Baldur’s Gate 3 posiada ukrytą funkcję, którą musisz od razu zmienić

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Baldur’s Gate 3 posiada ukrytą funkcję, którą musisz od razu zmienić

Osoby, które choć raz miały styczność z RPG-ami od studia Larian, wiedzą, że turowy system walki w tych produkcjach potrafi dać w kość. Niektórzy postrzegają to jako zaletę, a inni jako utrapienie utrudniające czerpanie radości z zabawy. Wyjątkiem nie jest tu Baldur’s Gate 3, czyli najnowszy hit Szwedów, który miał swoją premierę w ubiegłym tygodniu. W przypadku tej produkcji sprawę komplikują dodatkowo mechaniki stołowego systemu Dungeons & Dragons, mogące jeszcze bardziej skołować początkujących graczy. Na szczęście w tytule istnieje pewna opcja, która może nieco ułatwić toczenie starć (vide PCGamesN).

Reakcje w Baldur’s Gate 3

Jak być może zdążyliście się już zorientować, w Baldur’s Gate 3, wzorem ogólnych zasad D&D, istnieją tzw. Reakcje, czyli ruchy bohaterów wyzwalane podczas określonych wydarzeń na polu bitwy – jak na przykład darmowy ruch w momencie, gdy przeciwnik próbuje się wycofać z bezpośredniego starcia. Domyślnie podczas takiego wydarzenia określony bohater wykonuje po prostu podstawowy atak okazyjny, który niekoniecznie musi być optymalnym wyborem. Można jednak wyłączyć rzeczony automatyzm.

Jak wyłączyć automatyczne Reakcje?

Aby to zrobić, wciśnijcie klawisz Tab i wybierzcie opcję Księga czarów. Następnie kliknijcie zakładkę Reakcje. Tutaj możecie całkowicie wyłączyć te ruchy (klikając na okienko po lewej stronie) bądź też dezaktywować automatyczne ich wykonywanie i poprosić, aby gra za każdym razem pytała, co konkretnie chcecie zrobić (klikając na okienko po prawej stronie). Wybierzcie tę drugą opcję i już możecie cieszyć się nieco większą kontrolą na polu bitwy. Poniżej prezentujemy screen, jak to mniej-więcej wygląda w praktyce.

Reakcje są bardzo dobrze ukryte, jednak warto tę opcję zmienić.
Reakcje są bardzo dobrze ukryte, jednak warto tę opcję zmienić.

Rzecz jasna nie sprawi to od ręki, że będziecie bezapelacyjnie dzielili i rządzili na polu bitwy. W grze wciąż istnieje całe mnóstwo niuansów, które mogą decydować o Waszym ostatecznym zwycięstwie, a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze spory element losowości, jako że wszystko odbywa się na podstawie wirtualnych rzutów kością.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO