Ta gra nie miała jeszcze swojej premiery, a już osiągnęła sukces na Steamie

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ta gra nie miała jeszcze swojej premiery, a już osiągnęła sukces na Steamie

Baldur’s Gate 3 to nie tylko jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji, ale i drugi największy bestseller na Steamie. W dużej mierze to zasługa ostatniego pokazu studia Larian, na którym zaprezentowano wiele ciekawych aspektów gry. Był to zwiastun tego, że Baldur’s Gate 3, kiedy wreszcie się pojawi, da swoim twórcom wiele powodów do świętowania. Graczom zresztą też, bo zapowiada się na to, że otrzymamy najlepszego RPG-a od lat.

Baldur’s Gate 3 bestsellerem na Steamie

Na premierę Baldur’s Gate 3 trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale już teraz można mówić o sukcesie. Obecnie gra zajmuje zaszczytne drugie miejsce wśród najlepiej zarabiających produktów na Steamie. Wyżej plasuje się tylko Counter-Strike.

Baldur’s Gate 3 bestsellerem na Steamie
Baldur’s Gate 3 znalazło się w iście doborowym towarzystwie.

W ostatnim czasie gra mocno zyskała na popularności, co pokazują dane serwisu SteamDB – w chwili pisania tej wiadomości w grze Larian Studios bawi się ponad 8 tysięcy graczy. 16 lipca padł rekord ponad 21 tysięcy grających jednocześnie. To wszystko wskazuje, że powrót kultowej serii wzbudza ogromne zainteresowanie, a przy tym gra podoba się wszystkim coraz bardziej, bo zbiera coraz lepsze oceny wśród użytkowników Steama.

Względem tego, co oferowane jest w ramach Early Access, pełna gra dość mocno się zmieni – to z kolei wymusi rozpoczęcie zabawy od nowa. Twórcy ujawnili niedawno, że samo ukończenie kampanii fabularnej Baldur’s Gate 3 może zająć nawet 100 godzin.

Oficjalna premiera Baldur’s Gate 3 odbędzie się 3 sierpnia – tyczy się to jednak tylko wersji PC. Gracze PlayStation 5 rozpoczną zabawę 6 września 2023 roku. Deweloperzy z Larian Studios wraz z Microsoftem starają się sprawić, aby również posiadacze Xbox Series X/S mogli wejść do przygotowanego świata, ale mają z tym trochę trudności.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO