Nowy Battlefield (7) otrzyma kampanię fabularną

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nowy Battlefield (7) otrzyma kampanię fabularną

Wkrótce seria Battlefield obchodzić będzie 20. urodziny. Cykl zapoczątkowany 10 września 2002 roku od zawsze skupiał się na rozgrywkach wieloosobowych, choć często oferował również tryby dla graczy lubiących bawić się w pojedynkę. Nie można było tego powiedzieć o ostatniej odsłonie, która kampanii fabularnej nie posiadała. Teraz dowiedzieliśmy się, że najnowsza część (Battlefield 7) takową zaoferuje.

Battlefield 7 z fabułą od byłego twórcy Halo

Wieści o tym, że nowy Battlefield otrzyma kampanię fabularną, krążyły po sieci od czerwca tego roku. Choćby za sprawą ogłoszenia o pracę czy nieoficjalnych doniesień o tym, że EA DICE skupia się na opracowywaniu najnowszej odsłony, niemal całkowicie porzucając Battlefielda 2042. Potwierdzenie tych informacji otrzymaliśmy od Electronic Arts, które opublikowało notkę prasową i niejako pozwoliło nowemu zespołowi przywitać się ze światem.

Ridgeline Games to nowe studio powołane przez giganta elektronicznej rozgrywki, mające skupiać się na dostarczaniu narracyjnych kampanii do gier z serii Battlefield. Na jego czele stoi współtwórca serii Halo, Marcus Lehto. Oprócz niego w zespole znajdują się inni weterani, doświadczeni w tworzeniu gier. Zadaniem zespołu jest realizowanie angażujących opowieści wiernych tradycjom wojennej serii. Nad całością ma natomiast czuwać Vince Zampella, czyli założyciel studia Respawn Enertainment znanego z Titanfall 2 czy Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Battlefield 7 – kiedy premiera?

Najnowszy Battlefield będzie siódmą główną odsłoną cyklu. Nie znamy jeszcze oficjalnej nazwy i daty premiery. Istnieją podejrzenia, że twórcy zechcą powrócić do korzeni i słuchać rad społeczności. Oznaczałoby to odrzucenie wielu rozwiązań wprowadzonych na rzecz Battlefield 2042. Jeśli natomiast chodzi o potencjalną datę premiery, znany informator branżowy Tom Henderson podejrzewa, że nastąpi ona w 2024 roku. Jeśli natomiast EA miałoby się trzymać dotychczasowego cyklu wydawniczego, nowa odsłona ukazałaby się wcześniej, bo pod koniec 2023 roku. Na ewentualne potwierdzenie trzeba oczywiście poczekać.

Zobacz także:
Premiery gier 2023

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO