brawl Stars

Colette – Brawl Stars – postacie

Podstawowy atak Colette to pocisk w kształcie serca, który odbiera 37% energii przeciwnika. W efekcie im więcej energii ma wróg, tym więcej mu jej odbierzemy. To sprawia, że Colette sprawdza się znakomicie przeciwko oponentom z pełnym zdrowiem. Jej superzdolność to szybki bieg w wybranym kierunku, a następnie powrót do wyjściowej pozycji; jeśli Colette uderzy jakiegoś wroga podczas biegu, odbierze mu 20% energii.

Ruffs z Brawl Stars

Ruffs – Brawl Stars – postacie

Ruffs, znany wcześniej jako Pułkownik Ruffs, strzela dwoma równoległymi laserami, które odbijają się od ścian i – rzecz jasna – zadają obrażenia. Unikatową umiejętnością Ruffsa jest wezwanie zrzutu zaopatrzenia, który w pierwszej kolejności uszkadza wrogów w miejscu lądowania, a następnie udostępnia sojusznikom power-up, który poprawia energię i zadawane obrażenia.

Buzz z Brawl Stars

Buzz – Brawl Stars – postacie

Dużo energii i wysokie obrażenia. Co ciekawe, jego superzdolność ładuje się, gdy przebywa blisko wrogów. Podstawowy atak Buzza to 5 fal dźwiękowych zadających obrażenia kilku przeciwnikom naraz. Unikatowa umiejętność to rzucenie boi, za którą później Buzz skacze, ogłuszając po drodze okolicznych wrogów.

Belle z Brawl Stars

Belle – Brawl Stars – postacie

Dobra na daleki dystans. Belle strzela elektrycznymi pociskami, które przeskakują z jednego wroga na drugiego, atakując maksymalnie trzech oponentów. W ramach swojej superzdolności Belle może oznaczyć jednego z przeciwników, zadając mu drobne obrażenia, a także zwiększając siłę wszystkich ataków skierowanych w jego stronę o 35%.

Squeak z Brawl Stars

Squeak – Brawl Stars – postacie

Mityczna postać w Brawl Stars. Domyślnie wystrzeliwuje kulę glutów, która przyczepia się do czegokolwiek, po czym eksploduje. Atak specjalny Squeaka to również wypuszczenie kuli glutów, ale tym razem takiej, która po eksplozji dzieli się na sześć mniejszych, robiąc jeszcze większe spustoszenie.

Lola z Brawl Stars

Lola – Brawl Stars – postacie

Kolejna chromatyczna postać w Brawl Stars. Lola wystrzeliwuje sześć klejnotów z trzymanego w ręce lisa. Jest to broń na dość długi dystans, zadająca przyzwoite obrażenia, jeśli wszystkie sześć pocisków sięgnie celu. Superzdolność Loli to przyzwanie jej Ego, które kroczy i atakuje w tym samym kierunku, co ona.

Meg z Brawl Stars

Meg – Brawl Stars – postacie

Meg szybko się porusza i walczy na długi dystans, ale za to ma niski poziom energii i słaby atak. Może jednakże przyjąć bardziej zaawansowaną formę, za sprawą której nadrabia te braki. Meg w formie podstawowej atakuje dwoma pociskami, które niewiele robią wrogom, ale jej unikatową umiejętnością jest przeobrażenie się w mecha. Jako mech jest uzbrojona w dwa lasery i posiada dodatkową superzdolność, polegającą na wykonaniu zamachu – jest to atak, którym z powodzeniem można uszkodzić kilku wrogów naraz.

Grom z Brawl Stars

Grom – Brawl Stars – postacie

Grom ma raczej mało energii, ale potrafi zadawać spore obrażenia. Podstawowy atak to rzut krótkofalówką (może przelecieć ponad przeszkodami), która eksploduje i rozrzuca odłamki. Jego umiejętność specjalna to bardzo podobny atak, tyle że dużo silniejszy.

Kieł z Brawl Stars

Kieł – Brawl Stars – postacie

Chromatyczny Zadymiarz, którego podstawowy atak to kopniak zadający spore obrażenia. Jeśli Kieł nie trafi nikogo tym kopem, jego but poleci do przodu, atakując wrogów, jakich spotka na drodze. Sam but zadaje jednak mniejsze obrażenia. Jego Super to doskok do przeciwnika i sprzedanie mu kopniaka. Jeśli w pobliżu znajdują się inni oponenci, Kieł z automatu zaatakuje też ich (maksymalnie 4 wrogów w jednym ruchu).

Eve z Brawl Stars

Eve – Brawl Stars – postacie

Wyjątkowa postać w Brawl Stars. Eve potrafi się poruszać i atakować na wodzie. Podstawowy atak to wystrzelenie trzech jajek, jedno po drugim. Jajka różnią się wielkością i zadają odmienne obrażenia – im większe jajo, tym poważniejsze szkody wyrządzi. Superzdolność Eve to umieszczenie na mapie jajka, z którego po 5 sekundach wyklują się młode. Młode atakują pobliskich wrogów.

Janet z Brawl Stars

Janet – Brawl Stars – postacie

Janet wysyła falę uderzeniową. Im dłużej celujemy falą, tym dalszy ma zasięg i tym więcej zadaje obrażeń. Jej superzdolność to użycie plecaka odrzutowego – Janet może latać ponad planszą przez 7 sekund i co sekundę zrzucać bombę na wrogów. W powietrzu jest ona niewrażliwa na ataki.

Bonnie z Brawl Stars

Bonnie – Brawl Stars – postacie

Kolejny Zadymiarz dysponujący dwiema formami. Bonnie potrafi przyjąć postać, w której posługuje się armatą o imieniu Clyde. W tej formie Bonnie strzela potężnymi pociskami na długi dystans. W wariancie alternatywnym wystrzeliwuje serię trzech granatów w kierunku wrogów. Ponieważ dysponuje ona dwiema formami, ma też dwie superzdolności. Jako armata może wystrzelić się w powietrze, w kierunku przeciwników, i zadać im obrażenia przy lądowaniu. Później Bonnie wraca od razu do swojego podstawowego wariantu. W jej alternatywnej wersji superzdolnością jest przemiana w formę armatnią.

Otis z Brawl Stars

Otis – Brawl Stars – postacie

Bardzo przydatny na polu bitwy w Brawl Stars. Otis w ramach podstawowego ataku strzela trzema pociskami z farbą. Jego umiejętność specjalna to rzut rozgwiazdą, która uniemożliwia wrogom korzystanie z ataków, superzdolności i gadżetów przez 3 sekundy, czyniąc ich niezwykle wrażliwymi na ataki innych sojuszników.

Sam z Brawl Stars

Sam – Brawl Stars – postacie

Ten Brawler rozpoczyna grę z w pełni naładowanym Superem. Podstawowa umiejętność to dwukrotny atak pięściami na krótkim dystansie. W zależności od potrzeb Sam może założyć dwa kastety, które zadają więcej obrażeń, ale spowalniają jego atak. W ramach specjalnej umiejętności Sam rzuca kastetami, atakując wrogów, którzy się napatoczą po drodze. Po tym ruchu Sam może przywołać kastety, które w drodze powrotnej również będą zadawać obrażenia.

Gus z Brawl Stars

Gus – Brawl Stars – postacie

Zadymiarz wspierający, potrafiący leczyć inne postacie w Brawl Stars. Podstawowy atak to wystrzelenie balonu, który lecąc, zadaje wrogom obrażenia. Ilekroć Gus trafi przeciwnika, ładuje mu się osobny pasek energii. Po trzech udanych atakach pasek staje się pełny i wówczas Gus może wezwać ducha, który leczy zarówno jego, jak i przyjaciół w pobliżu. Gus może wezwać łącznie 10 duchów naraz. Jego specjalna umiejętność to wystrzelenie balonowego pieska, który daje sojusznikom tarczę, chroniącą ich przed obrażeniami.

Wszystkie postacie z Brawl Stars – lista:

 • Shelly
 • Colt
 • Nita
 • Bull
 • Dynamike
 • Brock
 • Jessie
 • Bo
 • El Primo
 • Tick
 • Barley
 • Poco
 • Darryl
 • Rosa
 • Penny
 • Carl
 • Jacky
 • Piper
 • Pam
 • Bea
 • Mortis
 • Pan P
 • 8-bitowiec
 • Emz
 • Frank
 • Gene
 • Bibi
 • Tara
 • Maks
 • Kiełek
 • Spike
 • Kruk
 • Leon
 • Sandy
 • Gale
 • Surge
 • Nani
 • Edgar
 • Byron
 • Stu
 • Amber
 • Lou
 • Colette
 • Ruffs
 • Buzz
 • Belle
 • Squeak
 • Lola
 • Meg
 • Grom
 • Kieł
 • Eve
 • Janet
 • Bonnie
 • Otis
 • Sam
 • Gus

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (11 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO