Bind na Jumpthrow w CS:GO – jak rzucać granaty w skoku?

| autor: Wiktor Granowski |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Bind na Jumpthrow w CS:GO – jak rzucać granaty w skoku?

Counter-Strike: Global Offensive jest grą, w której zręczność ma kluczowe znaczenie. Szybkie celowanie i kontrolowanie ognia to strategiczne elementy rozgrywki, od których zależy być albo nie być całej drużyny. Do grona ważnych ruchów zręcznościowych należy tzw. jumpthrow. W tym artykule opisujemy, na czym on polega, jak ustawić bind na jumpthrow i jakie ma on znaczenie w walce.

Spis treści:

Bind na Jumpthrow w CS:GO – rzucanie granatów w skoku

Jumpthrow w CS:GO to najzwyczajniej w świece rzucenie granatu w momencie skoku. Jumpthrow pozwala cisnąć wybuchową niespodziankę dalej niż przy normalnym rzucie, a ponadto dzięki synchronizacji rzutu ze skokiem mamy zawsze pewność, że każda taka akcja będzie identyczna.

Bind na Jumpthrow ma niebagatelne znaczenie w profesjonalnych rozgrywkach, gdzie gracze muszą być pewni miejsca, w którym spadnie rzucony przez nich granat.

Po co jumpthrow w CS:GO?

Jumpthrow w CS:GO działa z każdym typem granatu występującym w grze. Biorąc pod uwagę, że wielką zaletą jumpthrow jest wykonywanie powtarzalnych rzutów, gwarantujących umieszczanie granatów zawsze w tym samym miejscu, jest on szczególnie przydatny przy rzucaniu granatów dymnych. Dzięki tej funkcji (i po krótkim treningu) będziesz w stanie każdorazowo i bezproblemowo zadymić pożądany kawałek mapy.

Jak zbindować Jumpthrow w CS:GO? Sposób pierwszy

Jumpthrow bind, czyli przypisanie jumpthrow do konkretnego klawisza, jest bardziej złożone niż ma to miejsce w przypadku innych ruchów w grze. Pierwszy sposób polega na wpisaniu w konsoli gry (uruchamianej klawiszem tyldy: ~) poniższej komendy:

  • bind „X” „+jump; -attack; -jump”

W miejsce X należy wpisać klawisz, którym chcemy wywoływać jumpthrow.

Ta metoda na bind jumpthrow jest bardzo szybka i wygodna, ale ma jedną wadę: musi być wprowadzana za każdym razem, kiedy uruchamiasz grę. Jeśli więc często grasz w CS:GO (a pewnie tak jest, skoro interesuje Cię jumpthrow), polecam Twojej uwadze sposób drugi, który wprowadza jumpthrow do gry na stałe.

Jak zbindować Jumpthrow w CS:GO? Sposób drugi

Drugi sposób na bind jumpthrow wymaga wyedytowania pliku z naszym configiem: autoexec.cfg. Aby zbindować jumpthrow w autoexecu, przekopiuj do pliku poniższą formułę:

  • alias „+jumpthrow” „+jump; -attack; -attack2”
  • alias „-jumpthrow” „-jump”
  • bind „X” „+jumpthrow”

Podobnie jak wcześniej, w miejsce X wpisujemy klawisz, do którego chcemy przypisać jumpthrow.

Edytowanie opcji autouruchamiania CS:GO
Edytowanie opcji autouruchamiania CS:GO.

Co zrobić jeśli plik autoexec.cfg nie istnieje?

Może się tak złożyć, że nie masz pliku z configiem. W takim wypadku należy taki plik samemu stworzyć, najlepiej z pomocą windowsowego notatnika, pamiętając o zapisaniu pliku tekstowego z rozszerzeniem .cfg. Taki plik wrzucamy do folderu, w którym zainstalowana jest gra.

W samodzielnie stworzonym pliku z configiem należy umieścić wymienioną wyżej komendę, a następnie upewnić się, że gra z niego skorzysta. W tym celu otwieramy Steama, przechodzimy do właściwości CS:GO, a następnie w opcjach uruchamiania wpisujemy:

  • +exec autoexec.cfg
Bind na jumpthrow: Edytowanie pliku autoexec.cfg.
Edytowanie pliku autoexec.cfg.

Czy bind na jumpthrow w CS:GO jest legalny?

Postępując według powyższych instrukcji, masz pewność, że Twoje konto nie zostanie zbanowane za używanie jumpthrowa. Twórcy gry dopuszczają bowiem wykorzystanie tej funkcji. Jeżeli uczestniczysz w turniejach, upewnij się, że ich zasady pozwalają na używanie jumpthrow.

Miłego (i dokładnego) rzucania granatów! Przy okazji zobacz inne komendy CS GO:

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wiktor Granowski
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO