Romanse w Baldur’s Gate 3 nie tylko z towarzyszami. Przewodnik po postaciach

| autor: Olga Fiszer | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Romanse w Baldur’s Gate 3 nie tylko z towarzyszami. Przewodnik po postaciach

Miłość unosi się w powietrzu Faerûnu, pozwalając przeżywać w Baldur’s Gate 3 romanse. Zacisze wspólnego obozowiska stwarza doskonałe warunki do lepszego poznania towarzyszy, których napotykasz w trakcie poszukiwań lekarstwa na dręczące Cię schorzenie.

Oprócz romansowania z towarzyszami z drużyny, w grze jest kilka opcji na przeżycie intymnych chwil z niektórymi NPC-ami. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozpocząć możliwe wątki miłosne w BG3.

Spis treści:

Baldur’s Gate 3 – Romanse. Co trzeba o nich wiedzieć?

Podstawową kwestią, jeśli chodzi o romanse w Baldur’s Gate 3, jest wskaźnik aprobaty towarzysza. Przed rozpoczęciem zalotów koniecznie należy nawiązać pozytywną relację z wybraną osobą. Można to osiągnąć jedynie za pośrednictwem wyborów fabularnych oraz odpowiednio dobranych opcji dialogowych. Dotyczy to nie tylko decyzji podejmowanych podczas rozmów z danym kompanem, lecz także wszystkich działań w trakcie interakcji z różnymi NPC-ami, które będą poddane ocenie ze strony członków Twojej drużyny.

W BG3 romanse posuwamy do przodu, gdy przebywamy w obozie.
W BG3 romanse posuwamy do przodu, gdy przebywamy w obozie.

Pomaganie towarzyszowi w osiąganiu osobistych celów jest kluczowym aspektem do rozwoju romantycznego związku. Rozmowa z nim podczas kampanii lub we wspólnym obozie umożliwi Ci lepsze poznanie jego intencji, a co za tym idzie – wsparcie w rozwiązaniu doskwierających mu problemów. Możesz dowiedzieć się więcej o każdym kompanie, czytając należącą do niego kartę postaci – tam sprawdzisz również wskaźnik aprobaty.

Gdy towarzysz nabierze do Ciebie pełnego zaufania, odblokujesz nowe, powiązane z nim interakcje w obozie. Po nawiązaniu romantycznego dialogu rozpoczniesz wątek miłosny, który stopniowo doprowadzi do intymnych sytuacji. Taka scena może pojawić się w obozie Twojej drużyny już w 1 akcie gry, np. po pokonaniu goblinów.

Czy można romansować ze wszystkimi naraz? Poliamoria w BG3

W Baldur’s Gate 3 romanse z wieloma postaciami naraz są możliwe, jeśli spełni się odpowiednie kryteria. Bycie w romantycznych związkach z kilkoma towarzyszami jednocześnie może pociągnąć pewne konsekwencje, ale dużo zależy tu od postaci. Nie każda będzie zadowolona z takiego rozwoju sytuacji. 

Na ogół postacie z zachwytem przyjmują miłosne zainteresowanie z naszej strony.
Na ogół postacie z zachwytem przyjmują miłosne zainteresowanie z naszej strony.

Pamiętaj też, że każdy towarzysz ma swój własny światopogląd. To, co przypadnie do gustu większości, może u jednego wywołać negatywne odczucia. Takie zachowania z kolei poskutkują całkowitą utratą aprobaty i przerwaniem relacji miłosnych. W najgorszym przypadku towarzysz może być do Ciebie negatywnie nastawiony i koniec końców opuści obóz.

Warto też wspomnieć, że drużyna, z którą możesz podróżować, ma jedynie trzech członków – nie wliczając w to Twojej postaci. Wymieniaj więc co jakiś czas w obozie towarzyszących Ci kompanów, aby odblokować jak najwięcej interakcji i eksperymentuj z wyborami dialogowymi. Szybki zapis to przydatna funkcja nie tylko przed ciężką walką.

BG3 – Towarzysze, z którymi można romansować

Zastanawiasz się, z jakimi towarzyszami  w Baldur’s Gate 3 można nawiązać romans? Poniżej znajdziesz ich listę z opisami.

  • Lae’zel poznasz już po kilku pierwszych minutach spędzonych w grze. Githyanka skłania się ku przemocy i okrucieństwu, i będzie Ci nieprzychylna, jeśli skupisz się na wykonywaniu questów pobocznych. Nie darzy zbytnią sympatią Posępnego Serca i wydaje się zadowolona, gdy Twoje czyny zaczynają denerwować dobroczynną kleryczkę.
  • Posępne Serce jest półelfką, którą możesz uratować na statku Łupieżców Umysłów już na początku gry. Nawet jeśli nie uwolnisz jej z kapsuły, odnajdziesz ją na plaży po rozbiciu się statku. Posępne Serce – mimo bycia wyznawczynią bogini Shar – ma dobry charakter i brzydzi się zbędną przemocą. Doceni Twoje szlachetne czyny, a jednocześnie przymknie oko na drobne przestępstwa i kradzieże. W Baldur’s Gate 3 romans z Shadowheart, jak nazywana jest w oryginale, cieszy się popularnością wśród graczy.
  • Astarion to egocentryczny łotrzyk, czerpiący przyjemność z cierpienia zadawanego innym istotom. Drwi z heroizmu i uważa, że Twoja postać powinna jak najczęściej korzystać z umiejętności związanych z kijanką od Łupieżców Umysłów. Z zapałem reaguje na złośliwe uwagi i ironiczne żarty. Astariona spotkasz niedaleko rozbitego statku w 1. akcie.
Gale może być opcją romansową w BG3 dla postaci kierujących się moralnym kompasem.
Gale może być opcją romansową w BG3 dla postaci kierujących się moralnym kompasem.
  • Gale jest magiem o niezachwianej moralności. Pochwali Twój każdy dobry uczynek i z radością przyjmie od Ciebie magiczne artefakty – jest to jedyny towarzysz w grze, któremu możesz podarować kilka prezentów, aby wzbudzić jego sympatię. Niegodziwe działania nie umkną jego uwadze, a zbyt nachalne próby wnikania w życie osobiste spowodują spadek wskaźnika aprobaty. Gale’a możesz uratować z magicznego portalu, przy miejscu katastrofy statku.
  • Wyll to czarownik, którego spotkasz w Gaju Druidów. Ten honorowy człowiek nienawidzi wszystkich goblinów i skarci każdy zły uczynek. Wykonanie jego misji pobocznej jest niezbędne do odblokowania możliwości romansu.
  • Karlach spotkasz już w 1. akcie gry, przechodząc zadanie poboczne Uciekający Diabeł. Gdy uratujesz Karlach z rąk Paladynów, dołączy ona do Twojej drużyny. Karlach jest diabelstwem i ma klasę barbarzyńca. Spodobają jej się wszystkie Twoje heroiczne czyny i z przyjemnością pomoże Ci zabić gobliny. Aprobatę tej bohaterki szybko zdobędziesz, pomagając jej uporać się z chorobą.
  • Halsin to odważny druid o szlachetnym sercu, którego spotkasz w obozie goblinów w 1. akcie gry. Pomoc diabelstwom i zabicie Mithary zapewni przychylność Halsina, co jest trudnym i rozbudowanym zadaniem, więc nie włączysz tej postaci do drużyny zbyt prędko.
  • Minthara przebywa w obozie goblinów z 1. aktu gry. Paladynka rasy drow jest jednym z przywódców goblinów. Tym samym w BG3 romans z Mintharą odblokujesz tylko wtedy, gdy opowiesz się przeciwko diabelstwom i najedziesz Gaj Druidów, co spotka się z nieprzychylnością ze strony części towarzyszy. Licz się z tym, że niektórzy (np. Wyll czy Karlach) mogą w takim przypadku odejść z drużyny.

BG3 – Romans z Mizorą i Strażnikiem – czy jest możliwy?

W Baldur’s Gate 3 można nawiązać romans nie tylko z towarzyszami. Gracz odkryli, że są jeszcze inne warianty miłosnych relacji.

Baldur’s Gate 3 Romanse – Mizora

Jedną z postaci, z którą możecie podjąć bliską relację, jest Mizora – pani Wylla, jednak związek ten może być odblokowany dopiero w 3. akcie gry. Spotkanie z Mizorą wymaga obecności Wylla w Twojej drużynie, dlatego z rozwagą podejmuj decyzje fabularne w 1. i 2. akcie, aby uniknąć utraty tego kompana z obozowiska.

Nawiązanie miłosnej relacji z Mizorą stanowi wyzwanie. Może ona okazać się krótka i burzliwa.
Nawiązanie miłosnej relacji z Mizorą stanowi wyzwanie. Może ona okazać się krótka i burzliwa.

Podkreślmy jednak, że w BG3 romans z Mizorą nie jest tak pełnowymiarowy jak z towarzyszami. To tajemnicza demonica, z którą nie ma co liczyć na dłuższe rozmowy poznawcze i jakąkolwiek uczuciowość.

Baldur’s Gate 3 Romanse – Strażnik

To nie koniec bliskich relacji z osobami spoza grona towarzyszy. W BG3 kolejny romans jest możliwy ze Strażnikiem, którego wygląd możesz określić zaraz po stworzeniu swojej postaci. Stosunki ze Strażnikiem w pełnej wersji gry różnią się od tych z wczesnego dostępu, ale nadal są ściśle powiązane ze snami Twojego bohatera. Możliwość bardziej intymnej znajomości z nim staje się dostępna dopiero po 1. akcie gry.

Co skrywa romans ze Strażnikiem w BG3?
Co skrywa romans ze Strażnikiem w BG3?

Relacja ta stanowi część głównego wątku fabularnego. Trzeba zatem liczyć się z tym, że w Baldur’s Gate 3 romans ze Strażnikiem może mieć dla nas poważne konsekwencje. Postać ta na pewno będzie zadowolona, jeśli zdecydujesz się rozwijać moce Illithidów.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pasjonatka gier od zawsze. Kiedy ekran staje się zbyt męczący, z zapałem sięga po planszówki. W wolnych chwilach odwiedza sklepy Games Workshop w poszukiwaniu nowych minifigurek, chociaż miejsce dla nich powoli się kończy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 - (9 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO