Beyond Good and Evil 2 wciąż powstaje

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Beyond Good and Evil 2 wciąż powstaje

W Ubisoft nie dzieje się najlepiej. Firma notuje spadki przychodów generowanych przez gry i nie radzi sobie zbyt dobrze na giełdzie. W celu ratowania sytuacji Francuzi postanowili anulować kilka projektów oraz skupić się na swoich największych hitach. Wraz z podobnymi oświadczeniami można było się spodziewać, że wielokrotnie opóźnione (i na dobrą sprawę niezaprezentowane) Beyond Good and Evil 2 czeka podobny los. Spotkało nas jednak zaskoczenie – gra wciąż powstaje.

Beyond Good and Evil 2 cały czas powstaje

Twórcy Beyond Good and Evil 2 wielokrotnie zaznaczali, że mają ogromne ambicje. To zapewne jeden z ważniejszych powodów tak licznych opóźnień, które często powodowane były zmianami w koncepcji gry. Obok tego jest jeszcze kwestia odejścia z Ubisoftu głównego projektanta gry. Na szczęście deweloperzy się nie poddają – a przynajmniej tak wynika z ich wypowiedzi.

Produkcja Beyond Good and Evil 2 wciąż trwa. Nasz zespół ciężko pracuje nad spełnieniem swoich ambitnych obietnic – brzmi wypowiedź przedstawiciela studia.

Beyond Good and Evil 2 to jedna z najdłużej oczekiwanych produkcji, choć wielu fanów najpewniej porzuciło już wszelkie nadzieje. Przeszłość pokazała, że premiera po tak wielu latach rzadko kiedy się udaje. Tym bardziej, gdy do wiadomości publicznej dociera tak wiele niepokojących informacji – ostatnie doniesienia mówiły o tym, że produkcja została po cichu zresetowana.

Czym jest Beyond Good and Evil 2?

Beyond Good and Evil 2 zapowiedziano w 2008 roku i dopiero po blisko dziesięciu latach pojawił się drugi zwiastun. Do jego prezentacji doszło podczas E3 2017. Od tamtego czasu pojawiło się kilka nowych materiałów, rzucających nieco więcej światła na grę, ale znów trudno brać je na poważnie w świetle niepokojących plotek.

Beyond Good and Evil 2 to w dużym skrócie „galaktyczne Grand Theft Auto”. Wciąż ma to być przede wszystkim gra akcji, ale – dla odmiany w stosunku poprzednika – osadzona w otwartym świecie. Do tego dochodzą elementy znane z gatunku RPG: rozwój postaci, zadania poboczne, wybory wpływające na fabułę oraz możliwość stworzenia własnej postaci. Bohater ma zacząć na samym dole drabiny społecznej i piąć się coraz wyżej w toku rozgrywki.

Ważnym elementem gry ma być aspekt społecznościowy. Gracze mają wspólnie wpływać na świat, a ponadto możliwa będzie zabawa w trybie kooperacji. Nie wiemy natomiast, kiedy gra zadebiutuje. Twórcy nie ujawnili choćby przybliżonej daty premiery. Pozostaje więc czekać i trzymać kciuki.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO