Bind na czyszczenie krwi w CS:GO – jak go ustawić?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Bind na czyszczenie krwi w CS:GO – jak go ustawić?

Podczas standardowej gry w Counter-Strike: Global Offensive nie unikniemy wirtualnych zabrudzeń w postaci krwi, śladów po wybuchach czy graffiti. Mogą to być dobre wskazówki do określenia tego, gdzie znajdował się nasz przeciwnik, ale jednocześnie utrudniają one celowanie. W takim przypadku niezwykle istotny jest bind na czyszczenie krwi w CS:GO, dzięki któremu wciśnięcie jednego klawisza usuwa wszystkie zabrudzenia na mapie.

Spis treści:

Komenda na czyszczenie krwi w CS:GO

Podstawowa komenda na czyszczenie krwi powinna zostać wpisana do konsoli. Wspomnianą konsolę uruchamiamy za pomocą klawisza „~”, a następnie wpisujemy „r_cleardecals”. Zadanie wykonane.

Jeśli nie wystarcza nam ręczna komenda na czyszczenie krwi, bind może okazać się dla nas prawdziwym zbawieniem. Dzięki niemu wciśnięcie wybranego klawisza automatycznie uruchomi polecenie w konsoli.

Bind na czyszczenie krwi w CS:GO

Aby ustawić bind na czyszczenie krwi w CS:GO pod wybrany przez nas klawisz, ponownie musimy skorzystać z konsoli w grze. Tam używamy prostego polecenia – bind m „r_cleardecals” – które to przypisze komendę do klawisza (w tym przypadku do „m”). W efekcie po każdym wciśnięciu „m” mapa zostanie wyczyszczona.

Wielu profesjonalnych graczy korzysta z przypisania bindu na czyszczenie krwi do klawiszy odpowiadających np. za poruszanie się lub przeładowywanie. Aby ten plan zadziałał, należy zastosować prostą sztuczkę. 

W momencie przypisywania danego klawisza do komendy „r_cleardecals” musimy w poleceniu przypisać do tego samego klawisza czynność, za którą odpowiada on domyślnie. Gdy chcemy ustawić w CS:GO bind na czyszczenie krwi pod „w”, należy zastosować polecenie – bind w „+forward;r_cleardecals”, co pozwala na czyszczenie mapy podczas poruszania się do przodu. Natomiast bind na czyszczenie krwi pod „shift” wyglądać będzie następująco – bind shift „+speed; r_cleardecals”.

Bind na czyszczenie krwi w CS:GO
W CS:GO można ustawić bind na czyszczenie krwi pod „w” lub „shift” i połączyć go z podstawowymi czynnościami, za które odpowiadają wymienione klawisze.

Cofnięcie bindów na czyszczenie krwi w CS:GO

Oczywiście mamy możliwość przywrócenia klawiszy do ich domyślnych funkcji i całkowitego cofnięcia bindów na czyszczenie krwi w CS:GO. By tego dokonać, musimy ponownie przypisać klawisz wyłącznie do czynności, za którą odpowiadał domyślnie. W przypadku klawisza „r” i przeładowania będzie to po prostu bind r „+reload”, a w przypadku wspomnianych przez nas wyżej komend – bind shift „+speed” oraz bind w „+forward”.

Czy bindowanie czyszczenia krwi w CS:GO ma wpływ na rozgrywkę?

Korzystanie z binda na czyszczenie krwi w CS:GO może mieć całkiem spory wpływ na rozgrywkę. Przede wszystkim pozwala graczom na kontrolowane usuwanie zabrudzeń z mapy, dzięki czemu wypatrywanie przeciwnika i celowanie do niego staje się łatwiejsze. Dodatkowo słabsze sprzęty mogą nie radzić sobie najlepiej, gdy plansza jest mocno „zaśmiecona”, dlatego usuwanie krwi i innych zabrudzeń ma szansę nieco polepszyć płynność rozgrywki.

Przy okazji zobacz inne bindy do CS:GO:

A może interesują Ciebie komendy do CS:GO:

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO