Borderlands 4 podobno powstaje

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Borderlands 4 podobno powstaje

Gearbox Entertainment ostatnio aktywnie działa przy różnych tytułach, ale studio podobno nie zapomniało o kultowej serii Borderlands. Z najnowszych doniesień wynika, że deweloperzy pracują nie tylko nad kontynuacją ciepło przyjętego Tiny Tina’s Wonderlands, ale również nad Borderlands 4. To robocza nazwa kolejnej odsłony przygód szalonych vault hunters.

Borderlands 4 – co wiemy o fabule, rozgrywce?

Na ten moment ani Gearbox, ani 2K nie podzieliły się szczegółami na temat Borderlands 4 czy Tiny Tina’s Wonderlands 2. Żadna z tych produkcji nie została oficjalnie zapowiedziana, chociaż niedawne doniesienia wyraźnie wskazują, że coś jest na rzeczy. Podobno deweloperzy pracują już nad tymi projektami.

Borderlands 4 na Unreal Engine 4

Wygląda na to, że Borderland 4 będzie po prostu nowymi przygodami w dobrze znanym uniwersum. Nie zabraknie zwariowanych klas postaci, szalonych broni, charyzmatycznych przeciwników, a także zabawy w kooperacji. Nie wiadomo natomiast, czy powrócą postacie znane z Borderlands 3, czy też Gearbox pokusi się o wprowadzenie zupełnie nowej historii.

Borderlands 4 – data premiery i wymagania

Z doniesień wynika, że Borderlands 4 tworzone jest na Unreal Engine 4. To samo dotyczy Tiny Tina’s Wonderlands 2, niemniej należy brać pod uwagę, że może ulec to zmianie – ostatnio cała branża przestawia się na Unreal Engine 5. Nikogo więc nie zaskoczy ewentualna informacja, że Gearbox przejdzie na nowocześniejszy silnik.

Studio nie podało daty premiery żadnej ze wspomnianych gier. Możemy jednak spodziewać się, że przynajmniej jedna z nich pojawi się w 2024 lub 2025 roku. Z pewnością obie dostępne będą na PC, a także PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Niewykluczone również, że zaoferują tryb cross-play pomiędzy platformami, co pozwoli na wspólne granie, niezależnie od tego, jaką wersję gry zakupiliśmy.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO