Stworzona przez cztery osoby gra robi furorę na Steamie

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Stworzona przez cztery osoby gra robi furorę na Steamie

Zazwyczaj duże sukcesy komercyjne kojarzymy z wielkimi markami oraz medialnymi firmami pokroju Blizzarda, EA czy Ubisoftu. Od czasu do czasu rzeczywistość udowadnia jednak, że nie potrzeba ogromnego zespołu ludzi, by dana produkcja odniosła sukces. Tak jest w przypadku gry BattleBit Remastered, która obecnie zajmuje drugie miejsce na liście bestsellerów na Steamie.

Spis treści:

Sukces małej gry BattleBit Remastered

BattleBit Remastered to opracowana przez czteroosobową ekipę gra sieciowa mocno inspirowana cyklem Battlefield. Powstawała przez ponad siedem lat i pojawiła się w ramach wczesnego dostępu na platformie firmy Valve w miniony czwartek, szybko zdobywając ogromną popularność (według danych Steamcharts w szczytowym momencie bawiło się w niej jednocześnie ponad 52 tysiące osób). Co jest źródłem takiego sukcesu? Odpowiedzi może być kilka.

Dlaczego BattleBit Remastered stało się hitem?

Po pierwsze – skala. BattleBit Remastered pozwala na staczanie bitew z użyciem broni palnej oraz rozmaitych pojazdów, a udział w starciach brać może nawet 254 graczy. Gdy dodamy do tego jeszcze w pełni zniszczalne otoczenie, otrzymamy niemal gwarancję iście filmowych wrażeń, mimo ogólnej estetyki dość mocno odbiegającej od realizmu.

Po drugie – regrywalność. Na ten moment gra oferuje ponad 17 map i kilka trybów rozgrywki, a trzeba pamiętać, że to dopiero początek jej rozwoju we wczesnym dostępie. Z czasem możemy spodziewać się dodania nowych elementów. Już teraz zapowiedziano m.in. cztery kolejne plansze, co możecie zobaczyć na poniższej ilustracji przygotowanej przez twórców.

Plany na przyszłość BattleBit Remastered są ambitne.
Plany na przyszłość BattleBit Remastered są ambitne.

Po trzecie – cena BattleBit Remastered. Tytuł ten można kupić za 67,99 zł, co jest niewielką kwotą w porównaniu z cenami produkcji AAA dużych firm – całkiem zresztą adekwatną do zawartości. 

W końcu po czwarte – niewielkie wymagania sprzętowe.

BattleBit Remastered – wymagania sprzętowe

Nie ma co ukrywać, że BattleBit Remastered nie jest najpiękniejszą grą na rynku. Ma swój unikalny styl, to prawda, ale niekoniecznie musi się on wszystkim podobać. Ma to jednak też swoją pozytywną stronę – wspomniane wyżej bardzo niskie wymagania sprzętowe. Oto jak się one przedstawiają:

Minimalne wymagania BattleBit Remastered:

 • System operacyjny: Windows 10 (x64) – Windows 11 (x64)
 • Procesor: Intel Core i5-2310
 • Pamięć: 6 GB RAM-u
 • Karta graficzna: Geforce GTS 450
 • DirectX: wersja 11
 • Sieć: szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania BattleBit Remastered:

 • System operacyjny: Windows 10 (x64) – Windows 11 (x64)
 • Procesor: Intel Core i5 czwartej generacji lub lepszy
 • Pamięć: 8 GB RAM-u
 • Karta graficzna: Geforce GTX 600 lub lepsza
 • DirectX: wersja 11
 • Sieć: szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

W skrócie – gra BattleBit Remastered może zostać uruchomiona nawet na bardzo słabych komputerach. Z pewnością ma to szansę przyciągnąć osoby, które nie posiadają komputerów stricte gamingowych, a szukają przyjemnej produkcji, by się rozerwać.

Czy zainteresowanie graczy zostanie utrzymane?

Twórcy gry BattleBit Remastered mają zatem powody do świętowania. Ich dzieło przyjęło się znakomicie, co z pewnością stanowi przyjemną nagrodę za czas poświęcony na jego stworzenie. Pytanie tylko, czy tak imponująca liczba graczy na serwerach się utrzyma, czy też z czasem nie zacznie drastycznie spadać. Tutaj sporo będzie zależało od samych deweloperów. Jeśli regularnie będą dostarczali nową zawartość i zapewniali tym samym, że ich tytuł pozostanie świeży, powinni spać spokojnie.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO