Baldur’s Gate 3 niczym Wiedźmin 3? Dzięki tym modyfikacjom jest to możliwe

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Baldur’s Gate 3 niczym Wiedźmin 3? Dzięki tym modyfikacjom jest to możliwe

Baldur’s Gate 3 można upodobnić do Wiedźmina 3. Wszystko za sprawą dwóch modyfikacji, z których jedna zmienia perspektywę kamery na TPP, a druga wpływa na sposób, w jaki kontrolujemy postać.

Jak sprawić, aby Baldur’s Gate 3 było niczym Wiedźmin 3?

Modyfikacje, o których mowa, zauważone zostały przez redakcję PC Gamera. Dzięki pracy fanów w nową grę Larian Studios można grać niczym we współczesnego RPG-a. Mowa o przerobionym sterowaniu, pozwalającym na kontrolowaniu postaci za pomocą przycisków WSAD lub drążka analogowego na padzie. Modyfikację znaleźć można w tym miejscu.

Do powyższego trzeba dodać jeszcze moda Native Camera Tweaks – do pobrania stąd. Jak sama nazwa wskazuje, wpływa on na pracę kamery. Dzięki modyfikacji można zmienić jej przybliżenie i położenie oraz upodobnić grę do RPG-ów o bardziej współczesnym charakterze, jak właśnie Wiedźmin 3. Jeśli zastanawia Was, jak to wygląda w akcji, możecie obejrzeć poniższy film, gdzie zaprezentowano działanie obu modyfikacji.

Całość działa bez większych problemów, ale jest jedna mała niedogodność – kamera zdaje się resetować po zmianie lokacji. Zastanawiającym może być fakt, że podobnych opcji nie ma w podstawowej wersji gry. W gatunku izometrycznych RPG nie jest to nowość, bo coś podobnego było już w Neverwinter Nights 2, gdzie kamerę można było ustawić według własnego uznania.

Na koniec przypominam, że Baldur’s Gate 3 ukazało się jak dotąd jedynie na PC. Powstaje wersja na PlayStation 5, ale na nią trzeba poczekać do 6 września. Twórcy pracują także nad edycją dla posiadaczy Xbox Series X/S, ale na przeszkodzie stanął słabszy model konsoli, który ma problem z poradzeniem sobie z kooperacją w trybie lokalnym.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO