Baldur’s Gate 3 jest tak długie, że będziesz musiał rzucić pracę i zostawić rodzinę

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Baldur’s Gate 3 jest tak długie, że będziesz musiał rzucić pracę i zostawić rodzinę

Do chwili, na którą czeka wielu miłośników Dungeons & Dragons oraz Zapomnianych Krain, został już tylko miesiąc. 3 sierpnia – po blisko trzech latach we wczesnym dostępie – zadebiutuje pełna wersja Baldur’s Gate 3 na PC, czyli nowego RPG-a od studia Larian (seria Divinity: Original Sin). To kontynuacja kultowej serii, która zagwarantowała ekipie z firmy BioWare miejsce w annałach elektronicznej rozrywki. Jeśli planujecie urlop tylko po to, by tę produkcję ukończyć, to musicie wziąć pod uwagę jedną istotną rzecz – będziecie potrzebowali na to naprawdę dużo czasu.

Setki godzin zabawy

Podkreślił to w wywiadzie dla serwisu IGN Swen Vincke, szef studia Larian. Zapytany o to, jak długa jest kampania w Baldur’s Gate 3, odpowiedział:

Myślę, że od 75 do 100 godzin. I to nie robiąc wszystkiego – jedynie przechodząc główny wątek. Pojawią się osoby, które na tym nie spoczną i będą chciały ukończyć każdą możliwą rzecz. Myślę, że prawdopodobnie dobiją wtedy do 200 godzin”.

Do tego dochodzi jeszcze fakt, że w Baldur’s Gate 3, podobnie jak w Divinity: Original Sin 2, można będzie grać na różne sposoby – rozmaitymi rasami i klasami, dokonując odmiennych wyborów czy chociażby decydując się na rozgrywkę wieloosobową. To wszystko ma sprawić, że najnowsza produkcja studia Larian okaże się pozycją na lata, podobnie zresztą jak dwie poprzednie odsłony sagi o dzieciach Bhaala.

Czas na przerwę

Nie da się ukryć, że 100 godzin samego głównego wątku to szmat czasu. Istnieje zatem ryzyko, że niektórzy gracze poczują się zwyczajnie zmęczeni tym tytułem i w pewnym momencie zapragną dłuższej przerwy. Jak zapewnia Vincke, będzie można to zrobić w sposób jak najbardziej naturalny. Tytuł, podobnie zresztą jak poprzednie odsłony, zostanie podzielony na rozdziały – między nimi pojawi się doskonała okazja na zrobienie sobie przerwy.

Również na PS5

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zawartość Baldur’s Gate 3 będzie na tyle interesująca, iż nikomu nie przejdzie przez myśl, by zrobić sobie dłuższą przerwę od gry. Jak będzie w istocie, przekonamy się za kilka tygodni. Warto jeszcze przypomnieć, że tytuł zmierza także na PlayStation 5. Ta wersja zadebiutuje 6 września.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO