Chcesz szybko zagrać w Baldur’s Gate 3? Lepiej zadbaj o porządny internet

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Chcesz szybko zagrać w Baldur’s Gate 3? Lepiej zadbaj o porządny internet

Baldur’s Gate 3 zapowiada się na jedną z największych gier ostatnich lat – niekoniecznie pod względem kilometrów kwadratowych obszaru do zwiedzenia, ale raczej pod kątem mnogości opcji i rozbudowania rozgrywki. Można więc było spodziewać się, że rozmiar gry będzie pokaźny. Jeśli będziecie chcieli zagrać w tytuł Larian Studios w dniu premiery w „ludzkich godzinach”, potrzebny Wam będzie szybki internet.

Baldur’s Gate 3 – rozmiar gry, godzina startu

Baldur’s Gate 3 już na etapie wczesnego dostępu potrzebuje dużo miejsca, co można zauważyć w wymaganiach sprzętowych gry – mowa o 150 GB dostępnej przestrzeni. W kontekście finalnej wersji nie ma to jednak znaczenia, bo grę trzeba będzie pobrać od nowa i niemożliwe będzie zrobienie tego przed premierą. Twórcy podzielili się tą informacją na Steamie. Przy okazji dowiedzieliśmy się wszystkich ważnych szczegółów związanych z debiutem hitu Larian Studios.

Wersja premierowa Baldur’s Gate 3 ważyć będzie 122 GB i niestety pobieranie będzie można rozpocząć dopiero w momencie debiutu, czyli 3 sierpnia o godzinie 17:00 polskiego czasu. Jeśli więc posiadacie wolny internet, to najpewniej nie uda się Wam zagrać w dniu premiery, a przynajmniej nie w ciągu dnia. Pozostaje więc odstawić wersję wczesnego dostępu i przygotować miejsce na dysku.

Godziny premiery Baldur’s Gate 3 w różnych częściach świata.
Godziny premiery Baldur’s Gate 3 w różnych częściach świata.

Twórcy przy okazji przypomnieli, że całą zabawę będziemy musieli rozpocząć od nowa. Pełna wersja gry będzie na tyle odmienna od tej z wczesnego dostępu, że o kompatybilności nie ma mowy. Postępy będzie jednak można przenosić z jednej platformy na drugą, co jest dobrą wiadomością dla osób lubiących grać na różnych sprzętach. Posiadacze Steam Decka również mają powody do zadowolenia, ponieważ gra ma dobrze działać na sprzęcie Valve już w dniu premiery.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO