FIFA 23 otrzyma postacie rodem z komiksów Marvela. Zerknijcie na pierwsze grafiki

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
FIFA 23 otrzyma postacie rodem z komiksów Marvela. Zerknijcie na pierwsze grafiki

Wydawnictwo Marvel i opowieści o superbohaterach przez nie wydawane, czy to w formie filmowej, czy komiksowej, czy jakiejkolwiek innej, bez wątpienia stanowią obecnie jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów na świecie. Nic zatem dziwnego, że wiele firm, również z branży elektronicznej rozrywki, zabiega o współpracę z nimi. Jedną z nich okazała się ekipa EA Sports, która zdecydowała się wprowadzić superbohaterskie motywy do symulatora piłkarskiego FIFA 23.

Piłkarze jako superbohaterowie

Nie oznacza to jednak, że na boiskach nadchodzącej odsłony przebojowej serii ujrzymy piłkarzy latających nad murawą czy strzelających laserami z oczu. Współpraca między EA Sports ogranicza się głównie do estetyki.

Chodzi tutaj o wizerunki piłkarzy na wybranych kartach do trybu FIFA Ultimate Team (w skrócie FUT).

Poza tym ujrzymy także piłki czy elementy oprawy stadionowej w marvelowskim stylu. Nie zabraknie także specjalnego komiksu.

Bohaterowie FUT FIFA World Cup, gdyż taką nazwę noszą rzeczone karty, reprezentują 21 piłkarzy, którzy w mniejszym lub większym stopniu zaznaczyli swoją obecność podczas piłkarskich Mistrzostw Świata (ich dwudziesta druga edycja odbędzie się w grudniu tego roku w Katarze). Jak na razie znamy nazwiska pięciu piłkarzy uhonorowanych kartą Bohaterowie FUT FIFA World Cup:

  • Landon Donovan, jeden z najlepszych amerykańskich piłkarzy w historii tego sportu,
  • Ricardo Carvalho, wieloletnia gwiazda reprezentacji Portugalii,
  • Park Ji-Sung, który był jednym z architektów sukcesu Korei Południowej na Mistrzostwach Świata w 2002 roku,
  • Claudio Marchisio oraz Yaya Touré.

Wszyscy zostali wystylizowani na kartach FUT w taki sposób, by wyglądali na superbohaterów. Kolejne mają zostać ujawnione wkrótce.

Bohaterowie FUT FIFA World Cup: Landon Donovan
Landon Donovan
Bohaterowie FUT FIFA World Cup: Ricardo Carvalho
Ricardo Carvalho
Bohaterowie FUT FIFA World Cup: Park Ji-sung
Park Ji-sung

Wszystkie udostępnione do tej pory obrazki znajdziecie w tym miejscu.

Bohaterowie FUT FIFA World Cup – kiedy pojawią się karty?

Jak czytamy w oficjalnym FAQ, każda karta Bohatera FUT FIFA World Cup w FIFA 23 Ultimate Team będzie występowała także w wariancie podstawowym, reprezentującym najlepsze chwile danego zawodnika w karierze klubowej. Będą one miały jednak nieco gorsze statystyki od tych wydanych z okazji Mistrzostw Świata w Katarze.

Kartę Bohatera FUT FIFA World Cup w ramach specjalnej paczki otrzymają m.in. osoby, które zdecydują się na zakup FIF-y 23 w przedsprzedaży do 21 sierpnia. Zostanie ona im udostępniona nie wcześniej niż 11 listopada.

Ładna rzecz i nic ponadto

Z pewnością karty piłkarzy w stylu superbohaterskim są atrakcyjne dla oka, pytanie tylko, czy nie jest to trochę przerost formy nad treścią? Osoby spędzające czas na rozgrywkach w trybie FUT nie zwracają większej uwagi na ilustracje na kartach, gdyż patrzą raczej na statystyki danych piłkarzy i na to, czy wpasują się oni do ich drużyn. Jest to zatem ciekawe urozmaicenie, które nie spełnia w gruncie rzeczy żadnej istotnej funkcji.

Najnowsze informacje o FIFA 23:
FIFA 23
Premiera FIFA 23

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO