Battlefield Mobile – beta debiutuje. Kiedy zagramy w Polsce?

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Battlefield Mobile – beta debiutuje. Kiedy zagramy w Polsce?

Seria Battlefield powoli wkracza na telefony. Deweloperzy z Industrial Toys pracują wspólnie z Electronic Arts nad Battlefield Mobile – najnowszą odsłoną serii, która powstaje z myślą o przenośnych urządzeniach z systemem Android (a w przyszłości także iOS). Obecnie w krajach azjatyckich trwają otwarte testy beta. Grę sprawdzić można w Indonezji, Filipinach, Tajlandii, Singapurze i Malezji. W przyszłości tytuł ma też zawitać do innych regionów świata.

Spis treści:

Battlefield Mobile ma dotrzymać kroku najlepszym odsłonom serii

Battlefield Mobile pod kątem rozgrywki ma jak najlepiej oddawać założenia tradycyjnych odsłon serii. Już w samej becie przetestować można takie tryby, jak Podbój i Szturm. Dostępne są też najpopularniejsze mapy z głównych odsłon: Kanały Nouszahr czy Wielki Bazar.

Nie zabraknie również możliwości kierowania czołgami oraz innymi pojazdami. Do tego dochodzą odpowiedniki klas, z których każda posiada wyjątkowy zestaw gadżetów i tym samym pełni inną funkcję na polu bitwy. Podobnie jak w grach na duże platformy, zdobywanie doświadczenia rozwija umiejętności oraz daje dostęp do nowych narzędzi.

Beta testy Battlefield Mobile – kiedy w Polsce?

Tak, jak wspomniano na wstępie, otwarte testy beta trwają obecnie w krajach Azji Południowej. Electronic Arts zapewnia jednak, że produkcja trafi również do innych części świata. Na tym niestety koniec informacji. Nie wiadomo jeszcze, kiedy w Polsce pojawi się możliwość przetestowania Battlefield Mobile.

Premiera i cena Battlefield Mobile

Nie wiadomo również, kiedy nastąpi oficjalna premiera. EA przypuszcza, że Battlefield Mobile zadebiutuje pod koniec tego roku albo na początku przyszłego. Gdy Battlefield na telefon zadebiutuje już w Polsce, pobierzemy go bezpłatnie z Google Play bądź App Store.

Battlefield Mobile ma być dostępna bezpłatnie w modelu free-to-play, więc nie zabraknie w niej mikropłatności.

Mają one dotyczyć jedynie zawartości kosmetycznej i nie wpływać w żaden sposób na rozgrywkę. Niestety postęp poczyniony w trakcie testów beta przepadnie wraz z oficjalną premierą gry.

Battlefield Mobile – wymagania sprzętowe

Electronic Arts podzieliło się również minimalnymi wymaganiami gry Battlefield na telefon:

  • System operacyjny: Android 8.0 lub nowszy (64-bitowy)
  • Procesor: Snapdragon 835 lub Exynos 9 (8895)
  • Pamięć: 3 GB RAM
  • Miejsce w pamięci: 2 GB wolnej przestrzeni

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO