Zrób te 5 rzeczy, żeby w pełni cieszyć się Baldur’s Gate 3

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Zrób te 5 rzeczy, żeby w pełni cieszyć się Baldur’s Gate 3

Premiera Baldur’s Gate 3 tuż za rogiem, twórcy opublikowali więc mały poradnik, który ma pomóc w pełni cieszyć się debiutem gry. Porady dotyczą osób, dla których będzie to pierwsza styczność z Baldur’s Gate 3 oraz dla graczy, którzy zapoznali się z grą w ramach wczesnego dostępu.

5 rzeczy, które warto zrobić przed premierą Baldur’s Gate 3

Nie wszystko musi się każdemu z Was wydawać oczywiste w poniżej wymienionych punktach, choćby z uwagi na to, że jest to dość odosobniony przypadek, jeśli chodzi o przejście z wczesnego dostępu do pełnej wersji – oba wydania są ze sobą niekompatybilne.

1. Usuń zapis wersji Early Access

Przeniesienie postępów z wczesnego dostępu do pełnej wersji nie jest możliwe, dlatego warto jak najszybciej się ich pozbyć, aby uniknąć komplikacji. Żeby to zrobić, należy uruchomić grę, wczytać zapis, a następnie wybrać opcję „usuń kampanię dla wszystkich pól”.

2. Usuń starą wersję gry

Trzymanie starej wersji Baldur’s Gate 3 nie ma sensu, bo i tak jest niekompatybilna z edycją premierową. Dlatego warto się jej pozbyć. Zrobicie to wchodząc do Waszej biblioteki na Steamie i klikając prawym przyciskiem myszy na pozycji Baldur’s Gate 3, a następnie wybierając opcję Zarządzaj i Odinstaluj.

3. Usuń wszystkie modyfikacje do gry

Jeśli w trakcie testowania wczesnej wersji gry używaliście modyfikacji, je również należy usunąć – mogą bowiem powodować różnorakie problemy. Znajdziecie je w folderze AppData gry. Jeśli natomiast używacie aplikacji typu Vortex Mod Manager od Nexusa, musicie się upewnić, że i tam są one usunięte, bo w przeciwnym razie mogą zostać automatycznie pobrane w momencie debiutu gry.

4. Zainstaluj grę na dysku SSD

Tak jak wskazane jest w wymaganiach sprzętowych, Baldur’s Gate 3 najlepiej działa na dysku SSD. Przy okazji możecie się upewnić, że macie wystarczającą ilość miejsca – gra potrzebuje 122 GB przestrzeni.

5. Zaktualizuj sterowniki karty graficznej

Na koniec pozostaje zaktualizowanie sterowników karty graficznej, co ma zapewnić możliwie najwyższy komfort grania.

Twórcy informują jeszcze, że w razie problemów z uruchomieniem Baldur’s Gate 3, możliwe będzie skorzystanie z zakładki FAQ znajdującej się na ekranie launchera gry. Przypominamy, że w najnowszą grę Larian Studios będzie można grać od godziny 17:00 w dniu 3 sierpnia.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (8 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO