Atomic Heart – kiedy premiera? Co oferuje ten nietuzinkowy FPS?

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Atomic Heart – kiedy premiera? Co oferuje ten nietuzinkowy FPS?

Atomic Heart to intrygujący FPS, w którym można doszukać się wielu ciekawych inspiracji. W teorii odnajdą się tutaj fani BioShock, Prey, Metro, a może nawet Nier: Automata. Tak unikalne połączenie daje nam dynamiczną strzelankę o retrofuturystycznej stylistyce i nietuzinkowym gameplayu. W tym artykule zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje, jakie są dostępne na temat premiery Atomic Heart.

Spis treści:

Atomic Heart – premiera, cena, preorder

O Atomic Heart wiadomo już od dłuższego czasu. Tytuł został po raz pierwszy zaprezentowany w 2018 roku. Początkowo mowa była o premierze pod koniec 2022 roku, ale wydawca nigdy nie podał konkretów.

Dzięki powyższemu zwiastunowi dowiedzieliśmy się, że premiera Atomic Heart odbędzie się 21 lutego 2023 roku.

Gra pojawi się na PlayStation 5, PlayStation 4, Xboxach Series X/S, Xboxie One oraz PC. Od dnia premiery ma być dostępna w abonamencie Xbox Game Pass. Możliwe jest już składanie zamówień przedpremierowych. Cena Atomic Heart w podstawowym wydaniu na PC wyceniono na 219,99 zł, a edycję konsolową na 299 zł. Oprócz tego dostępne są rozbudowane wersje w wyższych cenach (Gold Edition i Premium Edition). Wydając 329,99 zł na PC lub 429 zł w przypadku konsol otrzymamy również dostęp do przepustki sezonowej. Za kwotę 379,99 zł (PC) lub 469 zł (konsole) otrzymamy dodatkowo cyfrowy artbook i skórki do broni.

Atomic Heart – wymagania sprzętowe

Jeśli natomiast chodzi o wymagania sprzętowe, informacje o nich znajdziecie poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe Atomic Heart:

 • System operacyjny: Windows 10 (wersja 20H1 albo nowa, 64-bitowa)
 • Procesor: AMD Ryzen 5 1600 @ 3.0 GHz lub Intel Core i5-4460 @ 3.1 GHz (wymagane wsparcie AVX, AVX2 i SSE 4.2)
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon R9 380 (4 GB) lub NVIDIA GeForce GTX 960 (4 GB)
 • DirectX: wersja 12
 • Miejsce na dysku: 90 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe Atomic Heart:

 • System operacyjny: Windows 10 (wersja 20H1 albo nowa, 64-bitowa)
 • Procesor: AMD Ryzen 7 2700X @ 3.8 GHz lub Intel Core i7-7700 @ 3.6 GHz (wymagane wsparcie AVX, AVX2 i SSE 4.2)
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD RX Vega 64 (8 GB) lub NVIDIA GeForce GTX 1080 (8 GB)
 • DirectX: wersja 12
 • Miejsce na dysku: 90 GB dostępnej przestrzeni

Czym jest Atomic Heart?

Atomic Heart to FPS osadzony w retrofuturystycznej wersji Związku Radzieckiego.

Wcielimy się w tajnego agenta KGB, którego zadaniem będzie sprawdzenie placówki, z którą utracono łączność. Wkrótce okaże się, że obecne tam maszyny zbuntowały się przeciwko ludziom i sieją zniszczenie. Temu wszystkiemu towarzyszyć mają skutki innych eksperymentów, jak chociażby ożywione trupy. W toku opowieści poznamy kulisy całego zajścia. Twórcy swoją grę lubią określać mianem „kolejnego odcinka Black Mirror”.

W rozgrywce mamy przemierzać obiekt i otaczające go tereny. Przeciwników będziemy mogli unikać poprzez skradanie się lub otwarcie z nimi walczyć. Do dyspozycji otrzymamy wiele unikalnych zdolności bojowych za sprawą eksperymentalnej rękawicy oraz bogaty arsenał wymyślnych broni. Z powalonych przeciwników wypadną części, z których stworzymy nowe uzbrojenie. Poza zwykłymi wrogami likwidować będziemy też znacznie silniejszych bossów.

Rozgrywka powstaje z myślą o jednym graczu, ale w grze mają się również pojawić opcje wieloosobowe, choćby w formie PvP czy kooperacji, o wprowadzeniu której twórcy poważnie rozmyślają.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO