Ayaneo 2S kolejnym konkurentem Steam Decka. Valve ma się czego obawiać

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ayaneo 2S kolejnym konkurentem Steam Decka. Valve ma się czego obawiać

Rynek przenośnych pecetów przeżywa rozkwit. Niedawno świat usłyszał o ROG Ally firmy Asus, na którego wciąż czekamy. Teraz dowiedzieliśmy się o innej platformie, mianowicie Ayaneo 2S, która również ma stanąć w szranki ze Steam Deckiem. Z czym przychodzi do nas firma Ayaneo?

Ayaneo 2S to kolejna przenośna platforma z układem AMD Ryzen

Steam Deck rządzi od dłuższego czasu, ale po piętach zaczyna mu deptać konkurencja. Następna w kolejce po kawałek tortu, zaraz po Asusie, jest chińska firma Ayaneo. Zapowiedziała ona przenośne urządzenie do grania – Ayaneo 2S.

Specyfikacja Ayaneo 2S zapowiada się bardzo dobrze.
Specyfikacja Ayaneo 2S zapowiada się bardzo dobrze.

Ayaneo 2S ma zaoferować podobną specyfikację, co Asus ROG Ally. Firma potwierdziła, że wykorzysta niezapowiedziane jeszcze układy AMD z serii Ryzen 7000U. Wszystko wskazuje na to, że w Ayaneo 2S znajdzie się nieujawniony jeszcze AMD Ryzen 7 7840U w architekturze Zen 4. Jednostka prawdopodobnie zapewnie 8 rdzeni i 16 wątków w komplecie ze zintegrowanym układem graficznym Radeon 780M w architekturze RDNA 3.

Ayaneo 2S ma także imponować chłodzeniem, które ulegnie sporemu ulepszeniu względem poprzedniej generacji. Za skuteczne obniżanie temperatury tym razem odpowiadać mają aż trzy dodatkowe ciepłowody. Wyświetlacz to ten sam, co w oryginalnym Ayaneo 2, 7-calowy panel o rozdzielczości 1920 × 1200 px, ale doczekał się on rozmaitych usprawnień w maksymalnym zakresie jasności i wyświetlanej gamy kolorów.

Ayaneo 2S – kiedy premiera?

Na ten moment nieznane są szczegóły premiery przenośnego Ayaneo 2S. Marka zapowiedziała przy okazji również inny, bardziej okrojony handheld – Ayaneo Geek 1S. Oba modele mają trafić do sprzedaży w połowie maja, a na wysyłkę poczekamy aż do czerwca. Bardziej konkretne informacje – w tym być może ceny – poznamy bliżej planowanej premiery.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO