Skyrim w stylu studia Obsidian – tak zaczynało Avowed

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Skyrim w stylu studia Obsidian – tak zaczynało Avowed

Avowed zostało zapowiedziane ponad 3 lata temu. Nie uniknęło wtedy porównań do kultowego Skyrima. Jak się okazuje, nie bez powodu. Feargus Urquhart potwierdził ostatnio, że Avowed miało być właśnie Skyrimem w stylu studia Obsidian. Wizja deweloperów zmieniła się jednak w trakcie produkcji. Za sprawą tegorocznego pokazu Microsoftu możemy sprawdzić, jak prezentuje się nadchodząca gra twórców Fallout: New Vegas.

Avowed skupi się na narracji

Skyrim to gra, w której narracja gra drugie skrzypce. W produkcji Bethesdy najważniejszy jest świat przedstawiony oraz wszystko, co z nim związane – swobodna eksploracja i multum małych opowieści, które przeżywamy podczas grania. Inaczej będzie w Avowed. Dużą rolę odegrają towarzysze, którzy nie będą opcjonalni – mają być mocno powiązani z fabułą gry.

Nie możemy jednak przekonać się o tym, oglądając powyższy zwiastun – zaprezentowano na nim przede wszystkim rozgrywkę. Podczas oglądania materiału nietrudno zauważyć duże różnice w stosunku do hitu Bethesdy. Jedną z nich jest obecność broni palnej, co może nieco zaskakiwać, zważywszy na klimat produkcji.

Walka sama w sobie wciąż jednak przywodzi na myśl ostatnią odsłonę The Elder Scrolls, ale jednak nie na tyle, aby obie produkcje traktować jednakowo. Avowed różni się od Skyrima także możliwością mieszania uzbrojenia. Twórcy ze studia Obsidian chcą dać nam swobodę w atakowaniu np. pistoletem i mieczem jednocześnie – lub magią w towarzystwie czegoś całkiem innego.

Avowed w krainie Pillars of Eternity

Akcja produkcji rozegra się w krainie dobrze znanej z innego hitu studia – Pillars of Eternity. Wcielimy się w wysłannika Imperium i spróbujemy odkryć tajemnicę stojącą za plagą trawiącą Living Lands. Bohater będzie człowiekiem albo elfem. W trakcie rozgrywki zdecydujemy o jego charakterze i filozofii, jaką będzie wyznawać. Pomogą w tym liczne kwestie dialogowe do wyboru.

Zdecydujemy także o ścieżce rozwoju. Wybór będzie musiał być przemyślany, ponieważ podążanie jedną drogą, zablokuje inne. W grze zabraknie trybu kooperacji, a świat swoimi rozmiarami przypominać ma The Outer Worlds czy Star Wars: Knights of the Old Republic 2.

Avowed – kiedy premiera?

Tytuł nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Wiemy jedynie, że Avowed zadebiutuje w 2024 roku na PC oraz Xbox Series X/S. W dniu premiery gra dostępna będzie w abonamencie Xbox Game Pass. Wymagań sprzętowych również jeszcze nie znamy.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO